Mašina za pranje veša je ogromna pomoć svakoj domaćici a savremeniji modeli maju puno više funkcija od nekadašnjih. Danas govorimo o opciji koja vam može uštedjeti električnu energiju.
Danas gotovo svi pokušavaju uštedjeti novac. Bolje je započeti s manjim iznosom duga i napraviti manje promjene u načinu života. Očigledno je da je to moguće. Na primjer, samo promijenite način pranja kako biste smanjili troškove vode i struje. Točno slijedite prijedloge s web stranice. Može se činiti da je korištenje perilice rublja djeci jednostavno. Napunite bubanj odjećom, dodajte deterdžent i uključite perilicu. U stvarnosti, ovaj naizgled jednostavan postupak prepun je zamki koje vas mogu skupo koštati. Objasnit ćemo vam kako oprati odjeću kako biste minimalizirali struju, vodu, a time i troškove.
- Kako minimizirati troškove pranja rublja? Jedna od najčešćih pogrešaka povezanih s pranjem je preopterećenje bubnja. Ako ga neprestano punite do vrha ili pretjerano u njega trpate odjeću, trebali biste to promijeniti što je prije moguće. Teška perilica rublja koja je preopterećena ne radi učinkovito. Kao takva, odjeća često nije podvrgnuta temeljitom čišćenju (ostaje mrlja ili smrdi). To se postiže ponovljenim čišćenjem, što povećava potrošnju vode i električne energije povezane s procesom. Kako biste to izbjegli, uvijek procijenite možete li lako ući u dno pune perilice. Ako je to slučaj, možete s pouzdanjem početi koristiti stroj.
Pogreška je uvijek odabir najviše moguće temperature za pranje. Morate zapamtiti da će njegovo povećanje automatski dovesti do povećanja potrošnje električne energije. Što hladniju vodu konzumirate, to će vaši troškovi biti manji. Odabir odgovarajuće temperature također utječe na dugotrajnost vaše odjeće. Morate pažljivo proučiti prijedloge na naljepnicama i slijediti ih. Ako proizvođač preporučuje da se pranje odvija na temperaturi od npr. 30°C, nemojte pokušavati povećati temperaturu na viši stupanj jer bi to dovelo do oštećenja ili skupljanja tkanine. Što uključuje ostale skupe pogreške u pranju?
Vjerujete li da će više deterdženta imati veći učinak? Mnogi pojedinci vjeruju da je to tako, ali to nije utemeljeno na stvarnosti. Zapravo, povećanjem količine praška ili omekšivača samo trošite proizvod, a time i novac. Osim toga, ako koristite previše deterdženta, perilica neće moći sve očistiti. Kao takve, tkanine mogu imati mutan ili bjelkast izgled kada se izvade iz stroja, što će zahtijevati ponovljeno pranje (i to će utjecati na vaše troškove struje i vode). Ako želite znati kako smanjiti troškove pranja rublja, trebali biste izbjegavati još jednu uobičajenu pogrešku koja također utječe na vaše financije. Često razgovaramo o čišćenju odjevnih predmeta.
Nije potrebno baciti svu odjeću u perilicu nakon svake upotrebe. Naravno, to je važno za hlače, čarape, tajice, kupaće kostime, pidžame (ako ispod ne nosite donje rublje, te stvari dolaze u obzir). Dodatno je potrebna sportska odjeća. Ostale odjevne predmete stavite u perilicu kada osjetite da se znojite ili primijetite mrlje na njima (iako sitne nesavršenosti možete ukloniti). Provedite ove strategije i vaša će se potrošnja energije značajno smanjiti. Osim toga, vaša će odjeća imati duži vijek trajanja, a proces pranja bit će učinkovitiji.
Način čišćenja perilice rublja na temelju Peta čitatelja. Imam perilicu oko dvije godine i obično sam je koristio na niskim temperaturama. Prije nekog vremena moj je suprug počeo shvaćati da njegove košulje više ne mirišu tako dobro kao prije. Nisam to shvatio, budući da sam kod kuće na dopustu s posla, ne brinem se zbog mirisa. Međutim, počela sam primjećivati i kiselkasti miris iz dozatora perilice, a rublju je uopće nedostajao pravi miris. Prijateljica mi je preporučila proizvod koji je gledala u televizijskoj emisiji. Očigledno je porijeklo mirisa od ostataka prašine, prljavštine i masnoće, te se tvari ne rastapaju na niskim temperaturama, već ostaju u perilici rublja i stvaraju neugodan miris. Možete ih ukloniti pomoću tipične tablete za perilicu posuđa.
Raspršuje masnoću i vrlo je učinkovit u taloženju, eksperimentirao sam s njim. Proces je sljedeći: Jednostavno će se 2 tablete staviti u perilicu, temperatura će biti postavljena na 90 stupnjeva i mašina će raditi bez ikakvih dodataka. Jako mi je koristio i miris rublja sada je ponovno ugodan. Sada ponavljam postupak barem jednom svaka 3 mjeseca. domaći Calgonit (odstranjivač kamenca) Radim i koristim ovaj prašak 10 godina, perilica radi, preporučila sam je prijateljima koji su imali problema s kamencem ili neugodnim mirisom, pomoglo je. Zahtijevamo: 2 dijela sode pepela. 2 dijela sode bikarbone. 2 dijela limunske kiseline 1 dio soli koja nije jodirana.
Postupak: Pomiješajte sve sastojke i sipajte ih u posudu koja se može zatvoriti. Za čišćenje koristim nekoliko žlica (oko 4-5) u perilici koja je prazna i postavi temperaturu na 90 stupnjeva. Također dodam 1 žlicu u bubanj tijekom čišćenja, to povećava mekoću vode i čisti perilicu pri svakom pranju. Ovaj proizvod također koristim u perilici posuđa. Zabilježeno je djelovanje svakog pojedinog sastojka. Soda za pranje je temeljni sastojak. To će osigurati čistu vodu za pranje unutrašnjosti perilice. Soda bikarbona je učinkovita u otapanju ulja i masnoće. Kiselina će pojačati učinkovitost čišćenja, a ima i protuupalna svojstva, otapa kalcijeve soli i daje ugodan miris. Sol olakšava omekšavanje vode.