Danas vam donosimo priču žene koja je patila od stalnih glavobolja kojih se nikako nije mogla riješiti. Pokušala je sve lijekove i metode koje su joj preporučivali ljekari ali joj ništa nije pomagalo. Pročitajte njenu priču:
Umorna od trpljenja poremećaja sna uzrokovanih nesnosnim glavoboljama, postala sam umorna od ovisnosti o neučinkovitim lijekovima koji su pogoršali moje želučane probleme. Srećom, u mislima mi je ostao prijedlog moje susjede – lijek od banane. Pridržavajući se ove preporuke, potrošila sam cijelu bananu, pazeći da nisam bacila koru, već sam je stavila u hladnjak da se ohladi.
Nakon što je prošlo četvrt sata, nabavio sam komadić kore drveta i ugnijezdio se u krevet, dajući prednost svojoj udobnosti stavljajući koru na čelo kako bih uživao u njezinim svojstvima hlađenja. S vremenom sam primijetio postupno pojačavanje osjeta i pulsiranja, koji su se na kraju smanjili.
U dogledno vrijeme, umirujući učinci ove tehnike izazvali su stanje duboke opuštenosti koje je u potpunosti iskorijenilo moju glavobolju, omogućivši mi da se mirno prepustim snu. “Ako vas ikada muče glavobolje, od srca vas potičem da to pokušate”, savjetovala je.
- U području botanike, banane se klasificiraju kao bobičasto voće, što ih čini jestivim voćem. Potječu iz roda Musa koji obuhvaća razne vrste velikih cvjetnica. Dok neke zemlje banane za kuhanje nazivaju plantažama, opće karakteristike banana uključuju njihov izduženi i zakrivljeni oblik, koji variraju u veličini, boji i čvrstoći. Sam plod ima meku, škrobnu unutrašnjost, dok boja kore može varirati od zelene do žute, crvene ili smeđe kada je potpuno zrela. Grozdovi banana rastu, viseći s vrha biljke.
Bonus tekst
Pametni električar naletio je na lukav trik: izvršite li zadatak dok aktivirate bojler, vaš će se račun za struju misteriozno udvostručiti. Zagonetka oko određivanja energetski najučinkovitijeg rada bojlera ostaje enigma, budući da nije jasno rezultira li kontinuiranom uporabom ili selektivnom aktivacijom nižom potrošnjom električne energije.
- Bez obzira na format, bilo da se radi o internetskim forumima, društvenim mrežama ili raspravama uživo, postavljeno pitanje ostaje vječno aktualno, a konačan odgovor i dalje nam izmiče. Postoje različita mišljenja o najučinkovitijem načinu korištenja bojlera. Neki tvrde da se ostavljanjem stalno uključenim štedi energija zagrijavanjem vode samo po potrebi, dok drugi predlažu uključivanje kada je potrebno.
Čujmo što stručnjaci za popravak kućanskih aparata imaju za reći o ovoj nevolji. Suprotno uvriježenom mišljenju, održavanje bojlera stalno uključenim ne mora nužno rezultirati financijskim uštedama. Optimalan pristup ovisi o veličini kućanstva. Za pojedince ili parove, isplativije je uključiti grijač vode samo kada je to potrebno. Suprotno tome, većim kućanstvima bi moglo biti praktičnije držati grijač vode uključenim cijelo vrijeme, jer će uvijek biti potrebe za toplom vodom.
Namjena bojlera uvelike utječe na njegovu upotrebu, pri čemu je povremena uporaba prikladna za bojler koji se koristi isključivo za tuširanje, dok će se bojler većeg kapaciteta koji služi i kuhinji i kupaonici rijetko gasiti. Uključivanje kada je to potrebno isplativiji je pristup, osobito ako već dajete prioritet uštedama i tražite pristupačniju tarifu.
Što se tiče produljenja životnog vijeka bojlera, serviser je jasno dao do znanja da nema problema dokle god sve komponente ispravno funkcioniraju. Prema njegovim riječima, bojler radi neprekidno bez potrebe za odmorom, za razliku od čovjeka. Postavljanje termostata između 55 i 60 stupnjeva najučinkovitiji je trik.
Maksimalna postavka trebala bi biti 60 stupnjeva. Ispod 55 stupnjeva nema korelacije. Nasuprot tome, ako je termostat stalno postavljen na 90 stupnjeva, nakupit će se višak kamenca, osobito u područjima s tvrdom vodom.