Kućanski poslovi su jako naporni a to najbolje znaju oni koji ih obavljaju. Što je najgore njihov trud i rad ostali ukućani ni ne vide a da bi se ovo čišćenje olakšalo postoji niz trikova.
Povremeno se čišćenje opreme u stanovima za iznajmljivanje može pokazati prilično napornim zadatkom. Paola, vješta spremačica, dobro se snalazi u svom okruženju. Srećom, otkrila je niz korisnih tehnika koje su lako primjenjive u vašim vlastitim nastojanjima čišćenja, kao što je navedeno u njezinim videozapisima s uputama na YouTubeu.
Primjer u kojem se njezina ideja može pokazati korisnom je kada se bavi zadatkom čišćenja izuzetno masnog kuhinjskog pulta, koji je vidljivo prljav. Iznenadit će vas lakoća s kojom se možete nositi s ovim problemom. Kako bi temeljito očistila cijeli kuhinjski element, potrošila je otprilike 200-300 grama sode bikarbone. Koristite ili tri žlice sapuna ili ekvivalentnu količinu tekućeg sapuna.
Količina od dvije žlice napunjene uljem. Potrebna količina octa je 60 ml. Par limuna, čvrsto stisnutih. pristup: Kombinacijom svih sastojaka dobijemo tekuću smjesu koja bi trebala sličiti ovoj. Uzmite smjesu i ravnomjerno rasporedite po površini kuhinjskog elementa koju ste namastili. Ostavite predmet da ostane na mjestu 5 minuta. Nakon toga upotrijebite spužvu kako biste osigurali čistoću. Čim ga obrišete, razlika bi trebala postati vidljiva bez odlaganja.
Čačkalica se može koristiti za učinkovito rješavanje nakupljanja masnoće u teško dostupnim kutovima. Linija je učinkovito i temeljito očišćena, bez ikakvih tragova masnoće ili nakupljene prljavštine, što rezultira izuzetnom razinom čistoće. Postoje i drugi korisni savjeti koje treba uzeti u obzir, poput održavanja kuhinjskih prozora besprijekorno čistima dulje vrijeme.
- Za one koji su nedavno očistili kuhinjske prozore i žele produžiti njihovu čistoću sprječavajući nakupljanje masnoće i dimova od kuhanja, nudimo vrijedan prijedlog. Nakon što je prozor temeljito opran, mekom krpom nježno nanesite nekoliko kapi tekućeg glicerina na netaknuto staklo. Ova jednostavna tehnika značajno produljuje trajanje čistoće stakla, učinkovito odbijajući prašinu i prljavštinu.
Uobičajena praksa među mnogim domaćicama je korištenje ovog svestranog sredstva za čišćenje svih kuhinjskih površina, jer učinkovito rješava zadatke poput čišćenja podova i tjeranja miševa i paukova. Ne samo da učinkovito čisti, već služi i kao sredstvo odvraćanja od miševa, paukova i drugih nametnika koji imaju tendenciju napadati kuhinju u potrazi za hranom. Uz izuzetak površina od pravog drva, mramora i prirodnog kamena, ovo svestrano rješenje može se primijeniti na gotovo sve druge materijale.
Za ubuduće, sve što trebate učiniti je staviti kore naranče ili mandarine u ocat i čuvati ih na hladnom mjestu na razdoblje od 10 dana do 2 tjedna. Nakon što se iscijedi, ovaj kućni pomoćnik postaje roba neprocjenjive vrijednosti koja se ne može kupiti ni u jednoj trgovini. Uvjerite se da je roštilj temeljito očišćen. Da bismo nastavili, potrebno nam je sljedeće: voda koja je dosegla točku ključanja. Koristite pola šalice sode bikarbone. Prokuhajte veliku količinu vode u prostranoj posudi u koju može stati filtar.
Umiješajte sodu u kipuću vodu i maknite s vatre. Zapalite filtar potapanjem u kipuću vodu. Ostavite ga da ne smeta otprilike 15 do 20 minuta. Zatim nastavite s čišćenjem filtra stavljajući ga pod mlaz vode kako biste uklonili sav nakupljeni otpad. Ako je filtar pretjerano zaprljan sa značajnim nakupljanjem prljavštine, možda će biti potrebno ponoviti ovaj postupak ili ostaviti da se namače dulje vrijeme. Postignite čist štednjak u samo jednom, jednostavnom koraku. Za dovršenje našeg zadatka potrebna nam je rola kuhinjskog papira, vodikov peroksid i soda bikarbona.
Napravite smjesu tako da pomiješate sodu bikarbonu i vodikov peroksid (3%) u šalici, napunite je do pola. Prilagodite količinu vodikovog peroksida kako biste postigli konzistenciju poput paste. Nanesite ovu pastu na sve mrlje ili zaprljane površine i dopustite joj da učinkovito djeluje. Nakon nanošenja paste, kuhinjskom krpom bez napora obrišite mrlju. Samo jednim potezom bez napora, pasta bez napora čisti unutrašnjost pećnice, ostavljajući sve bez mrlja.
U slučaju da je mlijeko doseglo točku vrenja na ploči štednjaka, jednostavno dodajte prstohvat soli i preko njega stavite vlažni papirnati ubrus. Ova jednostavna radnja spriječit će prodiranje neugodnih mirisa u prostoriju, omogućujući čišćenje bez napora čak i najzaprljanijih površina. Kuhinjski zid krasi prekrasan prikaz pločica. Često su te površine prekrivene masnim ostacima, mrljama od hrane i sasušenim ostacima para od kuhanja.
Za učinkovito uklanjanje ovih nečistoća, možete otopiti 4 žlice boraksa, zajedno sa 100 ml octa i 100 ml tekućeg amonijaka, u 4 litre tople vode, što je najjednostavnije rješenje. Nanesite tanak sloj smjese na površinu i nježno uklonite svu prisutnu prljavštinu.