Veza između braće i sestara je posebna i traje cijeli život. Međutim poseban način na koji su povezani blizanci je do sada više puta dokazan a danas vam donosimo jednu nejvjerovatnu priču.
Kako je moguće da dva blizanca, Jim i Jim, koji su razdvojeni pri rođenju, vode nevjerojatno slične živote paralelno? Priča o dvoje blizanaca koji su bili razdvojeni pri rođenju, ali su vodili nevjerojatno slične živote, unatoč tome što nisu imali nikakav kontakt ili znanje jedno o drugome, nastavlja osvajati svjetsku publiku čak i nakon mnogo desetljeća. Jim Lewis i Jim Springer, jednojajčani blizanci, dani su na posvajanje kao bebe i odrasli su u različitim kućanstvima udaljenim 65 kilometara jedno od drugog u američkom Ohiju.
- Tek kada su navršili 39 godina konačno su se ponovno ujedinili, da bi otkrili da su im životi nevjerojatno slični, piše Mirror. Rođeni 1940. godine, blizanci su od samog početka pokazivali nevjerojatne sličnosti, počevši od odluke posvojitelja da obje bebe nazovu istim imenom. U skladu s tim, nazivaju se blizanci Jim; međutim, paralele među njima sežu daleko dalje od ove početne podudarnosti. Blizanci su odgojeni zajedno s polubratom po imenu Larry i psom po imenu Toy.
Kako su sazrijevali, oboje su prošli obuku za provođenje zakona. Jedan od najneobičnijih aspekata je da su oba blizanca doživjela dva braka, pri čemu je svaki supružnik nosio isto ime. Prve žene zvale su se Linda, a u drugom braku svaki blizanac izabrao je suprugu po imenu Betty. Osim toga, blizanci su imali sinove koji su se zvali James Allan. Blizanci dijele brojne crte osobnosti, pokazujući sklonost prema stolarstvu i matematici tijekom školovanja, iako pravopis nije bio jedna od njihovih prednosti. Osim toga, obje osobe su bile pušači, imale su migrene i vozile su Chevrolet.
Međutim, postojala je značajna razlika između njih dvojice: Jim Lewis je bio svjestan da ima biološkog brata, dok je Jim Springer bio obaviješten da mu je blizanac umro u djetinjstvu. Dva brata nisu se okupila sve dok prvi nije dobio informacije o svom bratu i sestri sa suda u Ohiju, a zatim ga je odlučio posjetiti. Godine 1979. Jim Lewis krenuo je u potragu za lociranjem svoje biološke obitelji, s prvenstvenom namjerom da upozna svog davno izgubljenog brata. Njihov prvi susret, emitiran u “Phil Donahue Showu”, duboko je oduševio publiku.
Unatoč tome što nije bio svjestan postojanja svog brata, Jim Springer je priznao da je iskusio osjećaj “praznine” dok je odrastao. Na kraju su blizanci odabrani za psihološko istraživanje koje je proveo dr. Thomas Bouchard na Sveučilištu u Minnesoti, gdje je utvrđeno da se njihova povijest bolesti, procjena moždanih valova i procjena osobnosti gotovo ne razlikuju. Pojedinci na društvenim mrežama izrazili su zaprepaštenost pričom koja se nedavno ponovno pojavila na Redditu.
Jedan je komentator primijetio: “Naišao sam na brojne studije o blizancima koji, unatoč tome što su razdvojeni pri rođenju, vode slične živote. Sličnosti su nevjerojatne”, dok je drugi suradnik izjavio: “Smatram da je ovo stvarno nevjerojatno; to je stvarno nevjerojatno.”
Bonus tekst:
Kačamak, koji se prije smatrao jelom za siromašne, danas doživljava renesansu kao “čista” egzotična kuhinja. Ovo jelo, dobiveno od bijelog ili žutog kukuruznog brašna, naširoko se identificira kao kukuruzno brašno ili palenta. Zbog svoje bezglutenske prirode, kačamak nije samo odličan doručak, već se ističe i kao jedan od najzdravijih izbora koje možemo napraviti. Bogata vitalnim hranjivim tvarima, kukuruzna krupica opskrbljuje naše tijelo esencijalnim vitaminima poput A, E i raznim vitaminima B skupine, uz niz minerala.
Ima značajnu koncentraciju fosfora, cinka, kalija, magnezija, mangana i selena. Naime, kačamak sadrži približno 380 kalorija na 100 grama, koji sadrži 12,7 posto vode, 10 posto bjelančevina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze. Ugljikohidrati i masti koje nalazimo u kukuruznom brašnu pozitivno utječu na naše zdravlje, posebice na rad crijeva. Značajna količina vlakana, u kombinaciji sa složenim ugljikohidratima, doprinosi pojačanom osjećaju sitosti. Te se hranjive tvari sporije apsorbiraju, čime se olakšavaju normalni probavni procesi u crijevima.
Primarni razlog konzumiranja kačamaka leži u njegovim blagotvornim svojstvima, bez obzira na postojanje probavnih tegoba. Osim toga, kukuruz je bogat karotenoidima koji u kombinaciji s korisnim biljnim masnoćama značajno pridonose poticanju učinkovite crijevne peristaltike. To pomaže u sprječavanju zatvora i reguliranju probave. Zbog sastava zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana, kukuruz se preporučuje kao vrijedan izvor hrane osobama s povišenom razinom kolesterola.