Danas na tržištu postoji ogroman broj proizvoda za njegu kože različitih proizvođača a cijene nekih od njih su jako visoke i nisu dostupne svima. Kao alternativa postoje i domaće kreme koje možete sami napraviti.

Nažalost, pojava bora nezaobilazan je aspekt života svih žena. Kao odgovor na njihovu pojavu, mnogi pojedinci se nalaze uključeni u bjesomučnu borbu, koristeći različite kreme, tehnike i kozmetičke postupke. Međutim, čak ni najskuplje kreme ne osiguravaju potpuno rješavanje ovih kozmetičkih nedostataka, osobito zato što se koža brzo privikava na komercijalno dostupne proizvode, što često daje nedostatne rezultate.

Ukoliko imate i vremena i volje da vlastitim rukama napravite domaću kremu protiv bora, možda će vam ovaj izvrstan recept biti od velike koristi. Ova krema, izrađena kod kuće, služi kao uzorno rješenje za njegu kože: pruža hidrataciju, potiče ujednačen ten, smanjuje vidljivost bora i usporava proces starenja kože. Njegove ključne prednosti leže u prirodnim sastojcima i sigurnosti. Prikladan je za sve tipove kože. Rezultati koji su vidljivi mogu se postići u roku od samo 7 dana. Osobe kojima je briga o koži na prvom mjestu cijenit će ovu kremu. Formulacija je jednostavna i doista izvanredna.

Krema protiv bora za kućnu pripremu: recept Za pripremu ove kreme bit će vam potrebni sljedeći sastojci: Potreban je jedan svježi žumanjak, dvije žlice bademovog ulja (koje se može zamijeniti maslinovim uljem), pola žlice kvalitetnog meda (bilo koje vrste) i dvije žličice ljekovitih sastojaka. Za pripremu kreme, otopite vazelin na pari; ovaj proces će trajati nekoliko minuta. Skinite lonac sa štednjaka i umiješajte preostale sastojke. Pobrinite se da se sve komponente dobro miješaju nekoliko minuta, dok se ne postigne jednolična smjesa.

Moguće je napraviti prednarudžbu za kutiju koja se može izraditi od recikliranog vrhnja; za tu namjenu će biti dovoljna kutija od 50 ml. Krema se nanosi na očišćenu kožu, nježnim, masirajućim pokretima. Nakon 30 minuta potrebno je ukloniti ostatke kreme vatom navlaženom mineralnom (kiselom) vodom ili vlažnom maramicom za lice.

  • Imajte na umu da koža upija kremu u razdoblju dužem od jednog sata; stoga se preporuča nanijeti ga na lice dva sata prije spavanja. Ohladite kremu u hladnjaku. Nakon što se potroši i pod uvjetom da ste zadovoljni rezultatima, pripremite novu količinu. S obzirom da su svi sastojci prirodni, suzdržite se od stvaranja dvostruke serije odjednom kako biste spriječili kvarenje.

Bonus tekst:

Nekada smatran hranom za siromašne, kačamak sada doživljava preporod kao “čista” egzotična poslastica. Ovo jelo, napravljeno od bijelog ili žutog kukuruznog brašna, naširoko je poznato kao kukuruzno brašno ili palenta. Zbog svog sastava bez glutena, kačamak nije samo izvrstan doručak, već se ističe i kao jedan od najzdravijih izbora koje možemo napraviti. Bogata esencijalnim nutrijentima, kukuruzna krupica opskrbljuje naše tijelo vitalnim komponentama, uključujući vitamine A, E i nekoliko vitamina B skupine, uz razne minerale.

Posjeduje značajan sastav fosfora, cinka, kalija, magnezija, mangana i selena. Naime, kačamak sadrži oko 380 kalorija na 100 grama, a sastoji se od 12,7 posto vode, 10 posto bjelančevina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze. Ugljikohidrati i masnoće koje nalazimo u kukuruznom brašnu pozitivno pridonose zdravlju, a posebno pogoduju radu crijeva. Obilna opskrba vlaknima, u kombinaciji sa složenim ugljikohidratima, pojačava osjećaj sitosti. Te se hranjive tvari apsorbiraju sporije, čime se podržavaju normalni probavni procesi u crijevima.

Prvenstveno opravdanje za konzumaciju kačamaka leži u njegovim blagotvornim svojstvima, primjenjivim bez obzira na prisutnost probavnih tegoba. Nadalje, kukuruz obiluje karotenoidima, koji su, zajedno s hranjivim biljnim mastima, ključni za poticanje učinkovite crijevne peristaltike. Ova funkcija pomaže u prevenciji zatvora i reguliranju probave. Zbog svog sastava zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana, kukuruz se zagovara kao koristan izbor hrane za osobe s povišenom razinom kolesterola.

Štoviše, ima važnu funkciju u prevenciji kardiovaskularnih bolesti i jačanju zdravlja srca. Kačamak se savjetuje dojenčadi i djeci jer potiče bolju probavu i jača imunitet pročišćavajući i jačajući crijevnu floru. Osobe s celijakijom ili upalnom bolešću crijeva moraju znati da kukuruz ne sadrži gluten. Stoga bi osobe koje boluju od Crohnove bolesti, upalnih bolesti crijeva i dijabetesa trebale uvrstiti kačamak u svoju svakodnevnu prehranu.

Preporučujemo