Došlo je proljeće i svi oni koji imaju bašte i vrtove već su počeli da ubiru prve plodove svog rada. Međutim u nekim slučajevima dolazi do umanjenog prinosa jer su povrće i biljke napale razne štetočine.

Primjena ovog organskog gnojiva pokrenut će rast i proces sazrijevanja mladih biljaka krastavaca. Nadalje, pruža pomoć za sadnice koje možda ne uspijevaju kako se očekuje. Mlade biljke imaju koristi od bogate zalihe minerala, vitamina i prirodnih hormona rasta koji se nalaze u njemu.

Korištenje prirodnih gnojiva vrlo je učinkovita metoda za poticanje rasta biljaka, a istovremeno smanjuje mogućnost bolesti. Istovremeno, zahvaljujući njihovom postojanju, u mogućnosti ste zaštititi okoliš i osigurati dobrobit usjeva. Korištenje ovog gnojiva dovest će do poboljšanja plodnosti tla, a istovremeno će pogodovati mikroflori prisutnoj u tlu.

Korištenje prirodnog kvasnog gnojiva za zalijevanje povrća, voća i cvijeća smatra se jednom od najučinkovitijih kućnih metoda. Za završetak recepta potrebno je imati 100 grama svježeg kvasca. Jednu litru tople vode. Upotrijebite tri žlice pirea od rajčice, pazeći da nema dodane soli. Potrebna je jedna žlica granuliranog šećera.

Količina mlijeka koja mjeri jednu litru. Pristup: Da biste napravili džem, jednostavno dodajte litru tople vode u staklenu posudu. Zatim u smjesu posipamo izmrvljeni svježi kvasac. Uključivanje pirea od rajčice u našu mješavinu osigurat će biljkama širok spektar korisnih tvari.

  • Ubacite veliku žlicu šećera i dobro promiješajte sve sastojke. Pustite otopinu da ne smeta otprilike jedan do dva sata. Nakon isteka navedenog razdoblja, nastavite s razrjeđivanjem tvari kombinirajući je s volumenom od 10 litara vode. Da bismo dovršili proces izrade ovog gnojiva, ugradit ćemo mlijeko kao završnu komponentu. Ugradnjom u prethodno pripremljenu smjesu možemo dobiti koncentriranu otopinu.

U nedostatku pretjeranog pritiska ili mlijeka, alternativna metoda je stvaranje gnojiva pomoću samog kvasca zajedno sa šećerom. Dodatak pirea od rajčice i mlijeka pojačava njegov učinak. Kako biste stvorili željenu smjesu, jednostavno razrijedite koncentriranu otopinu kombiniranjem jednog dijela gnojiva s pet dijelova vode. Prije nanošenja gnojiva na korijenje biljaka na vlažnom tlu potrebno je biljke prvo zaliti čistom vodom.

Svaka biljka dobiva primjenu od približno 200-300 ml ovog gnojiva. Svakih 14 dana imate priliku ponoviti ovaj proces gnojidbe. Što gnojivo od kvasca čini vrijednim za zalijevanje vrta? Teško je zamisliti kuhinju bez kvasca, jer je on ključni sastojak za stvaranje slatkih poslastica poput kolača i kruha. Osim svoje neuobičajene prirode, ovaj se sastojak pokazao vrlo korisnim kada se koristi u vrtlarstvu.

Za zaštitu bilja služi kao vrhunska zamjena svim kemijskim pripravcima. Mogućnosti ovog kvasca u vrtu su opsežne i višestruke. Kvasac, sa svojim obiljem vitamina B, služi za pospješivanje rasta biljaka i jačanje korijenskog sustava. Osim toga, pomaže u razmnožavanju cvjetova i ukupnoj žetvi osiguravajući esencijalne hranjive tvari kao što su kalij, fosfor, cink i magnezij.

Ove hranjive tvari igraju vitalnu ulogu u optimalnom razvoju raznih biljnih vrsta. Štoviše, kvasac olakšava apsorpciju hranjivih tvari i vode iz tla, što biljkama olakšava razvoj. Nadalje, djeluje kao prirodni štit, štiteći korijenje i druge komponente biljke od gljivičnih bolesti poput pjegavosti lišća, pepelnice i sive plijesni. Otopina kvasca ne samo da pomaže u borbi protiv štetnika, osobito nevoljenih lisnih uši, već također ubrzava proces kompostiranja, nudeći prednosti onima koji sami stvaraju kompost.

  • Štoviše, predstavlja priliku da se izbjegne oslanjanje na kemijske tvari, što se pokazalo posebno povoljnim za domaće usjeve, poput povrća i voća. Kvasac služi u brojne svrhe. Ako vam je prioritet održavanje sklada s prirodom i briga za okoliš, ovi su proizvodi savršeni za vaš vrt. Za optimalne rezultate preporuča se koristiti svježi pekarski kvasac; međutim, u slučaju potrebe, kao alternativa se može koristiti suhi kvasac.

Vrt također može imati koristi od upotrebe kvasca kojem je istekao rok trajanja. Za optimalne rezultate preporuča se koristiti vodu iz slavine s minimalnim udjelom klora ili recikliranu vodu, poput vode dobivene kuhanjem povrća ili krumpira bez dodavanja soli. Savršenost kišnice je nešto što se ne može poreći.

Preporučujemo