Sve veći broj ljudi pa čak i onih koji pripadaju mlađim generacijama se suočava sa problemom proširenih vena. One pored toga što estetski ne izgledaju lijepo mogu biti i jako bolne.

Otkrijte prirodno rješenje za proširene vene iskorištavanjem snage ulja nevena, poznatog biljnog lijeka koji se može pohvaliti nevjerojatnim dobrobitima za kožu. Neven, podrijetlom iz Indije, široko je poznat u drevnim praksama iscjeljivanja i često uključen u mistične ceremonije. Ljekovita svojstva nevena vrlo su cijenjena, posebice zbog njegove sposobnosti čišćenja i opuštanja krvnih žila uz smanjenje razine kolesterola.

Kada se neven kombinira s maslačkom, naprstkom ili glogom, njegova se učinkovitost dodatno povećava. Nedavne studije čak sugeriraju da neven ima potencijal sniziti krvni tlak i potaknuti blagi sedativni učinak, koji pomaže u opuštanju krvnih žila i širenju njihovog unutarnjeg prostora.

Prvi korak je skupiti ukupno 50 cvjetova nevena. Važno je temeljito oprati i osušiti cvjetove nevena kako bi se uklonila sva vlaga. Cvjetove nevena potopite u veću staklenu teglu, a zatim ih prelijte maslinovim uljem. Provjerite je li staklenka dobro zatvorena i stavite je na sunčano mjesto na 5 tjedana. Ovaj proces će olakšati ekstrakciju svih moćnih komponenti sadržanih u cvjetovima nevena, omogućujući im da se utapaju u ulje. Nakon isteka roka od 5 tjedana, ulje je dopušteno procijediti, ali ovaj korak nije obavezan.

Alternativno, imate mogućnost koristiti ulje u trenutnom stanju, zajedno s prisutnošću cvijeća, što može poslužiti za pojačavanje njegove učinkovitosti. Primjena ulja nevena je učinkovit lijek za opekline, jer ne samo da ublažava bol, već i pomaže u procesu zacjeljivanja kože.

  • Ako dosljedno koristite ulje nevena na područjima zahvaćenim proširenim venama, osjetit ćete smanjenje simptoma. Ovo izvanredno ulje ima sposobnost smanjiti otekline, ublažiti bol i poboljšati cirkulaciju krvi. Priprema ove prirodne metode je jednostavna i jasna, što je čini pristupačnim rješenjem za ublažavanje proširenih vena i rješavanje raznih kožnih problema.

Važno je napomenuti da je savjetovanje s liječnikom prije započinjanja bilo kakvog novog tretmana ili korištenja prirodnih lijekova uvijek preporučljivo. Unutar vena postoje parovi venskih zalistaka koji igraju ključnu ulogu u vođenju venske krvi prema srcu i osiguravanju da nema povratnog toka krvi u nogama, također poznatog kao retrogradni tok ili venski refluks.

Baš kao što srce tjera krv kroz tijelo preko arterija, mišići funkcioniraju kao pumpe, pomažući u kretanju venske krvi prema srcu. Djelovanje mišića pokreće otvaranje ventila, olakšavajući protok krvi, dok njihovo naknadno zatvaranje sprječava povratni tok. Proširenje vena, poznato kao proširene vene, posljedica je poremećene funkcije venskih zalistaka.

To uzrokuje nakupljanje krvi u venama, osobito u dugim i ravnim venama nogu, gdje krv teče protiv gravitacije od stopala do prepona. Plava ili ljubičasta boja vena rezultat je prisutnosti deoksigenirane krvi, koja bi idealno trebala cirkulirati natrag u pluća radi ponovne oksigenacije. Manje veličine u usporedbi s proširenim venama, popucale kapilare nalik su na njih. Obično se nalaze bliže površini kože, te kapilare imaju crvene ili plave nijanse.

Iako se obično pojavljuju na nogama, mogu se primijetiti i na licu i prsima. Proces starenja može dovesti do gubitka elastičnosti vena i oslabljenih ventila. Trudnoća, s druge strane, povećava volumen krvi u tijelu, ali ograničava njezin protok od nogu do zdjelice. Iako je ova promjena u cirkulaciji korisna za rast fetusa, može rezultirati razvojem proširenih vena na nogama. Hormonalne promjene tijekom trudnoće mogu dodatno pridonijeti ovom stanju.

Međutim, proširene vene koje nastaju tijekom trudnoće često se prirodno poprave unutar 3-12 mjeseci nakon poroda. Drugi čimbenici poput menstrualnog ciklusa, menopauze, hormonske terapije i kontracepcije također mogu pridonijeti pojavi proširenih vena. Zbog toga se proširene vene češće opažaju kod žena nego kod muškaraca.

Proširene vene prvenstveno se mogu pripisati genetskim čimbenicima koji imaju značajnu ulogu u njihovom nastanku. Dugotrajna razdoblja stajanja ili sjedenja mogu imati štetne učinke na pravilan protok krvi, dodatno pogoršavajući stanje. Osim toga, prekomjerna tjelesna težina dodatno opterećuje vene, što pogoršava problem.

Preporučujemo