Zdravlje naših organa kao što su jetra, crijeva i drugih je jako važno, a malo nas se brine o tome. Uvijek se treba prvo doktoru obratiti, ali mi vam danas donosimo koji napitak neki ljudi koriste za ovo.
- Postoje brojne metode za pročišćavanje jetre. Među najpovoljnijim pristupima je dopuštanje jetri da prirodno zacijeli sama od sebe, čime se ponovno uspostavlja njeno normalno funkcioniranje. Kojim se metodama to postiže i kako prirodno očistiti jetru?
Proces je jednostavan; pridržavajte se sljedećih koraka: Početna mjera uključuje minimaliziranje unosa toksina u tijelo. Te se štetne tvari često udišu iz zraka i obično uključuju predmete kao što su dim, benzin, boja, ljepilo, lak za nokte, parfeme, dezodoranse i slične proizvode.
Sljedeći korak uključuje smanjenje potrošnje toksina prisutnih u hrani i pićima, što može uključivati konzervanse, umjetna bojila, pesticide, gnojiva, alkohol i slične tvari. Treći korak uključuje promjenu specifičnih prehrambenih navika. Preporučljivo je smanjiti unos šećera, ugljikohidrata i masti, budući da su oni glavni uzročnici nakupljanja masti u jetri. Uz to, treba se suzdržati od konzumacije alkohola i ograničiti unos mesnih proizvoda.
Četvrti korak odnosi se na detoksikaciju jetre uvođenjem novih namirnica u prehranu, pri čemu su voće i povrće posebno učinkovite mogućnosti čišćenja. Peti korak uključuje odabir dopunskih metoda za čišćenje jetre, što može uključivati konzumaciju sirutke, maslinovog ulja, biljnih čajeva i sl.
Sirutka, nusproizvod koji nastaje tijekom kuhanja mlijeka i proizvodnje mliječnih proizvoda, pokazala je značajnu učinkovitost u promicanju zdravlja jetre. Iako mnogi odbacuju sirutku kao otpadni proizvod i nepotreban talog, ona sadrži esencijalne proteine, vitamine, aminokiseline i minerale koji igraju ključnu ulogu u obnovi jetrenih stanica.
- Dopuštena je dnevna konzumacija sirutke; međutim, bitno je pratiti unos kako biste izbjegli prekomjerne količine. U početku je preporučljivo započeti s jednom šalicom, a zatim postupno povećavati količinu do ½ litre sirutke.
DODATNI TEKST
Čin pranja određene hrane može olakšati širenje bakterija, dok pranje druge učinkovito eliminira pesticide i zagađivače. Neophodno je da se hrana temeljito skuha ili ispeče kako bi se uklonile bakterije, a određene namirnice potrebno je dobro oprati prije pripreme.
Iako je neophodno oprati većinu voća i povrća kako bi se uklonili ostaci pesticida, ispiranje određene hrane može nenamjerno olakšati širenje bakterija. Sljedeća hrana može izazvati štetne učinke ako se izloži tekućoj vodi. Nakon vađenja sirove piletine iz pakiranja, može se primijetiti njezina sluzava tekstura, što potiče instinktivnu želju da je isperete.
Međutim, kako izvještava WebMD, USDA savjetuje da je sigurnija metoda uklanjanje bakterija pravilnim kuhanjem. Nedavna istraga ispitala je pojedince koji su ispirali sirovo meso peradi u pripremi za obrok. Nakon ove aktivnosti pokazalo se da 60 posto sudopera sadrži bakterije, a 26 posto sudionika tu je bakteriju prenijelo na zelenu salatu. Ako pakiranje pokazuje da je vaše zelje prethodno oprano, upotreba centrifuge za salatu nije potrebna.
Brojne prethodno pripremljene i narezane salate prolaze kroz trostruki proces pranja koji je namijenjen uklanjanju prirodnih ostataka. Neposredno prije nošenja, kokošje jaje je obavijeno nježnom membranom koja služi za sprječavanje ulaska bakterija u njegove malene pore.
- Komercijalni proizvođači jaja osiguravaju da ovaj zaštitni sloj ostane nesmetan tijekom procesa čišćenja. Pranje jaja kod kuće ne uklanja klice; nego im omogućuje prodor. Preporučljivo je čuvati jaja u hladnjaku i osigurati da budu dobro kuhana.