Sa dolaskom proljeća svi koji imaju baštu ili vrt su u velikom poslu. Sadnja je već završena i sada je potrebno održavati biljke pravilno da bi dale bogat urod. Postoji mnogo trikova i savjeta kada je uzgoj povrća u pitanju.
U razdoblju od samo sedam dana, unutar biljke rajčice događa se nevjerojatna transformacija, pri čemu se njezina stabljika brzo širi kako bi nadmašila i najmanji grozd. Kako bih podržao ovaj nevjerojatan rast, marljivo opskrbljujem biljku pomno pripremljenom vodenom mješavinom.
Ovaj članak predstavlja dva vrlo korisna organska recepta za uzgoj niza presadnica, uključujući rajčice, paprike, krastavce i brojne druge vrste. U samo tjedan dana jedan od načina hranjenja ima sposobnost poboljšati snagu i kompaktnost juvenilne flore, dok alternativni režim hranjenja služi kao zaštita od brojnih biljnih bolesti.
Za izradu ovog rješenja potrebni su sljedeći elementi: Uključivanjem fino mljevenog cimeta u jednadžbu, ne samo da će imunološki sustav biti ojačan, već će i zaštitna barijera protiv mnoštva patogena također biti pružena sadnicama. Započnite postupak tako da pomiješate žličicu cimeta s jednom litrom mlake vode. Ostavite mješavinu da se namače u posudi otprilike 48 sati.
Nakon što je otopina pripremljena, procijedite sve zaostale čestice i nanesite je na lišće sadnica u pravilnim intervalima od 7-14 dana. Ova nevjerojatno hranjiva i organska hrana ne samo da potiče snažan razvoj mladih biljaka, već im također pruža mnoštvo esencijalnih mikronutrijenata. Zatim, zaronimo u proces izrade prirodnog lijeka. Započnite pažljivo skupljanjem 3-5 krumpira i delikatnim uklanjanjem vanjske kore.
- Da biste iskoristili odbačenu koru, jednostavno je stavite u lonac i provjerite da li je potpuno uronjena tako da ulijete 2 litre vode. Ostavite smjesu da lagano kuha 15-20 minuta. Kako temperatura pada, preporučljivo je održavati hidrataciju mladih biljaka u podlozi tako da ih stalno zalijevate ovom otopinom.
Za optimalne rezultate preporučuje se ponavljanje ovog postupka svakih 10 do 14 dana. Vaša stalna podrška je jako cijenjena i ljubazno predlažemo da odvojite trenutak i pogledate videozapis s uputama koji se nalazi u nastavku, a koji će poslužiti kao korisna vizualna pomoć u pripremi oba ova rješenja.
Iako su rajčice tehnički klasificirane kao voće, u kulinarstvu se obično koriste kao povrće. Zaronimo u neke značajne pojedinosti u vezi s rajčicama: Botaničke karakteristike: Znanstveno poznata kao Solanum lycopersicum, ova biljka pripada obitelji Solanaceae, također poznatoj kao obitelj velebilja.
Njegovo podrijetlo seže u Južnu Ameriku, točnije u regiju koja obuhvaća današnji Peru i Ekvador. U Europu je unesena tijekom 16. stoljeća. Postoje dvije osnovne vrste rajčica: cherry rajčice i Roma (ili šljive) rajčice. Cherry rajčice su sitni, okrugli plodovi idealni za oplemenjivanje salata. Suprotno tome, romske rajčice imaju izdužen oblik i obično se koriste u kuhanju i izradi umaka.
Odresci rajčice, poznati po svojoj velikoj veličini i mesnatoj teksturi, često se koriste u sendvičima. Grozd rajčice, s druge strane, rastu u grozdovima i obično se uživaju svježe. Rajčice su fantastičan dodatak hranjivoj prehrani zbog niskog udjela kalorija i bogatog asortimana esencijalnih nutrijenata. Pun obilja vitamina C i vitamina A, ova nutritivna snaga također sadrži značajne količine vitamina K i raznih vitamina B kompleksa.
Rajčice nude obilje vitalnih minerala, uključujući kalij, željezo, kalcij i magnezij. Nadalje, mogu se pohvaliti snažnim antioksidansima poput likopena, poznatog po svojoj sposobnosti borbe protiv štetnih slobodnih radikala i zaštite od određenih vrsta raka. Ove prednosti doprinose poboljšanju osobnog blagostanja.