Naša koža je naš najveći organ i tokom života je izložena raznim vanjskim uticajima a na njoj se ogledaju i simptomi nekih bolesti unutrašnjih organa. Zato njenoj njezi treba posvetiti potrebnu pažnju.

Ruke imaju mali broj lojnih žlijezda, što rezultira njihovom prirodnom osjetljivošću na suhoću. Osim toga, naše ruke igraju stalnu ulogu u suradnji, radeći ne samo na našim poslovima nego iu našim kućanstvima; često zaboravljamo da mogu djelovati i kao ukrasni element.

  • Ignoriranje ruku može dovesti do suhoće, pukotina i mogućih bolnih rana. Nudimo vam fantastično rješenje za suhe ruke, ispucale pete, kurje oči i neatraktivne krive nokte. Potrebna su vam samo dva sastojka. Glicerin (glicerol) i 70% medicinski alkohol mogu se naći u apoteci. U apoteci možete kupiti i glicerin i 70% alkohol. Kombinirajte sastojke u jednakim omjerima.

Koristite ovu mješavinu na grubim dijelovima ruku, stopala, peta i drugim izrazito suhim područjima ujutro i navečer. Za samo desetak dana mogu se očekivati ​​izvanredni rezultati. Potpetice će vam poprimiti nježnu, nježnu ružičastu boju, a nokti poprimiti prekrasan sjaj. Ova se mješavina može koristiti i na laktovima. Ne samo da je pristupačan i isplativ, već, što je najvažnije, dobro radi.

Bonus tekst:

Afrička kulinarska tradicija zamršena je i raznolika, razvijala se stoljećima kroz različite kulture, geografske uvjete i klime. Središnji dio afričke prehrane je široka paleta hrane lokalnog porijekla, koja je uvelike oblikovana jedinstvenim običajima i klimom različitih područja. U zapadnoj Africi, na primjer, klima varira od tropske do sušne, a primarna prehrana uključuje žitarice poput kukuruza, prosa i sirka. Ove se žitarice obično koriste za pripremu osnovnih jela kao što su “banku” i “fufu”.

Fufu je popularno jelo koje se priprema od kuhanog i pasiranog korjenastog povrća kao što je slatki krompir ili kasava, dok se banku, koji se obično poslužuje kao prilog, priprema od kukuruza ili prosa. Oba ova jela bogata su hranjivim tvarima i daju potrebnu energiju za svakodnevne aktivnosti. U prehrani Zapadne Afrike, mahunarke poput kikirikija, graha i slanutka, uz razne žitarice, bitne su komponente. Uz značajnu količinu proteina i vlakana, mahunarke su izvrsna nadopuna svakodnevnim obrocima.

Obično se stavljaju u juhe ili variva i uključuju jela poput juhe “egusi”, koja uključuje sjemenke dinje i obično sadrži meso ili ribu. Istočna regija Afrike, poznata po svojoj vlažnoj klimi koja podržava raznoliku ponudu voća i povrća, nudi obilje svježih sastojaka u svom kuhanju. Tradicionalno jelo iz Kenije, na primjer, je “ugali”, napravljeno od kukuruza i popraćeno raznim povrćem i mesom. Štoviše, tropsko voće poput manga, ananasa i papaje obično se konzumira bilo cijelo ili kao sok.

Povoljni klimatski i zemljišni uvjeti u sjevernoj Africi podržavaju uspješan uzgoj aromatičnog bilja i začina, što rezultira prehranom koja je i raznolika i ukusna. Lokalnu kuhinju karakteriziraju jela kao što su couscous, koji se sastoji od sitnih žitarica kuhanih na pari, te tagine, jedinstveno sporo kuhano jelo koje se priprema u posebnom loncu. Ova jela obično uključuju ključne sastojke poput janjetine i piletine, dok začini poput kurkume, kumina i cimeta dodaju dubinu i bogatstvo okusima.

U središnjoj Africi, obilne tropske šume pružaju raznoliku ponudu hrane koja je sastavni dio lokalne kuhinje. Ovaj asortiman sadrži korijenje poput manioke i slatkog krumpira, zajedno s raznim listovima koji se koriste u juhama i varivima. Jedno popularno jelo poznato kao “gulaš” kombinira izbor povrća i mesa, često pojačan regionalnim biljem i začinima, što dovodi do odvažnih okusa i značajnih nutritivnih prednosti. Osim ovih jedinstvenih regionalnih obilježja, fokus Afrike na prehranu naglašava važnost očuvanja prirodnih resursa i korištenja lokalnih sastojaka.

Mnoge zajednice diljem kontinenta sudjeluju u praksama uzgoja i pripreme hrane koje su usmjerene na održivost smanjenjem otpada i povećanjem nutritivne vrijednosti. Tradicionalne metode poput fermentacije, sušenja i dimljenja obično se koriste za očuvanje hrane i produljenje njezinog roka trajanja. Tipična afrička prehrana nudi značajne zdravstvene prednosti. Konzumacija raznih cjelovitih žitarica, mahunarki, voća i povrća potiče životni stil bogat vitaminima, mineralima i vlaknima.

Preporučujemo