Kućanski poslovi spadaju među teže i zahtijevaju jako puno truda rada i vremena. Ono što je možda i najgore niko ne primjećuje da su oni urađeni osim ako je kuća baš prljava. Domaćice koriste razna sredstva a neka prave i same.
Tijekom moje potrage za sredstvima za čišćenje kućanstva, naišao sam na brojne opcije, ali problem na koji sam naišao je da su stalno sadržavala ocat, koji meni, nažalost, ne miriše zamjetno. Nedavno je moja sestra, koja živi izvan Slovačke, podijelila sa mnom briljantan koncept. Možda ste već upoznati s konceptom enzima za čišćenje, bilo kroz teleshopping ili razne reklame. Iako može doći s relativno visokom cijenom, naširoko se smatra vrlo učinkovitim rješenjem.
- Moja sestra je ljubazno podijelila sa mnom vrijedan prijedlog o tome kako napraviti jedan u udobnosti vlastitog doma bez ikakvih troškova – moram naglasiti da je pothvat uistinu besplatan. Postizanje besprijekornih sudopera, podova i bezbrojnih drugih površina omogućeno je ovim izvanrednim proizvodom, posebno dizajniranim za čišćenje odvoda. Kao dokaz njegove učinkovitosti, on dosljedno koristi jednu bočicu ovog izvanrednog rješenja kako bi se bez napora uhvatio u koštac čak i s najtvrdokornijim začepljenjima.
Uvjeren sam da nema opasnosti od začepljenja ili neugodnih mirisa. I tu nije kraj, ovaj recept je uistinu svestran i pogodan za sve. U svom kućanstvu koristim ga kao zamjenu za praške za čišćenje, lakove i sredstva za pranje i čišćenje podova. Nadalje, kvasac služi kao učinkovit lijek protiv mrava, pokazujući se kao smrtonosna tvar za njihovo postojanje. Osušeni kvasac je vrlo učinkovit sastojak za čišćenje koji nadmašuje očekivanja, posebno kada se koristi nakon isteka jamstvenog roka.
Za postizanje temeljitog čišćenja bez potrebe za ribanjem, za domaću enzimsku otopinu potrebne su sljedeće stavke. Otprilike 300 grama, što odgovara otprilike 2 šalice, korice limuna ili naranče. Otprilike pola šalice, odnosno 100 g smeđeg šećera. Dovoljna je samo jedna žličica kvasca. Plastična boca kapaciteta dvije litre. Volumen vode koji odgovara jednoj litri. pristup: Za početak pažljivo prebacite smeđi šećer u za to predviđenu posudu pomoću slamke ili lijevka. Uzmite kore i pažljivo ih narežite na manje komade, a zatim ih stavite u odgovarajuću posudu.
Zatim u smjesu umiješajte kvasac i jednu litru vode. Čvrsto smo zatvorili. Protresite bocu kako bi se šećer potpuno otopio. Lagano protresite smjesu otprilike pola minute. Sada, možemo to ostaviti sa strane za neko vrijeme. Određen je rok od 14 dana da ostane na mjestu. Kako bi se osiguralo pravilno miješanje, potrebno ga je protresti jednom dnevno. Zatim nastavite s filtriranjem tekućine. Umjesto praška za čišćenje, iste rezultate možemo postići kombiniranjem krutog dijela sa sodom bikarbonom, što ga čini savršenom alternativom.
Na primjer, koristim ga na raznim površinama kao što su sudoperi, kuhinjske ploče i kuhinjski pulti. Nakon provedene temeljite provjere, mogu pouzdano reći da je optimalna metoda za miješanje sode i krutih tvari korištenje mješalice. Stavite predmet u spremnik koji se može ponovno zatvoriti. Dolje je nekoliko prijedloga kako iskoristiti višak tekućine i krute tvari: Kako biste stvorili svestrano rješenje za čišćenje, jednostavno pomiješajte pola šalice deterdženta s jednom litrom vode i dobro promiješajte sastojke.
Za učinkovito pranje posuđa i tamnog rublja preporuča se upotrijebiti četvrtinu šalice enzima. Za učinkovito čišćenje kupaonica i WC-a preporučuje se korištenje otopine koja se sastoji od jednog dijela enzima razrijeđenog s deset dijelova vode. Za učinkovito uklanjanje tvrdokornih mrlja i mirisa s obojenih tkanina i podova preporuča se koristiti nerazrijeđenu otopinu. Za učinkovito čišćenje povrća i voća preporučuje se korištenje otopine jednog dijela enzima razrijeđenog u deset dijelova vode.
Kako biste spriječili začepljenje sudopera i odvoda, preporuča se koristiti nerazrijeđenu otopinu. Kada se koristi nerazrijeđeno, služi kao prirodno sredstvo za odvraćanje insekata i žohara. Za učinkovito čišćenje podova preporučuje se razrijediti jedan dio enzima s dvadeset dijelova vode. Kako bi se osigurala hrana za biljke, preporuča se pomiješati jedan dio enzima s dvadeset dijelova vode ili iskoristiti vodu preostalu od čišćenja poda.
Kada se koristi mješavina 1 dijela enzima na 20 dijelova vode, autopraonice daju zapanjujuće rezultate, ostavljajući vozila uglancanog izgleda. Za učinkovito čišćenje zaprljanog sudopera koji sadrži krutu smjesu. Osigurajte da su cijevi temeljito očišćene, posebno kada imate posla s čvrstom smjesom.