Sa lijepim vremenom i dolaskom proljeća počinju i radovi u bašti i ljudi ulažu mnogo vremena i truda da bi uzgojili voće i povrće. Međutim postoje štetočine koje napadaju urode i koje mogu dovesti do njihovog propadanja.

U proljeće se može početi razmišljati o jednostavnoj i učinkovitoj metodi za uklanjanje nepoželjnih posjetitelja. Jedini nedostatak je što ovaj pristup zahtijeva prethodno razmatranje. Danas otkrivamo zamku čija je cijena otprilike 1 euro i potpuno je lišena bilo kakvih potencijalno štetnih kemikalija. Svakako vrijedi pokušati. Sastojci: Za proizvodnju se koriste 4 pakiranja mlijeka, 1 litra vode, 25 g suhog slada i 30 ml alkohola.

Jednostavno pomiješajte sve potrebne sastojke u zdjeli i dobro ih izmiksajte. Zadnji korak je odvajanje u pojedinačne kutije za mlijeko. Postavite kutiju u svoj vrt i budite strpljivi nekoliko dana. Nakon nekoliko dana provjerite je li poklopac kutije dobro pričvršćen. Kako bi se spriječilo propadanje puževa zatvorenih u boksu, potrebno ih je što prije skupiti. Vijesti: Ne samo da ova otrovna tvar predstavlja opasnost za puževe, već također ugrožava male glodavce, pa čak i mačke.

Stoga je ključno biti oprezan i osigurati da vaš mačji prijatelj nije izložen ovoj štetnoj tvari, ako posjedujete mačku. Evo dodatnih prijedloga za učinkovito rukovanje puževima. I vi možete imati koristi od savjeta iskusnih YouTube uzgajivača s ovim korisnim savjetima. Osim toga, puževi pokazuju strah prema: sol, senf, Kopriva, u punom cvatu, kava, Začin poznat kao crni papar, popularan je kulinarski sastojak. ljuska od jajeta, vapno.

 

Za zamjenu vapna može se koristiti mješavina 2 litre vode i 40 ml amonijaka. Nakon toga, primijenite ovaj tretman na svoje biljke. Za učinkovitu borbu protiv puževa i puževa, bolje je uhvatiti ih nespremne neugodnim iznenađenjem. Iako ne predstavljaju nikakvu prijetnju vašem vrtu ili vama, njihova prisutnost predstavlja sigurnu propast za puževe. Preporuča se sadnja cvjetova koprive oko gredice.

  • Narežite koprivu na komadiće i pospite ih po površini zemlje. Za optimalnu zaštitu vrta preporuča se kombinacija barem 3-4 različite prirodne metode istovremeno. Uz korištenje koprive, mogu se koristiti i dodatne mogućnosti poput ljuski jajeta, crnog papra i senfa. Kada koristite ljuske od jaja, važno je zapamtiti da zaštitna traka oko kreveta treba imati minimalnu debljinu od 20 cm.

Samo posipanje finog praha oko vaših biljaka neće biti dovoljno. U slučaju da vam nedostaje odgovarajuća količina ljuski jaja, alternativni pristup bi bio korištenje dvije različite ljuske jaja. Jedan od koprive, a drugi od ljuske. Kako biste poboljšali profil okusa, razmislite o dodavanju trakica papra, senfa i limete kako biste oblikovali višedimenzionalni rub. Razine učinkovitosti bit će značajno poboljšane. Uz debljinu trake od 30 do 50 cm, vaše biljke imaju zajamčenu veliku zaštitu.

Zaštitni sloj mora imati toliku debljinu da tlo ostane potpuno skriveno od pogleda. Postavljanje zamke za puževe u kut kreveta koristan je prijedlog za razmatranje. Da biste zakopali rub zdjele s pivom ili jabukovačem, jednostavno je držite na razini tla i uronite u zemlju. Čak i jednostavne trule jabuke, kada se nasjeckaju, namoče u vodi i ostave na suncu, mogu se koristiti u razne svrhe.

Nakon kratkog vremena smjesa prolazi kroz fermentaciju, pretvarajući se u kašu koja služi kao optimalna zamka za puževe. Korištenjem jednog od ovih prirodnih konzervansa, možete učinkovito zaštititi svoje usjeve od kvarenja i osigurati njihov opstanak. Svaki povrtnjak i kućni vrt napadaju puževi puževi, što ih čini značajnim štetnicima. Njihov primarni izvor uništenja dolazi od proždiranja plodova i nježnog mladog lišća.

Međutim, oni nisu ograničeni na ove mete, jer je poznato da napadaju cijele gredice svježe izniklih mahuna, tikvica, krastavaca i sadnica. Razmjer njihove štetnosti vidljiv je u njihovoj sposobnosti da u jednom danu pojedu i do polovice svoje tjelesne težine. Ova razina proždrljivosti dovoljno govori o golemoj šteti koju mogu prouzročiti. Nadalje, puževi puževi za sobom ostavljaju tragove sluzi, izmet, a sama njihova prisutnost može dovesti do oštećenja proizvoda.

Osim toga, njihove aktivnosti stvaraju mogućnosti za rast patogenih gljivica i bakterija. Kako bi se namamili puževi, mogu se stvoriti zamke s hranom koristeći različite tvari kao što su pivo, ostaci voća, mlijeko, mješavina vode i kvasca ili suha hrana za kućne ljubimce. Važno je dosljedno uklanjati uhvaćene puževe i mijenjati mamac ili hranu kako bi se održala učinkovitost zamki.

Činjenica da mogu pojesti do polovice svoje tjelesne težine u jednom danu svjedoči o tome ogromno razaranje koje su sposobni izazvati. Za odvraćanje puževa od približavanja biljkama, mogu se koristiti bakrene trake ili ograde. Ove barijere trebaju biti ukopane u tlo na dubini od 8 cm, dok njihova visina iznad tla treba biti od 15 do 25 cm. Kada puževi dođu u dodir s bakrom, dobiju strujni udar, koji ih učinkovito odbija.

Druga metoda za sprječavanje kretanja puževa je izgradnja barijera od materijala kao što su piljevina, pepeo, vapno, mineralna gnojiva, slama, borove iglice, kora drveća ili usitnjene ljuske jaja. Ove barijere služe za uklanjanje sluzi puževa, ometajući njihov napredak i dovodeći do dehidracije i eventualne smrti.

Međutim, važno je napomenuti da se ove mjere mogu pokazati neučinkovitima ako plantaža ostane vlažna zbog kiše ili zalijevanja. U carstvu prirode puževi se susreću s brojnim protivnicima, uključujući ptice, guske, patke, kokoši, zmije, ježeve i žabe, koji mogu činiti i do četvrtine njihove ukupne prehrane.

Preporučujemo