U obavljanju kućnih poslova velika su nam pomoć razni kućanski uređaji a posljednjih godina skoro svaka porodica ima i mašinu za pranje posuđa koja štedi i vrijeme i novac. Međutim zna se desiti da i nakon pranja suđe ostane prljavo.
Perilica posuđa služi kao korisna pomoć u procesu pranja posuđa. Iako štedi vrijeme, mnogim pojedincima često dovodi do namrštenih obrva. Često ne uspijeva očistiti posuđe onoliko temeljito koliko bismo očekivali. Iako je posuđe izvađeno iz perilice uglavnom sjajno i dobro očišćeno, manji nedostaci ili neadekvatno održavanje perilice mogu negativno utjecati na njenu učinkovitost.
- Perilica posuđa koristi vodu pomiješanu sa snažnim deterdžentima za pranje posuđa na vrlo visokim temperaturama, učinkovito uklanjajući zagorene i masne ostatke. Ponekad se dogodi da nakon završetka programa na tanjurima, priboru ili posudama za kuhanje ostanu ostaci nepojedene hrane. Jeste li primijetili da neko posuđe ostaje neoprano i ima mrlja? Evo nekoliko potencijalnih razloga za ovu situaciju: Mlaznice dizajnirane za ravnomjernu raspodjelu vode po posudama mogu biti blokirane česticama hrane.
U tom slučaju obratite se stručnjaku za perilice posuđa. Ovo je čest razlog zašto posuđe nije pravilno očišćeno. Kako biste pregledali i očistili filtar, locirajte ga na dnu uređaja, rastavite ga i isperite pod mlazom vode. Za čišćenje možete koristiti i zdjelicu s octom koji učinkovito uklanja kamenac. Sljedeći ciklus pranja posuđa treba prilagoditi na maksimalnu temperaturu kako bi se osiguralo pravilno ispiranje filtra. To znači da voda ne može postići odgovarajuću temperaturu, što rezultira time da bakterije i čestice hrane nisu potpuno uklonjene iz posuđa ili posuđa.
Utvrđivanje je li pumpa zapravo odgovorna za prljavo posuđe može biti izazovno. Stoga, ako se čini da nijedan od prethodno navedenih problema nije uzrok, pregledajte pumpu ili potražite pomoć stručnjaka. Ako je pumpa doista neispravna, vjerojatno će biti potrebna potpuna zamjena ove komponente. Redovito održavanje ključno je za postizanje dugog životnog vijeka i smanjenje kvarova opreme. Kao rezultat toga, važno je često pregledavati smjernice, nadopunjavati tekućine poput sredstva za ispiranje i soli te čistiti perilicu posuđa odgovarajućim deterdžentima. Je li potrebno isprati posuđe prije stavljanja u perilicu?
Perilica posuđa vitalan je uređaj u domu jer pomaže uštedjeti vrijeme i trud kada je riječ o čišćenju tanjura i posuđa. Nadalje, ovaj uređaj uključuje tehnološka dostignuća koja ga čine učinkovitim u potrošnji vode, što dovodi do uštede troškova. Mnogi pojedinci često pogrešno koriste ovaj uređaj, vjerujući da ga koriste ispravno. Kako biste povećali učinkovitost vaše perilice posuđa, izbjegavajte ispiranje posuđa prije stavljanja u perilicu. Oduzima vam vrijeme i troši vodu bez dobrog razloga.
Perilice posuđa koriste povišene temperature kako bi jamčile da posuđe izađe besprijekorno nakon završetka procesa pranja. Kombinacija tople vode i deterdženta osigurava čistoću posuđa, a ne pretpranje. Ako ovu naviku učinite dijelom svoje rutine, uštedjet ćete trud perilice posuđa i u isto vrijeme smanjiti gubitak vode. Samo uklonite ostatke hrane iz posuđa bez ispiranja, a zatim ih stavite u perilicu posuđa. Ostatke hrane iz posuđa možete ukloniti žlicom ili papirnatim ručnikom, umjesto prethodnog pranja.
Ova pametna akcija će spriječiti da hrana blokira uređaj. Određeni modeli visokih performansi dolaze sa značajkom dizajniranom za uklanjanje čak i najjače prljavštine. Nadalje, preporuča se koristiti ispravnu količinu deterdženta kako biste spriječili preopterećenje perilice, osiguravajući maksimalnu učinkovitost i korištenje omekšivača vode. To će vam omogućiti da prilagodite količinu soli ovisno o tvrdoći vode. Stoga je korisno razumjeti tvrdoću vode. Gel, prašak i tablete različite su vrste deterdženata za pranje posuđa. Postoje i proizvodi koji se nazivaju “sve-u-jednom” koji sadrže i sol i sredstvo za ispiranje.
Preporučljivo je koristiti ih s programom “tablete” ako ga vaš uređaj podržava i staviti ih u ladicu za deterdžent, a ne u košaru za pribor za jelo. Kao što možda znate, preporučljivo je ne ispirati posuđe prije nego što ga stavite u perilicu kako biste osigurali bolje čišćenje i uštedjeli resurse. Dovoljno je odvojiti minutu da očistite perilicu posuđa. Redovita uporaba može dovesti do nakupljanja, što može dovesti do kvara. Kako biste izbjegli ovaj problem, preporučljivo je čišćenje obavljati barem jednom mjesečno.
Pružamo vam učinkovite smjernice koje omogućuju perilici posuđa da se sama očisti uz minimalan napor. Potrebno nam je jedno pakiranje praška za pecivo. Jedno pakiranje sode bikarbone. Otvorite perilicu posuđa i unutra ravnomjerno rasporedite sodu bikarbonu i prašak za pecivo. Ravnomjerno rasporedite tvar po dnu perilice posuđa i izlijte malo u odvod. Izbjegavajte korištenje tradicionalne tablete za perilicu posuđa u ovom postupku. Zatvorite vrata perilice posuđa i aktivirajte ECO postavku. Nakon što program završi, perilica posuđa izgleda čista kao i kad je bila nova. Postiže besprijekorno stanje bez potrebe za bilo kakvim farmaceutskim sredstvima za čišćenje. Koristio sam ovu metodu i predlažem je svima.