Danas na tržištu postoji ogroman broj porizvoda za različite namjene i tu spadaju i omekšivači za veš koji imaju dvojaku ulogu. Prvi zadatak im je da naš veš i nakon praje ostane mekan a drugi je miris.
Dok peru rublje, mnoge žene koriste prevelike količine deterdženta ili omekšivača, koje perilica rublja teško ispire kako treba. Kao rezultat toga, ostaci se nakupljaju u tkanini, što dovodi do neugodnog mirisa umjesto svježeg mirisa. Uz to, razmislite o vrsti rublja koje perete i je li tkanina prikladna za korištenje omekšivača. Ne može se svaka vrsta tkanine omekšati i najbolje je izbjegavati upotrebu omekšivača na sintetičkim materijalima prilikom pranja.
- Što se tiče trapera, proizvođači imaju jasan stav: traperu se nikad ne smije dodavati omekšivač. To je zato što omekšivač uzrokuje rastezanje materijala i dovodi do bržeg blijeđenja boje. Ako se odlučite ne pridržavati ovog prijedloga, idealan vremenski okvir između pranja je obično između 2 do 6 mjeseci, ovisno o tome koliko često nosite traperice i vašim osobnim karakteristikama tijela. Nakupljanje prljavštine u perilici može dovesti do neugodnih mirisa u rublju, a također može uzrokovati stvaranje bijelih mrlja na odjeći.
Kako biste to izbjegli, pridržavajte se nekih jednostavnih smjernica za održavanje: Najprije provjerite radi li grijač ispravno, a ako je stroj u dobrom stanju, istražite druge potencijalne probleme. Osim neispravnog stroja, možda postoji greška s vaše strane. Mnoge žene koriste prekomjerne količine deterdženta ili omekšivača tijekom pranja odjeće, koju stroj ne uspijeva dobro isprati. Kao rezultat toga, ostaci se nakupljaju u tkanini, što dovodi do neugodnog mirisa umjesto svježeg mirisa.
Uzmite u obzir i vrstu rublja koje perete te je li tkanina prikladna za dodatak omekšivača. Ne može se omekšati svaka vrsta tkanine i najbolje je izbjegavati omekšivač prilikom pranja sintetičkih materijala. U području trapera, proizvođači imaju definitivan stav: omekšivač nikada ne treba koristiti na traperu. Upotreba omekšivača uzrokuje istezanje materijala i brže blijeđenje boje. Ako se odlučite ne pridržavati ovog prijedloga, idealan vremenski okvir između pranja je obično između 2 do 6 mjeseci, ovisno o tome koliko često nosite traperice i vašim osobnim karakteristikama tijela.
Nakupljanje prljavštine u perilici može dovesti do neugodnih mirisa u rublju, a može rezultirati i pojavom bijelih mrlja na odjeći. Kako biste to izbjegli, pridržavajte se nekih jednostavnih smjernica za održavanje: Uklonite sadržaj iz perilice odmah nakon svakog ciklusa pranja. Nakon svakog pranja, uklonite ostatke deterdženta s gumene brtve na vratima. Redovito provjeravajte da je odjeljak za deterdžent osušen.
Jednom mjesečno pokrenite stroj bez opterećenja koristeći deterdžent i ocat kako biste osigurali pravilnu dezinfekciju. Evo još jedne metode koja može zadržati svježi miris vaše odjeće i do sedam dana nakon pranja. Prije dodavanja omekšivača pričekajte da perilica rublja završi prvi ciklus pranja; dodajte ga tek nakon što se stroj napuni vodom za sljedeći ciklus.
Zbog toga će se veća količina omekšivača zadržati u tkanini, što dovodi do izraženijeg mirisa. Unatoč tome, savjetuje se oprez jer ostaci omekšivača koji pridonose pojačanom mirisu mogu izazvati iritaciju kože. Važno je biti oprezan i odlučiti se za bio omekšivače, koji mogu pomoći u izbjegavanju alergijskih reakcija.