Posljednjih dana slušamo kako se sve veći broj pacijenata javlja u domove zdravlja sa sličnim simptomima a to su povišena temperatura, malaksalost i kašalj. Danas vam donosimo jedan savjet.

Zimska sezona sa sobom stalno donosi porast prehlada i gripe. Točnije, virus ne diskriminira, podjednako utječe i na mlade i na starije osobe. Ako vi ili član obitelji iskusite probleme povezane s kašljem i plućnom sluzi, preporučujemo vam da pročitate ovaj članak u cijelosti. Predstavljamo prirodni lijek koji pomaže u izbacivanju sluzi iz pluća. Umjesto da se oslanjamo na niz lijekova, bilo bi mnogo korisnije uzgajati prirodne lijekove koji se mogu učinkovito koristiti.

Svaki je pojedinac u nekom trenutku iskusio iritaciju povezanu s kroničnim kašljem, koji može biti ne samo dosadan, već i poremetiti našu sposobnost da se uključimo u različite aktivnosti. U takvim situacijama tražimo bilo kakav mogući lijek koji može ublažiti kašalj. Do sada se naša metodologija prvenstveno oslanjala na razne lijekove za koje smo vjerovali da će otkloniti kašalj. Usprkos tome, ovi tretmani nemaju bitne terapijske kvalitete i samo nude prolazno ublažavanje simptoma. Umjesto da nastavimo s ovim farmaceutskim opcijama, bilo bi znatno korisnije razviti prirodne lijekove koji mogu učinkovito pomoći tijelu u borbi protiv kašlja i konačnom ga prevladavanju.

  • Oblozi od meda pokazali su značajnu učinkovitost u ublažavanju kašlja, osobito kod djece. Sljedeći dio će opisati metodu za pripremu ovih lijekova. Ingredients -Honey – djevičansko maslinovo ulje vrhunske kvalitete -flour Tipično, omjeri svih korištenih komponenti su dosljedni, s varijacijama ovisno o određenoj vrsti smjese koja je potrebna. Kako bi se postigla točna procjena, preporučljivo je prilikom izrade mješavine zasebno procijeniti količine pojedinačnih sastojaka.

Počnite tako da dobro promiješate brašno i maslinovo ulje, nakon čega treba dodati med. Provjerite je li smjesa jednolično izmiješana prije nego što je prebacite na ubrus. Na kraju smjesu prekrijte gazom. Kako biste postigli optimalnu učinkovitost, čvrsto pričvrstite gazu na leđa ili prsa pomoću ljepljive trake kako biste smanjili kretanje. Kod primjene ovog tretmana kod djece, preporučljivo ga je primijeniti tri sata prije spavanja. Ovaj lijek je lišen svih povezanih nuspojava, što ga čini sigurnim za korištenje od strane svih pojedinaca.

 

DOPUNSKI ČLANAK:

Ova biljka služi za liječenje bubrežnih kamenaca; u nastavku su prikazane odgovarajuće tehnike za očuvanje njegove učinkovitosti. Nakon što je pažljivo iščetkana kako bi se uklonila sva zemlja, treba je sušiti, slično lišću, na zasjenjenom i dobro prozračenom mjestu. Oštrinu koprive prepoznali su i stari Grci koji su je koristili u masažama za ublažavanje stanja poput reume i osteoporoze. Ova biljka se smatra jednim od najučinkovitijih prirodnih lijekova za anemiju.

Nadalje, zbog svojih diuretičkih svojstava, kopriva ima korisnu ulogu u stabilizaciji razine šećera u krvi i pomaže u regulaciji krvnog tlaka. Osim toga, pospješuje probavu i olakšava izbacivanje toksina iz tijela. Nadalje, nudi prednosti za niz stanja kao što su dijabetes, bubrežni kamenci, infekcije mokraćnog sustava, anemija, dermatološki poremećaji i benigna hiperplazija prostate. Učinci ove tvari povoljni su za niz zdravstvenih problema, kao što su alergije, prehlade, giht, reumatizam, išijas, tegobe koje zahvaćaju jetru, žuč i slezenu, uz probavne smetnje i čir na želucu i dvanaesniku.

Nadalje, dokazi podupiru njegovu učinkovitost u liječenju dijabetesa, komplikacija povezanih s bubrežnim kamencima, infekcija mokraćnog sustava, anemije, kožnih poremećaja i povećanja prostate. Ova tvar pospješuje metaboličke funkcije, jača imunološki sustav, ublažava upale i pomaže kod zaustavljanja krvarenja. Nadalje, potiče regeneraciju stanica, čime pomaže u obnavljanju hrskavičnog tkiva. Kopriva se skuplja iz netaknutih prirodnih okoliša, osiguravajući značajnu odvojenost od kontaminiranih lokacija i prometnica. Najukusniji i najjači listovi koprive su oni koji se uberu prije cvatnje.

Optimalna razdoblja za sakupljanje ovog lišća su rano i kasno proljeće, osobito prije početka cvatnje, iako se berba može obaviti i u jesen prije razvoja sjemena. Neophodno je nositi rukavice tijekom procesa branja jer dlačice na lišću sadrže mravlju kiselinu i histamin koji mogu izazvati iritaciju kože, manifestirajući se simptomima poput crvenila, otekline, boli i svrbeža. Vrlo mlado lišće ili se podvrgava toplinskoj obradi za neposrednu konzumaciju ili se suši za buduću upotrebu.

Preporučujemo