Krompir je skoro svima onilejno povrće i ono se može pripremiti na veliki broj načina da li kao prilog ili kao glavno jelo. Svi koji ga uzgajaju u svojoj bašti znaju da veliki problem predstavljaju razni nametnici.

Vrlo učinkovit kućni insekticid koji je učinkovit u borbi protiv krumpirovih žižaka i lisnih uši. Štetočine zapanjujuće nestaju u roku od nekoliko minuta. Kemijski sprejevi mogu predstavljati rizik ne samo za zdravlje vašeg vrta, već i za vašu osobnu dobrobit. Stoga je preporučljivo suzdržati se od njihove uporabe i umjesto toga ovisiti o prirodnim proizvodima. Često su isplativiji, a lako ih je pripremiti kod kuće. Ovaj lijek je vrlo učinkovit, sposoban je brzo eliminirati i brašnaste stjenice i lisne uši.

  • Zbog brzog razmnožavanja ovih štetnika preporučljivo je često pregledavati svoj vrt i što prije djelovati. Ovaj organski pristup siguran je i učinkovit. Vjerojatno već posjedujete potrebne sastojke za ovaj prirodni insekticid u svom kućanstvu. Bitno je da dobijemo: Jedan režanj češnjaka. začinska paprika detergent water Češanj češnjaka sitno nasjeckajte, prebacite u zdjelu, a zatim dodajte dvije šalice vode. Ostavite da odstoji 24 sata. Nakon toga tekućinu procijedite i pomiješajte s mljevenom ljutom papričicom. U smjesu dodajte 1 žlicu deterdženta. Dobro promiješajte sve sastojke kako biste bili sigurni da su dobro povezani. Prebacite otopinu u bočicu s raspršivačem i nanesite je na biljke.

Preporučljivo je nanijeti sprej rano ujutro ili navečer. Osigurajte da su biljke temeljito premazane, obraćajući posebnu pozornost na donje strane listova, i nastavite s primjenom prskanja nekoliko uzastopnih dana. Preporučljivo je prskanje primijeniti najmanje jednom tjedno kako se lisne uši ne bi vratile u vaš vrt. Coca-Cola Ovaj slatki napitak djeluje kao otrov za lisne uši. Po želji se može razrijediti s vodom u omjeru 2:5 i dodati malu količinu tekućeg sapuna koji služi kao ljepilo, čime se postiže brži učinak.

Drveni pepeo služi kao izniman resurs za povećanje plodnosti tla, a istovremeno pruža zaštitu biljkama. Pogodan je u borbi protiv puževa, muha i lisnih uši, a služi i kao odličan dodatak kompostu. Potreban nam je jedan dio sušenog duhana. Jedan dio prosijanog drvenog pepela. Prebacite osušeni duhan u odgovarajuću posudu. Pomiješajte ga s prosijanim drvenim pepelom u jednakom omjeru 1:1. Raspršite otprilike 30 do 50 grama ove mješavine oko podnožja svake biljke i zatim adekvatno zalijte. Prskanje se može ponoviti do deset puta u jednom danu.

Dodatno, može se formulirati otopina koja se može dobiti sljedećom metodom. Potrebna nam je jedna šalica prosijanog drvenog pepela. Jedna šalica sušenog duhana. Jedna litra vode Po želji: 30 grama zelenog sapuna. Pomiješajte drveni pepeo i duhan u loncu, a zatim u smjesu dodajte jednu litru vode. Stavite lonac na štednjak i ostavite da kuha, poklopljeno, otprilike 30 minuta. Nakon toga maknite s vatre, ostavite da se ohladi i ostavite nekoliko sati. Na kraju, filtrirajte otopinu i zatim je razrijedite u pet litara vode. Koristimo ga na biljkama napadnutim lisnim ušima.

Da biste dodatno poboljšali učinke, možete dodati naribani zeleni sapun, pazeći da bude otopljen u skromnoj količini vruće vode. Ladybugs Bubamare služe kao prirodni predatori lisnih uši. Stoga, ako je vaš cilj eliminirati te štetnike na ekološki najodrživiji način, predlažemo da bubamare preselite iz cijelog vrta na biljke zahvaćene lisnim ušima. Na taj ćete način bubamare opskrbiti hranjivom hranom, a istovremeno imati koristi od njihove neprocjenjive usluge u uklanjanju lisnih uši.

Kopriva je izvanredan prirodni saveznik u borbi protiv štetnika. Jednako je učinkovit u borbi protiv lisnih uši. Potreban nam je jedan kilogram listova koprive. Deset litara vode Koprivu možete jednostavno razrezati na manje komade i staviti u posudu. Dodajte vodu u smjesu i ostavite da odstoji 12 do 24 sata. Zatim filtrirajte infuziju koprive i pretočite u bočicu s raspršivačem. Koristite barem jednom tjedno kako biste spriječili prisutnost lisnih uši.

Alternativna metoda za pripremu koprive uključuje kuhanje u vodi otprilike 20 do 30 minuta, zatim miješanje i ostavljanje da stoji jedan dan. Dobivenu otopinu potrebno je procijediti, nakon čega je potrebno dodati tekući sapun u omjeru 1:100, nakon čega slijedi razrjeđivanje cijele smjese vodom u omjeru 1:4. Ako ne želite, nema potrebe za uključivanjem dodatnih sastojaka. Ovaj prirodni sprej može se koristiti za borbu protiv gusjenica i lisnih uši.

Preporučujemo