Održavanje našeg doma čistim nije nimalo lagan zadatak i potrebno je puno truda i vremena da bi se kućanski poslovi obavili. Kuhinja je mjesto koje se najviše prlja jer se u njoj kuhaju obroci.

Jedno od područja koje je najteže očistiti u domu je kuhinja. Na primjer, čišćenje standardne peći ponekad može trajati nekoliko sati. Rad s gumbima i teško dostupnim područjima zahtijeva dodatnu pažnju i nedvojbeno dosta pribranosti. Kako bih pojednostavio vaše zadatke čišćenja, predstavljam idealan savjet za jednostavno rješavanje teško dostupnih područja, zajedno s kompletnim kompletom sredstava za čišćenje.

Pomogao mi je u čišćenju stare peći! Koje su najbolje metode za uklanjanje prljavštine i masnoće s gumba na perilici rublja i štednjaku? Počnimo s prvom metodom: Uzmite četkicu za zube, stavite štapiće od vate u uši i upotrijebite kapi anisa i amonijaka. Jeftine su, lako dostupne i prvenstveno se koriste za ublažavanje kašlja. Namočite pamučni štapić u otopinu i nanesite ga na sva zahvaćena područja.

Ako vam nedostaje štapić za pristup područjima izvan vašeg dosega, nježna četka može poslužiti kao alternativa. Izvrstan vodič koji savršeno funkcionira! Ovaj vikend planiram započeti dubinsko čišćenje. alternativni pristup: trebate: Pamučni pupoljci Otopina amonijaka je lako dostupna za kupnju u većini ljekarni. Dotrajala četkica za zube Postupak: Uvijek rukujte amonijakom dok nosite rukavice.

Pamučne štapiće umočimo u amonijak i nježno ih prebrišemo preko zaprljanih područja kako bismo osigurali kontakt amonijaka s površinom. Zatim zgrabimo četkicu za zube i samo počnemo čistiti. Možete svjedočiti iz prve ruke koliko je brz i jednostavan proces. Samo ga još jednom obrišite vlažnom krpom i to je sve. Vaša peć će izgledati kao nova! Uronio sam odvojive gumbe u mješavinu vode, deterdženta i otopljenih tableta u perilici posuđa (možete koristiti i prašak za pranje).

  • Pustim ga da se upije, a zatim ga jednostavno obrišem. Također je kompatibilan s latinskim plamenicima i roštiljima! Potreban vam je samo amonijak i plastična vrećica. Uzmite plastičnu vrećicu koja se može zatvoriti i ulijte 5 žlica amonijaka. Zatim unutra stavite roštilj ili plamenik, zatvorite ga i ostavite da radi 12 sati. Na kraju, samo ga obrišite krpom i gotovi ste. Međutim, svakako nosite rukavice dok obavljate ovaj zadatak.

Uobičajeni sastojci poput sode bikarbone, limunske kiseline ili praška za pecivo mogu učinkovito ukloniti prljavštinu sa stijenki i stakla vrata pećnice. Započnite navlaživanjem unutrašnjosti pećnice vodom, zatim premažite stijenke i staklo ili sodom bikarbonom ili limunskom kiselinom. Ostavite smjesu da odstoji 15 minuta prije nego je nježno obrišete papirnatim ručnikom.

Na kraju, isperite pećnicu čistom vodom i uklonite ostatke prljavštine. Za uklanjanje manjih nečistoća pomiješajte vodu i ocat u jednakim dijelovima. Očistite stijenke pećnice ovom otopinom octa, zatim postavite pećnicu na 50 stupnjeva i ostavite je da radi 15 minuta prije ispiranja svježom vodom. Možete napraviti pastu za čišćenje unutrašnjosti pećnice kombiniranjem jednakih dijelova soli, sode i vode. Nakon što je pasta pripremljena, nanesite je na zaprljanu površinu i ostavite da odstoji preko noći. Ujutro samo isperite smjesu za čišćenje vodom. “Ova metoda osigurava da će čak i najprljavija peć ispravno funkcionirati”, dijeli Linda.

“Jedina stvar koju doista ne volim su predmeti za čišćenje koje nikada nisam koristio, samo da bih otkrio da su u užasnom stanju.” Linda i njezin suprug David nedavno su kupili neobičnu kolibu u šumi, nadajući se da će uživati ​​u mirnom ljetnom odmoru. Čim su ušle, peć je odmah privukla Lindinu pozornost, njena površina bila je prljava i prekrivena pougljenim ostacima. Linda se podsjetila da ne dopusti da joj klone raspoloženje i unatoč porivu da plače umjesto da se pospremi, naposljetku je zasukala rukave i odlučila bilježiti svoj napredak korak po korak za sve ostale.

Sredstva koja su ostala iza prijašnjih vlasnika bila su jedina sredstva koja je iskoristila za vikendicu. Nećete vjerovati kako se prije pojavila peć kada vidite rezultat! Ono što je koristila je: 1 paketić praška za pecivo. Koristite 3 žlice jabučnog octa, koji po želji možete zamijeniti alkoholom. Dvije žlice praška za čišćenje. Deterdžent ¼ šalice bilo kojeg višenamjenskog sredstva za čišćenje (marka nije važna) Postupak: U posudu napunjenu vodom (dovoljno je 6 cm) dodajte jabučni ocat i stavite plamenike u tu smjesu. Uključite vatru i ostavite da kuha 10 minuta.

Nakon toga maknite s vatre i ostavite u vodi dok se ne ohladi. Zatim nanesite malu količinu deterdženta na finu žičanu tkaninu i nježno očistite; prljavština će se lako ukloniti. Samo trebamo okrenuti gumbe na štednjaku. Napunite posudu toplom vodom, zatim umiješajte 2 žlice praška, ¼ šalice višenamjenskog deterdženta i još 2 žlice deterdženta. Uronite ga i ostavite da odstoji samo 5 minuta. Nakon toga ga možemo jednostavno prebrisati spužvicom. Preporučamo da ako trebate očistiti i rešetke plamenika, namočite ih u mješavinu octa i vode u jednakim dijelovima.

Preporučujemo