Dana na sreću svih domaćica postoje razni uređaji koji olakšavaju obavljanje kućnih poslova. Jedna od najvažnijih po mišljenju mnogih je veš mašina koja nam štedi i vrijeme i trud.
Početni pokazatelj problema s vašom perilicom rublja često karakteriziraju pretjerane vibracije i buka koja se javlja tijekom ciklusa pranja. Srećom, ovaj problem obično je jednostavno riješiti; međutim, bitno je prvo utvrditi temeljni uzrok. Jedan od najčešćih uzroka vibracija u perilici je neuravnoteženo opterećenje. Kada rublje nije ravnomjerno raspoređeno unutar bubnja, to može dovesti do neravnoteže u perilici.
Teži odjevni predmeti mogu se pomaknuti na jednu stranu, što dovodi do neuravnoteženog opterećenja i buke tijekom rotacije. Kako biste spriječili ovu pojavu, preporučljivo je prati različite vrste odjeće zajedno kako bi se osigurala ravnomjernija raspodjela težine. Pretjerano opterećenje stroja može dovesti do sličnih problema. Kada se u bubanj stavi prevelika količina odjevnih predmeta, perilica se bori s povećanom težinom mokrih predmeta. To rezultira pojačanim vibracijama, osobito tijekom ciklusa ispiranja i centrifuge.
Lijek je jednostavan: ili smanjite količinu opranog rublja po ciklusu ili razmislite o kupnji stroja većeg kapaciteta. Drugi potencijalni uzrok može biti blokirani filtar. Ako odvodni filtar ostane nečist, stroj neće uspjeti učinkovito odvoditi vodu, što će rezultirati nestabilnošću i povećanim vibracijama. Dosljedno održavanje filtra može pomoći u rješavanju ovog problema. Konačni potencijalni uzrok može biti neusklađenost s podom. Ako su noge stroja pogrešno poravnate ili ako je pod nepravilan, doći će do pojačanog ljuljanja stroja.
- U takvim slučajevima može biti od pomoći izravnavanje nogu stroja ili postavljanje čvrste površine; alternativno, također se preporučuje zamjena nogu kada se istroše. Primjenom odgovarajuće prakse održavanja i provođenjem redovitih pregleda, problemi povezani s vibracijama perilice rublja mogu se učinkovito riješiti, čime se produljuje životni vijek uređaja.
Bonus tekst:
Češnjak je priznat kao jedan od najučinkovitijih prirodnih lijekova i ima bogatu povijest primjene u rješavanju raznih zdravstvenih problema. Njegova moćna ljekovita svojstva mogu uvelike utjecati na opće dobro. Stoljećima je češnjak cijenjen zbog svojih zdravstvenih prednosti. U starom Egiptu korišten je za povećanje vitalnosti radnika koji su gradili piramide, dok je u Tibetu bio ključni element tradicionalne medicine više od 2000 godina. Češnjak se sastoji od više od 400 aktivnih sastojaka, koji uključuju vitamine, minerale i bioaktivne spojeve.
Sadržaj vitamina uključuje A, B1, B2 i C, a mineralni sastav sadrži kalij, kalcij, željezo, jod, selen i fosfor. Nadalje, češnjak sadrži dodatne elemente kao što su alicin, aminokiseline, biljna vlakna, eterična ulja i enzime. Antivirusna, antibakterijska i protuupalna svojstva ovih komponenti čine ih vrijednim saveznicima u jačanju imuniteta i borbi protiv raznih bolesti. Ipak, unatoč značajnim prednostima koje ova namirnica pruža, određene demografske skupine trebale bi biti oprezne pri uvrštavanju češnjaka u svoju prehranu.
Pojedincima koji se pripremaju za kirurške zahvate savjetuje se da izbjegavaju konzumaciju češnjaka, budući da on može produžiti vrijeme krvarenja; stoga se preporuča suzdržati se od jedenja češnjaka najmanje dva tjedna prije planirane operacije. Nadalje, oni koji imaju nizak krvni tlak trebali bi biti oprezni s unosom češnjaka zbog njegove prirodne sklonosti smanjenju razine krvnog tlaka. Osim toga, osobe s bolestima jetre također bi trebale paziti na konzumaciju češnjaka.
Iako češnjak ima antivirusna svojstva, može negativno utjecati na funkciju jetre kod osoba s hepatitisom. Nadalje, njegova konzumacija može iritirati gastrointestinalni trakt i smanjiti razinu crvenih krvnih stanica i hemoglobina, što rezultira anemijom. Osobe s očnim bolestima mogu iskusiti negativne učinke na zdravlje očiju zbog pretjeranog unosa češnjaka, što bi se moglo manifestirati kao nuspojave poput tinitusa i problema s pamćenjem. Štoviše, njegova konzumacija može utjecati i na osobe koje imaju proljev.