Održavanje higijene u našem domu je ključna stvar prije svega zbog našeg zdravlja a posebnu pažnju upravo zbog svoje namjene ima kupatilo. Većina ljudi danas ima tuš kabine umjesto kade.

Moj muž, koji je pažljiva osoba koja voli dotjerivati ​​se, posebno ne voli to činiti pod tušem. Stoga je osmislio rješenje za smanjenje kamenca i kapljica vode na površini. Prisutnost tvrde vode predstavlja značajan izazov za nas. Nakon dvotjednog eksperimentiranja, staklo ostaje besprijekorno čisto kao kad je prvi put oprano, ne pokazujući znakove kamenca ili sasušene kapljice vode. Kada je posljednji put moj suprug bio zadužen za čišćenje tuša, pri čemu je na tradicionalan način pratio tuš kabinu?

On je odmah na staklo pričvrstio uređaj dizajniran za vozila, poznat kao tekući brisači, koji se koriste za poboljšanje vidljivosti čak i tijekom lošeg vremena. Ova tvar učinkovito odbija vodu od stakla, sprječavajući bilo kakvo prianjanje, čime se eliminira potreba za brisanjem stakla nakon tuširanja – to je cijela njegova funkcija. Bio sam zbunjen kad sam čuo njegovo objašnjenje; međutim, doista je učinkovit. Ovi su proizvodi općenito dostupni u maloprodajnim objektima, a specifična robna marka nema veliku važnost (na primjer, imamo Rain X, ali kao što je prethodno spomenuto, robna marka nije presudan faktor).

Tako glava tuša ostaje u stanju sličnom novom tijekom dva tjedna. Moram priznati da nisam razmatrao tu perspektivu i vjerujem da bi mogla biti od pomoći i drugima. Ukoliko u svom vozilu ne posjedujete gore navedeni proizvod koji Miška preporučuje, imamo alternativni prijedlog koji bi se mogao pokazati korisnim. Jednostavno nanesite sprej WD-40 na suhe staklene površine u kupaonici; ovaj tretman će osigurati da se voda više ne lijepi za njih. Zahvaljujem svojoj šogorici na ovom pronicljivom prijedlogu.

Provevši mnogo godina zaposlena kao sobarica, posjeduje bogato znanje o učinkovitim i ekonomičnim metodama za postizanje besprijekornog i urednog doma. Situacija nije bila ništa drugačija u kontekstu kupaonice, posebno u pogledu tuša. Međutim, to nije samo idealno rješenje; Nanosim ga na sve sjajne površine u cijelom stanu, uključujući pločice, umivaonik, kadu, kao i prozore i stakla u dnevnoj sobi. Zrači sjajem munje, tjerajući me da bez odlaganja prestanem koristiti sve ostale lakove.

  • Toplo preporučam ovo rješenje svima jer zahtijeva samo minimalna novčana ulaganja za stvaranje i učinkovito služi kao preventivna mjera protiv plijesni u kupaonici. Potrebno je koristiti dvije žlice deterdženta za pranje rublja. Jedna žlica alkoholnog pića. Jedna šalica octa. Jedna šalica zagrijane vode. Pomiješajte sve sastojke navedenim redoslijedom i upotrijebite smjesu dok je topla za optimalne rezultate. Koristite nježnu stranu spužve. Nakon toga nanesite na površinu u trajanju od pet minuta i ostavite da djeluje.

Očistite površinu ispiranjem i zatim sušenjem standardnom krpom ili papirnatim ručnicima, pazeći da korištena krpa ne ostavlja dlačice. Ubuduće ću se suzdržati od korištenja bilo kakvih proizvoda za čišćenje osim navedenih. Nema potrebe za kupnjom sredstva za poliranje, jer učinkovito čisti prozore i ogledala u domu prema visokim standardima. Osim toga, dajem smjernice za zaštitu kupaonice, s posebnim naglaskom na sprječavanje plijesni i kamenca u tušu.

Ako se ne održava pravilno, tuš često može postati pogodno okruženje za razvoj plijesni. Nadalje, neophodno je ukloniti kamenac, zadatak koji je također prilično zahtjevan. Ako želite izbjeći zadatak ribanja pločica i zidova tuševa, nudimo rješenje koje štedi vrijeme i trud. Ova tehnika čišćenja vrlo je učinkovita za uklanjanje plijesni i kamenca. Trebamo pola šalice vodikovog peroksida. Može se upotrijebiti pola šalice denaturiranog alkohola ili alternativno može se upotrijebiti obični alkohol poput votke.

Jedna žličica deterdženta. Jedna čajna žličica deterdženta za pranje posuđa. Tri čaše vode. Sve sastojke dobro pomiješajte, smjesu pretočite u bočicu s raspršivačem i ravnomjerno nanesite na cijelo područje tuširanja. Nema potrebe za ispiranjem ili brisanjem. Dovoljno je nanijeti sprej na pločice, otprilike. Zatvorite vrata kabine i pustite ih da ispravno rade. Tekućina je bez octa, što jamči da neće oštetiti plastične ili silikonske komponente u kabini. Redovito ga uključite u svoju rutinu, čak i nakon tuširanja, i vidjet ćete da potreba za ribanjem tjednima postaje daleka uspomena.

Ne smije biti plijesni, kamenca i razmnožavanja štetnih bakterija. Još jedna metoda za zaštitu spojeva od prljavštine i plijesni je nanošenje standardne svijeće na njihove površine. Jednostavno nanesite svijeću na čiste i suhe fuge, jer sloj voska dodatno štiti od plijesni. Formira zaštitni sloj koji se s vremenom postupno smanjuje, što zahtijeva ponavljanje cijelog procesa nakon određenog vremena. Kako biste učinkovito riješili probleme s plijesni u kupaonici, preporučljivo je prvo upotrijebiti našu metodu za uklanjanje prije nego što pribjegnete primjeni spreja za plijesan.

Natrijev bikarbonat može dodatno pomoći u borbi protiv plijesni. Podijelite sodu bikarbonu na određena mjesta i ostavite da odstoji neko vrijeme. Što se tiče pukotina prisutnih na zidovima tuš kabine, učinkovitije je nanijeti ocat i nakon toga to područje izribati. Ipak, u slučajevima zahtjevnijeg uklanjanja plijesni bit će potrebno upotrijebiti izbjeljivač. Zatim provjerite je li kupaonica dovoljno prozračena i koristite zaštitne rukavice.

Ako je potrebno očistiti prozore kabine prije nanošenja spreja protiv kamenca, razmislite o korištenju naše metode kako biste uštedjeli vrijeme na procesu ribanja. Iznimno jednostavna i učinkovita metoda za čišćenje prostora za tuširanje. Kupaonica izgleda kao da je tek renovirana i nabavljena bez financijskih troškova.

Preporučujemo