Svako od nas ima neke svoje tajne i stvari koje ne bi trebali da govorimo nikome. Naime postoji poslovica koja kaže da je zlatna svaka riječ koja se ne izgovori a u nastavku pročitajte više o ovoj temi.
Brojne fraze koje često susreću i često ponavljaju, svjesno ili nesvjesno, mnogi pojedinci.
1. S obzirom na njegove godine Izjava “izgledaš sjajno za svoje godine” nije pravi kompliment. Da biste istinski izrazili divljenje, prikladnije je jednostavno reći: “Izgledaš sjajno.” Osim toga, fraze poput “Postigao si puno za jednu ženu” također nemaju iskrenosti i mogu se čak smatrati uvredljivima.
2. Djelujete umorno. Ova omalovažavajuća primjedba potpuno je bezvrijedna. Ako primijetite da pojedinac ne izgleda najbolje, savjetuje se suzdržati se od takvog komentara.
3. Uz dužno poštovanje Razmotrite implikacije izjave koja slijedi nakon ove rečenice. U 99,9 posto slučajeva odnosi se na pitanja koja nisu povezana s poštovanjem i umjesto toga se koristi u ironičnom kontekstu. Zbog toga se pronicljivi pojedinci suzdržavaju od njegove uporabe.
4. Kao što je prethodno spomenuto Ako se nađete da ponavljate istu točku, a da vas slušatelj ne razumije, bilo bi mudro zatražiti pojašnjenje.
5. Obavijestio sam te/obavijestio sam te Ta je fraza općenito nepoželjna. Odražava razinu djetinjstva i nezrelosti; Njegova uporaba može pružiti osjećaj zadovoljstva govorniku, dok može uzrokovati štetu drugima. Inteligentan pojedinac suzdržava se od likovanja, čak i u trenucima ispravnosti.
- 6. Ne zanima me. Kada pojedinac traži vašu perspektivu, to znači da se pridržava vaših stavova. Odgovor s “Nije me briga” može nenamjerno uzrokovati emocionalnu štetu toj osobi.
7. Priznajem poraz. Čak iu trenucima percipiranog poraza, važno je prepoznati da posjedujete veću snagu, inteligenciju i sposobnost nego što mislite. Zamijenite tu riječ izrazom “Ja to mogu!” prenijeti sliku pojedinca koji vjeruje u vlastite sposobnosti, što također može pridonijeti povećanju samopouzdanja.
Bonus tekst:
Kaša, koja se prije smatrala hranom za siromašne, sada doživljava preporod kao “čista” egzotična delicija. Ovo jelo od bijelog ili žutog kukuruznog brašna nadaleko je poznato kao kukuruzna krupica ili palenta. Zbog svoje prirode bez glutena, kaša nije samo odličan doručak, već se ističe i kao jedan od najzdravijih izbora koje možemo napraviti. Bogata vitalnim nutrijentima bitnim za naše tijelo, kukuruzna krupica pruža niz vitamina, uključujući A, E i razne vitamine B skupine, uz raznolik izbor minerala.
Kaša je poznata po značajnom sadržaju fosfora, cinka, kalija, magnezija, mangana i selena. Točnije, sadrži otprilike 380 kalorija na 100 grama, što se razgrađuje na 12,7 posto vode, 10 posto proteina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze. Ugljikohidrati i masti koje nalazimo u kukuruznom brašnu pozitivno pridonose našem zdravlju, posebice u odnosu na rad crijeva. Značajan sadržaj vlakana, u kombinaciji sa složenim ugljikohidratima, potiče povećani osjećaj sitosti.
Ove hranjive tvari se postupno apsorbiraju, što olakšava normalne probavne procese u crijevima. Primarni razlog blagotvorne konzumacije kaša leži u njihovoj korisnosti, bez obzira na prisutnost probavnih problema. Štoviše, kukuruz je bogat karotenoidima koji su u kombinaciji s hranjivim biljnim mastima ključni za poticanje učinkovite crijevne peristaltike. Time pridonosi prevenciji zatvora i reguliranju probave. Zbog sastava zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana, kukuruz se preporučuje kao dragocjena namirnica osobama s povišenom razinom kolesterola.
Štoviše, ima značajnu ulogu u prevenciji kardiovaskularnih bolesti i poboljšanju zdravlja srca. Kašice se preporučuju dojenčadi i djeci zbog svoje sposobnosti da pospješuju bolju probavu i jačaju imunitet pročišćavajući i jačajući crijevnu floru. Za osobe s celijakijom ili upalnom bolešću crijeva bitno je znati da kukuruz ne sadrži gluten. Slijedom toga, kašice bi trebale biti uključene u redovitu prehranu pacijenata koji boluju od Crohnove bolesti, upalnih bolesti crijeva i dijabetesa. Antioksidansi prisutni u kukuruzu igraju ključnu ulogu u zaštiti crijeva i tijela od oksidativnog stresa.
Prednosti kaše za mršavljenje su očite. Budući da i kukuruz i sirak imaju brojne dobrobiti za probavu, često se preporučuju u programima mršavljenja s ciljem smanjenja tjelesne težine. Kaša pomaže u čišćenju crijeva i poboljšava rad probave, što je neophodno za održavanje zdrave prehrane. Štoviše, daje značajnu energiju, a ima malo kalorija, što energiju dobivenu iz njega čini posebno vrijednom u dijetama koje ograničavaju unos kalorija.