Povišena temperatura je znak da se naš organizam bori sa nekim virusom ili infekcijom a ako se takvo stanje duže zadrži ili vrijedost pređe 39 stepeni najbolje je javiti se doktoru.
Prirodni lijekovi za borbu protiv groznice lako su dostupni, a pronaći ih u ljekarni trebalo bi biti lako. Ovi kućni lijekovi mogu poslužiti kao brzo rješenje u slučaju da nemate potrebne lijekove pri ruci. Nevjerojatno učinkovita formulacija meda za liječenje kašlja i groznice; kada ljudi jednom iskuse oblog, ne mogu odoljeti ponovnoj upotrebi. Djeluje velikom brzinom. Ovaj organski “lijek” prikladan je za pojedince svih dobi, uključujući i djecu i odrasle.
- Djeluje brzo i pruža značajno olakšanje kod bronhitisa, groznice i kašlja. Da bismo to postigli, trebamo med, brašno (ili krumpirov škrob) i malo biljnog ulja. Nadalje, trebat će nam i gaza ili pamučna pelena uz zavoj. Pomiješajte brašno s malo meda i dodajte biljno ulje u smjesu kako biste stvorili glatku konzistenciju. Kada smjesa postigne glatku konzistenciju bez ljepljivosti, još jednom umiješajte brašno.
Po vlastitoj procjeni izmjerite sastojke tako da dobijete smjesu nalik na mast, koju možete namazati na gazu i zamotati. U ovom trenutku posljednji korak je pričvršćivanje pripremljenog medicinskog zavoja flasterom na bronhe, posebno u području iznad srca. Stavite dijete u majicu bez rukava ili pamučnu majicu kratkih rukava, a zatim sloj pidžame na vrh jer će deka vjerojatno postati vlažna. Djeca ne smiju nositi oblog dulje od 2-3 sata, dok ga odrasli mogu koristiti cijelu noć ili dan, ovisno o vremenu nanošenja.
Oblog od meda prikladan je za djecu od šest mjeseci i stariju, ali se ne smije koristiti na mlađoj dojenčadi. Očekujte da će se beba više znojiti nakon povijanja, osobito tijekom početnog iskustva. Ako se čini da kašalj jenjava i dolazi do smanjenja sluzi, preporučuje se ponoviti postupak više puta. Ipak, ako osjetite povišenu tjelesnu temperaturu ili bilo koju drugu komplikaciju, ne ustručavajte se posavjetovati se s liječnikom. Temeljni rashlađujući omot za snižavanje temperature
Oblozi pomažu tijelu u borbi protiv opasno visokih temperatura, koje je potrebno brzo sniziti kako bi se spriječili štetni učinci na zdravlje. Stoga je bitno smanjiti temperaturu kada dosegne 39-39,5 stupnjeva Celzijusa, jer se ne možemo pouzdati u lijekove koji će je dovoljno brzo sniziti. Potrebna vam je samo plahta, pelena ili standardni tanki ručnik. Uronite tkaninu u mlaku vodu (nikada hladnu). Idealna temperatura je otprilike 22 stupnja Celzijusa. Stisnite materijal kako biste uklonili višak vode, a zatim ga omotajte oko torza, bokova, bedara ili ramena.
Koristimo samo lagani pokrivač, osiguravajući da toplina može lako izaći iz pregrijanog tijela. Odmaknite se od pakiranja na 10 minuta i ponovite prema potrebi dok se temperatura ne smanji. Korisno je i stavljanje obloga na čelo, uz one za tijelo. Osim toga, dopuštamo im da ostanu na mjestu 10 minuta. Octeni oblog U posudi pomiješajte jabučni ocat i vodu u omjeru 1:3. Zatim uronite ručnik u otopinu jabuke i nanesite ga na čelo, zapešća, prsa i gležnjeve. Nakon što se ručnik zagrije, ponovno ga umočite u otopinu. Limun i njegova korica Koliko god se činilo nevjerojatno, limun je itekako blagotvoran, au tu svrhu možete ga koristiti na dva načina.
U početnom scenariju, možete ga narezati na krugove i postaviti jedan na dlan, a dva na tabane. Kao drugu opciju, možete iscijediti sok od limuna i umočiti pamučne čarape izravno u njega. Navucite ih na stopala i preko njih obujte suhe pamučne čarape. Obloge za tele s hladnom vodom snižavaju temperaturu i ublažavaju neugodan pritisak u glavi. Koriste se za visoke temperature do 38,5 stupnjeva Celzijusa. Omotač za potkoljenicu dizajniran je za pokrivanje područja od listova do prednjih nogu.
Radimo ga tako da ga polijemo hladnom vodom i umiješamo malo octa ili limunovog soka. Potopite dvije pamučne pelene u vodu, istisnite višak, zatim ih čvrsto omotajte oko listova i pričvrstite ručnicima. Držite ga 15 minuta i učinite to tri puta uzastopno. Nježno tuširanje može biti korisno kada se nosite s izrazito visokom temperaturom. Tuširajte se otprilike 10 minuta, počevši s mlakom vodom i polako prelazeći u hladnu. Među najučinkovitije biljke za snižavanje temperature spada crna bazga. Ova biljka posjeduje izvanredne sposobnosti, zbog čega je korisno držati je lako dostupnom.
Uz proizvodnju ukusnog sirupa od svojih cvjetova, također je vrlo učinkovit u smanjenju vrućice. Od suhih cvjetova možemo skuhati čaj ili napraviti ovaj izvanredan kućni lijek. cvjetovi bazge ocat voda Čašu za pekmez do vrha napunite cvjetovima bazge. Pomiješajte ocat i vodu u jednakim dijelovima i ulijte ovu smjesu u čašu. Čuvajte u hladnjaku, a kada se temperature povise, u ovu otopinu namočite čarape koje ćete koristiti kao oblogu za stopala. Isto se može primijeniti i na ruke. Ovaj lijek će ostati učinkovit do godinu dana ako se čuva u hladnjaku. Kamilica Kamilica je jedna od najomiljenijih i lako dostupnih biljaka. Može vam pomoći u prevladavanju nekoliko izazova, poput borbe protiv upala, jačanja imuniteta i snižavanja vrućice.