Svi koji imaju baštu ili vrt već uveliko rade na rasčišćavanju i prirremama za sadnju. Stiglo nam je proljeće a sa njim i lijepše i toplije vrijeme koje je ideaćno za sadnju ranih sorti. U nastavku članka pročitajte jedan savjet.
Ako se čini da vaši krastavci stagniraju i pokazuju malu želju za rastom, primijenite ovo rješenje kao što je prikazano u vodiču na YouTubeu, i vidjet ćete njihov rast gotovo trenutačno. Štoviše, zbog sadržaja hranjivih tvari, može se očekivati obilna i zdrava žetva. Ako noćna temperatura padne ispod 10°C, rast krastavaca može prestati. Zbog njihove osjetljivosti na hladne uvjete, ove biljke su u opasnosti od umiranja. Neophodno je osigurati im vitalne hranjive tvari i pospješiti njihov razvoj.
Potrebna nam je jedna litra tople vode. Jedna žlica aktivnog suhog kvasca. Jedna žlica granuliranog šećera. U čašu od jedne litre lagano ulijevajte toplu vodu i postupno dodajte žlicu suhog kvasca. Nakon toga dodajte žlicu šećera kako biste potaknuli aktivaciju kvasca. Sastojke dobro sjediniti i čuvati na toplom mjestu zaštićenom od izravne sunčeve svjetlosti. Ostavite ga da ne smeta dva sata.
Nakon tog razdoblja, smjesu dobro promiješajte i razrijedite s 5 litara vode. Voda bi trebala biti sobne temperature, a ne hladna. Kada se još jednom temeljito kombinira, postižemo izvanredan nutritivni profil krastavaca. Prije nanošenja ovih hranjiva krastavce je bitno prvo preliti mlakom vodom. Tlo mora ostati vlažno; inače će proces hranjenja biti neučinkovit. U ovom trenutku dodajte 1 litru koncentrata kvasca u 10 litara tople vode. Sjediniti i dozirati 1 litru ove hranjive otopine za svaku pojedinu biljku.
- Ovo hranjivo gnojivo pokazalo se potpuno djelotvornim i praktičnom primjenom dokazalo svoju učinkovitost. Njegova korist leži u značajnoj korisnosti tijekom ranih faza razvoja za presadnice paprike, patlidžana i rajčice, u usporedivim omjerima.
Bonus tekst:
Kupus, povrće koje je od davnina uključeno u ljudsku prehranu, posjeduje ne samo divan okus već i niz korisnih svojstava. Dolje je predstavljeno nekoliko fascinantnih činjenica o kupusu: obiluje vitaminima, posebno vitaminom C, koji pomaže u funkciji imunološkog sustava. Nadalje, kupus je izvor vlakana koja pospješuju probavu i potiču održavanje zdrave crijevne flore. Postoje brojne sorte kupusa, poput bijelog, crvenog i kineskog kupusa, od kojih svaka ima različite nutritivne vrijednosti i prednosti.
Povijesno gledano, kupus se koristio u tradicionalnoj medicini zbog svojih terapeutskih svojstava, uključujući ublažavanje nelagode u zglobovima, poboljšanje probavnog zdravlja i olakšavanje detoksikacije. Osim toga, koriste se oblozi od lišća kupusa za smanjenje oteklina i ublažavanje bolova. I Grci i Rimljani uključivali su kupus u svoje prehrambene i medicinske režime. Ovo povrće je izuzetna opcija za zdravo osviještene obroke zbog izuzetno niske kalorijske vrijednosti, što ga čini idealnim izborom hrane.
Iako ima minimalno kalorija, kupus obiluje vitalnim nutrijentima. Nadalje, njegova nevjerojatna svestranost u kulinarstvu omogućuje da se u njemu uživa sirovo u salatama ili da se priprema različitim tehnikama, uključujući kuhanje, pečenje ili fermentaciju, kao što je primjer kiselog kupusa. Kupus se ubraja među najekstenzivnije uzgajano povrće u svijetu i sastavni je dio brojnih kulinarskih tradicija diljem svijeta.
Jedna od istaknutih metoda pripreme kupusa je kroz proces fermentacije poznat kao kiseli kupus, koji je poznat zbog značajnog sadržaja probiotika koji mogu poboljšati zdravlje crijevne flore. Osim toga, kupus ima simbolički značaj u različitim kulturama, često predstavljajući plodnost i obilje. Tijekom srednjeg vijeka ovo je povrće imalo presudnu ulogu u prehrani nižih socioekonomskih skupina, au pojedinim zapadnim zemljama smatralo se simbolom sreće. Što se tiče prehrane, kupus je poznat po svojim značajnim razinama vitamina K, koji pomaže u očuvanju zdravlja kostiju i može pomoći u prevenciji osteoporoze.