Svi volimo kada je naša odjeća urdna i čista i kada lijepo miriše.Međutim može se desiti da nakon pranja veša u veš mašini odjeća smrdi iako ste stavili i deterdžent i omekšivač a danas vam donosimo trik kako da to izbjegnete.

Moguće je da ste se susreli s neugodnim scenarijem u kojem je vaše rublje izašlo iz perilice s neugodnim mirisom, a ne očekivanom svježinom. Postoje slučajevi kada perilica rublja ne obavlja svoju funkciju čišćenja na odgovarajući način, što rezultira nepoželjnim mirisima. U takvim okolnostima preporučljivo je procijeniti rad grijača. Ako se čini da je stroj u ispravnom stanju, bilo bi mudro istražiti alternativne moguće uzroke problema.

U vezi s mogućim kvarom stroja, netočnosti mogu nastati i tijekom samog postupka pranja. Uobičajena praksa uočena kod brojnih pojedinaca, osobito žena, je prekomjerna uporaba deterdženta ili omekšivača tijekom pranja rublja. Nažalost, stroj se često bori da učinkovito eliminira te tvari, što dovodi do njihovog nakupljanja unutar tkanine. Kao rezultat toga, umjesto da ispušta ugodan miris, rezultat se obično čini nečistim.

Pri procjeni prikladne njege rublja, potrebno je uzeti u obzir određenu vrstu tkanine koja se pere i njezinu kompatibilnost s omekšivačima. Nije svaki materijal prikladan za primjenu omekšivača; osobito sintetičke tkanine možda neće pozitivno reagirati i mogu se oštetiti. Proizvođači trapera izričito savjetuju da se ne koriste omekšivači, tvrdeći da se ti proizvodi nikada ne smiju koristiti na traperu.

  • Ova perspektiva temelji se na razumijevanju da omekšivači mogu dovesti do istezanja materijala i ubrzati blijeđenje njegove boje. Odlučite li se pridržavati ove preporuke, savjetuje se da je optimalni interval za pranje traperica u rasponu od 2 do 6 mjeseci, ovisno o učestalosti korištenja i individualnim karakteristikama tijela. Nadalje, prisutnost pljesnivog mirisa u opranim predmetima i pojava bijelih mrlja na odjeći može se pripisati nakupljanju prljavštine unutar perilice rublja.

Za ublažavanje ovih problema preporučuje se primjena nekoliko jednostavnih postupaka održavanja. Neophodno je brzo izvaditi rublje iz perilice nakon svakog ciklusa pranja. Nadalje, ključno je da se brtva na vratima pažljivo očisti nakon svakog pranja kako bi se uklonili zaostali ostaci deterdženta. Redovito sušenje odjeljka za deterdžent također je ključno. Kako bi se osigurala dovoljna dezinfekcija, preporučljivo je jednom mjesečno raditi sa strojem bez opterećenja, koristeći kombinaciju deterdženta i octa.

Osim toga, primjena ove metode osigurava da će vaša odjeća zadržati svježi miris čak tjedan dana nakon pranja. Kako biste postigli najbolje moguće rezultate, preporučljivo je izbjegavati dodavanje omekšivača na početku ciklusa pranja. Umjesto toga, treba pričekati da perilica rublja završi svoj početni ciklus prije dodavanja omekšivača nakon što sljedeći ciklus započne i kada se voda upije.

Ako dopustite da se višak omekšivača zadrži u tkanini, miris će biti izraženiji. Unatoč tome, oprez je neophodan jer ostaci omekšivača koji pridonose ovom pojačanom mirisu također mogu izazvati iritaciju kože. Glossy preporuča da budete oprezni i odaberete organske omekšivače kako biste ublažili vjerojatnost alergijskih reakcija i pospješili opću dobrobit.

Bonus tekst:

Nedavna istraživanja identificirala su zatvor kao često zanemaren faktor rizika za kardiovaskularne incidente, kao što su srčani udar, zatajenje srca i moždani udar. Pogađajući otprilike 14 posto svjetske populacije, zatvor je jedan od najraširenijih gastrointestinalnih problema.

Osim toga, novija otkrića ukazuju na značajan odnos između cjelokupnog zdravlja pojedinca i njegove vjerojatnosti zatvaranja. Ova se procjena temelji na zdravstvenim podacima više od 400.000 osoba koje žive u Ujedinjenom Kraljevstvu.

Preporučujemo