Kada dođe proljeće balkoni se zašarene prelijepim cviejtovima koje su domaćice posadile. Međutim sa dolaskom jeseni oni uvenu i sljedeće godine je potrebno ponovo ih zasaditi. Danas vam donosimo jedan savjet.

Danas ćemo raspravljati o dvije poznate i nevjerojatno jednostavne metode za uspješno prezimljavanje geranija. Sigurno će privući pozornost svih pojedinaca koji nemaju dovoljno prostora za uzgoj pelargonija u kontejnerima. Ovaj će izbor također ispuniti želje pojedinaca koji žele uživati ​​u potpuno bezbrižnoj zimi. Bez obzira koju metodu odabrali, u biti je nepotrebno brinuti se za svoje pelargonije tijekom zimskih mjeseci.

Zbirka muškatnih oraščića sadržana u vrećici. Po završetku razdoblja cvatnje, u oba slučaja, pelargonije izvadimo iz zemlje i lagano ih protresemo da im se zemlja odvoji od korijena. Pelargonije prestajemo navodnjavati prije skladištenja. Dopustite da se glina temeljito osuši; ne smije zadržavati nikakvu vlagu. Uklanjamo cvjetove, uvele dijelove i pupoljke. Nakon toga, svaku biljku omotamo u papirnatu vrećicu ili standardne novine. To će biti učinjeno kako bi se osiguralo da se korijen proteže izvan površine papira.

Nakon toga stabljiku lagano obavijamo uzicom (pazeći da nije previše stegnuta) kako bismo objesili biljku unutar predviđenog područja. Sada je dovoljno objesiti geranije u slabo osvijetljenoj prostoriji ili podrumu. To je dovoljno; nema potrebe obraćati pozornost na pelargonije tijekom zimskih mjeseci. Tijekom proljetne sezone treba ih presaditi u svježi supstrat i postupno preuzeti odgovornost za njihovu njegu, uključujući zalijevanje, gnojidbu i aklimatizaciju, slično tradicionalnim metodama koje se koriste za pelargonije koje su prezimile.

Koristan prijedlog za čitatelje: ja to postižem tako da tijekom jeseni iščupam geranije iz tla. Ne režem niti primjenjujem alternativne tretmane. Pelargonije objesim za korijenje u obrnutom položaju, omogućujući im da na taj način izdrže zimu. Običavam ih promatrati samo tijekom proljetne sezone, u to vrijeme mogu uhvatiti njihovu prisutnost. Naknadno sam ih prebacio na svježi supstrat i krenuo u proces njihovog postupnog buđenja vodom i postupnim unošenjem gnojiva, uz privikavanje na proljetno sunce.

  • Ipak, neophodno je da podrum održava hladnu temperaturu od otprilike 10 stupnjeva, a da istovremeno bude taman i suh. Posuda napunjena muškatnim oraščićima. Alternativni pristup, koji uživa veliku popularnost, ali zahtijeva malo više prostora, uključuje stavljanje pelargonija u standardnu ​​kartonsku kutiju s korijenom okrenutim prema gore. Metoda ostaje identična onoj korištenoj u prethodnoj instanci, s jedinom razlikom što su biljke smještene unutar kutije s korijenjem okrenutim prema gore.

Zatvorit ćemo kutiju; međutim, nužno je da se suzdržimo od brtvljenja ljepilom, jer je bitno da zrak nastavi cirkulirati do korijena. Osigurajte da je predmet pohranjen u hladnom i suhom okruženju, kao što je podrum. Nepotrebno nam je paziti na pelargonije tijekom zimskih mjeseci. Preporučljivo je pregledati biljku tijekom zimskih mjeseci kako biste bili sigurni da se na korijenu nije razvila plijesan. Ipak, to se ne bi trebalo događati u okruženju koje je lišeno svjetla i topline.

Tijekom proljetne sezone slijedimo iste postupke kao i za pelargonije koje su tradicionalno prezimljavale. Simbolično se smatra da geraniji sprječavaju širenje negativne energije i pružaju zaštitu od svađa, ogovaranja, kao i štetnih utjecaja toksičnih osoba. Ova biljka je poznata po svojim umirujućim učincima na um i svojim antistresnim svojstvima, potičući nježnost, strpljenje i ljubaznost kod pojedinaca.

Osim toga, u određenim se kulturama geraniji smatraju sredstvom za privlačenje obilja. Predstavljamo vam šest uvjerljivih razloga za uzgoj geranija u vašem domu: Miris cvijeća pozitivno utječe na raspoloženje. Osim toga, poznato je da geraniji pomažu u srčanim stvarima, zbog čega je preporučljivo pokloniti cvijet geranija dragoj osobi. Vrlo je vjerojatno da će ova gesta izmamiti uzvratni osmijeh. Sastav listova geranija uključuje eterično ulje, što se može potvrditi jednostavnim trljanjem lista između prstiju.

Tijekom ljetnih mjeseci ulje posebno dolazi do izražaja kada je izloženo sunčevoj svjetlosti. Ovaj mehanizam služi za zaštitu biljke od prekomjerne topline. Prevladava mišljenje da kada se pelargonije postave na otvorenom, može se promatrati sjaj iznad njih tijekom vrućih, suhih večeri na zalasku sunca. Aktivno lučenje eteričnih ulja povećava estetski izgled biljke. Listovi geranija imaju sposobnost odvraćanja moljaca, muha i raznih drugih insekata, što omogućuje njihovo stavljanje u vazu.

Osim toga, ova biljka se može koristiti za ublažavanje glavobolje i prehlade. Služi za pročišćavanje zraka i uklanjanje štetnih bakterija. Provođenje samo 10 minuta dnevno u blizini ove biljke može poboljšati dobrobit. Nadalje, za pročišćavanje zraka može se koristiti ulje geranija; Dovoljne su samo 3 do 4 kapi ulja u aroma lampi. Ulje geranija izaziva ugodan osjećaj i njeguje romantičnu atmosferu. Za romantičnu večeru možete dodati pet kapi ulja geranija u aroma lampu.

Preporučujemo