Mnogi od nas muku muče sa komarcima koji nas ujedaju i od kojih se naprosto ne može živjeti u miru. Sredstva koja se mogu kupiti u apotekama i prodavnicama u većini slučajeva nisu efikasna ili su jako skupa.

Želite li pobjeći od dosade komaraca dok uživate u prirodi? Ne tražite dalje! Nudimo vam niz prirodnih i vrlo učinkovitih lijekova. Napravite prirodni repelent protiv komaraca pomoću kombinacije ljuske luka i kave. Ova snažna mješavina učinkovito drži komarce na odstojanju u samoj minuti, a sve to bez pribjegavanja upotrebi bilo kakvih otrovnih tvari. Evo što će vam trebati: Vanjski slojevi luka mogu se koristiti za uklanjanje ljuske, dok se mogu koristiti mljevena kava ili suhi talog kave.

  • Da biste koristili ovu metodu, počnite s uklanjanjem vanjskog sloja luka i ostavite ljuske sa strane. Prebacite ljuske luka u zdjelu i lagano ih poškropite kavom. Zagrijte smjesu dok ne počne ispuštati dim. Ovaj će dim učinkovito odvratiti komarce, omogućujući vam nesmetano uživanje na otvorenom. Uz to, razmislite o upotrebi spreja napravljenog od eteričnog ulja paprene metvice i geranija za dodatnu zaštitu. Ovaj sprej je nevjerojatno učinkovit protiv komaraca jer sadrži mentu i geranijum, mirise koje komarci preziru.

Za izradu ovog snažnog sredstva protiv komaraca trebat će vam sljedeći sastojci: Za osvježavajući sprej pomiješajte 10 kapi eteričnog ulja paprene metvice, 4 kapi eteričnog ulja geranija i 200 ml vode u sprej bočici. Kako biste učinkovito iskoristili ovaj proizvod, pomiješajte vodu i eterična ulja. Dobivenu smjesu prebacite u bocu s raspršivačem. Nanesite sprej na područja gdje se komarci obično okupljaju, uključujući okvire prozora, prozorske klupčice, kutove soba, zavjese i mreže protiv komaraca.

Za optimalne rezultate preporučuje se ponovno nanošenje spreja svaka 3-4 dana. Napravite vlastiti domaći repelent protiv komaraca za električne utičnice. Ova moćna formula učinkovito odbija samo komarce, već i muhe i razne druge insekte. Evo što će vam trebati: Za ovaj recept trebat će vam sljedeći sastojci: 3-4 žlice alkohola, 2 žlice vode, 6-8 klinčića i željeno eterično ulje, poput eukaliptusa.

Za korištenje ovog proizvoda, počnite kombiniranjem alkohola i vode u određenoj posudi. Zatim umiješajte klinčiće i malu količinu eteričnog ulja. Dobivenu smjesu pretočite u praznu bočicu protiv komaraca. Nastavite s umetanjem boce u električnu utičnicu. Kao rezultat toga, pojavit će se ugodan miris koji učinkovito odvraća insekte. Ružmarin, kada se koristi kao prirodni repelent, vrlo je učinkovit u držanju komaraca i muha podalje, dok ispušta ugodan miris.

Za izradu ovog repelenta trebat će vam sljedeći sastojci: U ovom receptu trebat će vam 6 kriški limuna, 6 kriški limete i 2 grančice ružmarina. Voda Za jednu svijeću dodajte otprilike 7 do 10 kapi eteričnog ulja eukaliptusa. Za korištenje ove metode, pomiješajte sve sastojke, osim eteričnog ulja, u posudi napunjenoj vodom. Dodajte nekoliko kapi eteričnog ulja eukaliptusa. Postavite posudu na otvoreno na terasu ili balkon i zapalite svijeću. U roku od nekoliko dana, ovaj će pripravak učinkovito otjerati komarce. Ovi prirodni repelenti jednostavni su za izradu, vrlo su učinkoviti i ne štete vama ili vašoj okolini.

Isprobajte ih i uživajte u bezbrižnim ljetnim noćima! Pronađeni u raznim regijama diljem svijeta, komarci su sićušni insekti s dva krila. S više od 3000 vrsta, mogu se pronaći u različitim okruženjima, od užarenih tropskih krajeva do hladnih sjevernih regija. Samo u Hrvatskoj su identificirane 52 vrste komaraca, au okolici Zagreba žive 32 vrste. Iako je njihova biologija intrigantna i njihovo promatranje pod povećalom često izaziva znatiželju i brojne upite, većina ljudi komarce povezuje samo s ulogom krvopičnih štetočina, što ih čini zahtjevnim kukcima za tolerirati.

Kako se globalna trgovina nastavlja širiti, geografski raspon brojnih vrsta komaraca prolazi kroz značajne promjene. U posljednjih 15 godina u Hrvatskoj je sveprisutna prisutnost tigrastog komarca (Aedes albopictus), invazivne vrste koja je uspješno kolonizirala cijelu zemlju. Poznat po svojoj prilagodljivosti i brzoj reprodukciji, tigrasti komarac sposoban je brzo se nastaniti na novim teritorijima. Za razliku od većine vrsta komaraca u regiji, koji su primarno aktivni tijekom večeri i ranog jutra, tigrasti je komarac dnevni predator, poznat po svom ponašanju ugriza danju.

Proces razvoja komarca odvija se u vodi. Ženka komarca strateški postavlja svoja jaja na mjesta koja će ili biti uronjena u vodu ili će postati uronjena. Ta se jajašca zatim u vodi pretvaraju u male ličinke, veličine otprilike jedan do dva milimetra. Larve prolaze kroz tri faze linjanja. Nakon četvrtog linjanja pojavljuje se kukuljica koja prelazi u potpuno formiranog odraslog komarca sposobnog za let. Važno je napomenuti da se početne tri faze razvoja, naime jaje, ličinka i kukuljica, odvijaju u vodenom okolišu, dok se odrasli komarac diže u nebo.

Preporučujemo