Jedan od najpoznatiji pop pjevača u regiji je Zdravko Čolić koji je namuzičkoj sceni pola vijeka i koji je u svojoj karijeri otpjevao veliki broj hitova i koji i dan danas nastupa iako je ušao u osmu deceniju.
U znamenitoj dobi od 72 godine, cijenjeni i renomirani pjevač Zdravko Čolić ustraje u izazovu protoka vremena čuvajući mladenačku snagu. Nedavno je medijima otkrio da posjeduje tajnu svoje trajne privlačnosti. Izvanredno otkriće u vezi s Iežom uključuje osebujnu mješavinu sastavljenu samo od dvije moćne komponente koje on redovito konzumira. Slavan po vječnoj mladosti, Zdravko Čolić u svakodnevnoj je praksi ispijanja svježe cijeđenog soka dobivenog od nevjerojatnih pet kilograma naranči i impresivna četiri kilograma cikle.
- Intrigantno, on praksu detoksikacije pripisuje poboljšanju i revitalizaciji svog fizičkog zdravlja. Naime, kada se ukaže prilika da se prepusti užicima otmjenih restorana, Čolić promišljeno pauzira svoj režim cijeđenja sokova, koristeći taj interval da rigorozno trenira i hrani svoje tijelo prirodnim napicima. Štoviše, cijenjena pjevačica iznimno cijeni ukusnu mediteransku kuhinju, posebice profinjena jela koja potječu iz Istre. Među njegovim omiljenim kulinarskim užicima su meki odresci, okrepljujuće i hranjive zelene salate, slatke sarme i zamamne punjene paprike.
Često sam uživa u pripremanju ovih jela, pokazujući svoje značajno kuharsko umijeće. Zdravko Čolić, poznati bosanskohercegovački pjevač, rođen je 30. svibnja 1951. godine u Sarajevu. Izronio je kao najveća pop zvijezda u Jugoslaviji. Godine 1989. preselio se u Beograd, Srbija, koji mu je kasnije postao prebivalište. Tijekom djetinjstva na Grbavici njegov primarni interes bio je više vezan za sport nego za glazbu.
Bonus tekst:
Smokve, plod stabla smokve, povijesno su se smatrale simbolom plodnosti i obilja, a njihov značaj seže unazad do drevnih civilizacija. Njihov snažan okus, nutritivne prednosti i kulturološka važnost čine ih bitnim dijelom prehrane, kao i središnjom točkom brojnih legendi i mitova. Ovaj će esej ispitati povijesnu pozadinu, prehrambene prednosti i kulturni značaj smokava, naglašavajući njihovu važnost u ljudskom postojanju kroz povijest. Podrijetlo i povijest smokava može se pratiti unazad do Azije, posebno Bliskog istoka i jugozapadne Azije.
Ovo voće je poznato od najranijih civilizacija, a bilo je prisutno u starom Egiptu, Grčkoj i Rimu. Rimljani su smokve smatrali afrodizijakom, dok su se u Egiptu koristile u medicinske svrhe. Smokve se spominju u Bibliji i raznim vjerskim i filozofskim tradicijama, gdje predstavljaju život, mudrost i duhovno prosvjetljenje. Naime, budistički tekstovi sugeriraju da je Buddha postigao prosvjetljenje dok je meditirao ispod stabla smokve. Po nutritivnom sastavu smokve su izuzetno hranjivo voće, obiluje vlaknima, vitaminima i mineralima.
Za divan okus smokve zahvaljuju visokoj koncentraciji prirodnih šećera, a također osiguravaju znatnu količinu kalija koji je ključan za održavanje zdravog kardiovaskularnog i krvožilnog sustava. Nadalje, smokve su važan izvor vitamina K, neophodnog za održavanje zdravlja kostiju, kao i vitamina B6, koji ima ulogu u kognitivnoj funkciji i podržava imunološki sustav. Istaknuta značajka smokava je njihov značajan sadržaj vlakana; konzumacija samo pet smokava srednje veličine može donijeti oko 20% preporučenog dnevnog unosa vlakana, čime se poboljšava probava i snižava razina kolesterola.
Štoviše, smokve posjeduju visoku koncentraciju antioksidansa koji se bore protiv slobodnih radikala i smanjuju vjerojatnost kroničnih bolesti. Povijesno gledano, značaj smokava bio je značajan u različitim kulturama. Na primjer, u Grčkoj je smokva bila cijenjena kao sveta biljka, često povezivana s Demetrom, božicom plodnosti i poljoprivrede. U Indiji su smokve simbolizirale i plodnost i blagostanje, a njihova su se stabla često posvećivala raznim božanstvima.
Smatra se da su smokve jedno od najranijih voća koje je čovječanstvo uzgajalo, a njihov brzi rast i otpornost na sušu doprinose njihovoj istaknutosti. Smokve su i dalje vrlo važne u brojnim kulturama diljem svijeta. U kulinarskim tradicijama Mediterana igraju vitalnu ulogu u nizu jela, od salata do deserta. Osim toga, posebno su popularne suhe smokve, jer ova varijanta zadržava sve njihove nutritivne prednosti. U različitim regijama, smokve su ključni sastojak tradicionalnih recepata i naširoko se smatraju “superhranom” zbog svojih zdravstvenih prednosti.