Naša stopala su po cijeli dan opterećena našom težinom i hodanjem a pored toga su uvijek u obući i znoje se što je idealno okruženje za razne gljivice. Mnogo ljudi se pati sa infekcijama i kurjim očima.

Uz održavanje noktiju, važno je povremeno turpijati pete i ukloniti mrtvu kožu. Za ovu uslugu možete se odlučiti za posjet salonu, ali ako to radije preskočite, imate izbor tretman obaviti i kod kuće. Osnovna namirnica u svakoj kuhinji, jabučni ocat služi kao primarni sastojak koji pomaže u rješavanju raznih problema sa stopalima. Njegova popularnost u tradicionalnoj medicini proizlazi iz sadržaja octene kiseline, koja pokazuje snažna antimikrobna svojstva. Korištenje jabučnog octa za liječenje suhih i ispucalih peta.

  • Dobro natopite komad vate jabučnim octom i stavite ga na oboljelo mjesto. Pričvrstite vatu na mjesto pomoću zavoja, ljepljive trake ili čarape kako biste spriječili da se olabavi i ostavite je da odstoji preko noći. Primjenjujte ovaj tretman više puta tjedno dok vaša koža ne postane mekša, čime ćete lakše ukloniti višak mrtve kože. Korištenje jabučnog octa za liječenje kurjeg oka. Zdrobite 3 do 5 tableta aspirina i u dobiveni prah umiješajte kap jabučnog octa.

Nanesite ovu smjesu na kurje oči, a zatim je pokrijte ručnikom, krpom ili zavojem i ostavite 10 do 15 minuta. Nakon toga skinite oblogu i kamenom ogulite mrtve stanice kože sa stopala. Jabučni ocat za liječenje gljivica stopala. Pomiješajte toplu vodu s jednakim udjelom jabučnog octa u posudi, održavajući omjer vode i octa 1:1. Stopala uronite u smjesu na 30 minuta, dobro ih osušite nakon što ih izvadite iz kupke. Koristite ga svaki dan, ali ograničite ga na najviše tri puta dnevno.

Bonus tekst:

Kačamak, koji se prije smatrao obrokom za one siromašnije, sada se vraća kao “čista” egzotična poslastica. Ovo jelo, napravljeno od bijelog ili žutog kukuruznog brašna, često se identificira kao palenta ili kukuruzno brašno. Budući da je bez glutena, kačamak nije samo ukusan doručak, već se ističe i kao jedan od najzdravijih izbora koje možemo napraviti. Bogata vitalnim hranjivim tvarima, kukuruzna krupica opskrbljuje naše tijelo esencijalnim vitaminima poput A, E i nekoliko vitamina B skupine, uz razne minerale.

Sadrži značajnu količinu fosfora, cinka, kalija, magnezija, mangana i selena. Naime, kačamak ima približno 380 kalorija na 100 grama, a sastoji se od 12,7 posto vode, 10 posto bjelančevina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze. Ugljikohidrati i masti koje nalazimo u kukuruznom brašnu pozitivno utječu na naše zdravlje, posebice na rad crijeva. Znatan sadržaj vlakana, zajedno sa složenim ugljikohidratima, doprinosi pojačanom osjećaju sitosti.

Te se hranjive tvari postupno apsorbiraju, pomažući u održavanju normalnih probavnih procesa u crijevima. Glavni razlog zašto je kačamak koristan za konzumaciju je taj što pomaže probavi, bez obzira na to da li imate problema s probavom. Nadalje, kukuruz obiluje karotenoidima koji su, zajedno s hranjivim biljnim mastima, neophodni za poticanje učinkovite crijevne peristaltike. Ovaj proces pomaže u sprječavanju zatvora i upravljanju probavom.

Zbog sadržaja zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana, kukuruz se savjetuje kao vrijedan izbor hrane osobama s povišenom razinom kolesterola. Štoviše, važan je za prevenciju kardiovaskularnih bolesti i poboljšanje zdravlja srca. Kačamak se savjetuje za dojenčad i djecu jer pomaže boljoj probavi i jačanju imuniteta podržavajući i čisteći crijevnu floru. Za osobe s celijakijom ili upalnom bolešću crijeva bitno je napomenuti da kukuruz ne sadrži gluten.

Stoga bi kačamak trebali uvrstiti u svakodnevnu prehranu oboljeli od Crohnove bolesti, upalnih bolesti crijeva i dijabetesa. Antioksidansi prisutni u kukuruzu igraju ulogu u zaštiti crijeva i tijela od oksidativnog stresa. Dobrobiti kačamaka za mršavljenje su evidentne. Zbog višestrukih blagodati koje kukuruz i kačamak imaju za probavu, često se preporučuju u programima mršavljenja s ciljem skidanja kilograma. Kačamak pomaže u čišćenju crijeva i pospješuje probavu, što je neophodno za zdravu ishranu.

Nadalje, ima malo kalorija, a pruža znatnu količinu energije, što energiju dobivenu iz njega čini važnom u prehrani s ograničenim unosom kalorija. Na internetu možete pronaći brojne recepte za višednevnu dijetu kačamakom, a svi tvrde da olakšavaju brzo mršavljenje. Međutim, nutricionisti upozoravaju da pretjerano restriktivne dijete, posebice one koje eliminiraju cijele skupine namirnica, mogu predstavljati rizike za naše zdravlje.

 

 

Preporučujemo