Uklanjanje dlačica sa nekih dijelova tijela je stalni i mukotrpan proces. To ponajbolje zjanu muškarci koji se briju svaki dan ali ni žene nisu pošteđene. Naime mnoge odlaze na depilaciju u salone ali postoje i neke kućne metode.

Pokrivni sustav našeg tijela oslanja se na dlake, sastavnu komponentu koja služi različitim funkcijama. Jedna od njegovih primarnih uloga je da djeluje kao barijera, sprječavajući strane čestice poput prašine da uđu u naše tijelo. To je posebno vidljivo u područjima kao što su oči, nos i uši, gdje kosa djeluje kao štit od neželjenih prodora.

Osim toga, obrve igraju ključnu ulogu u regulaciji količine svjetlosti koja dopire do naših očiju. Kosa također igra značajnu ulogu u održavanju topline. U hladnijim danima možemo primijetiti da nam se kosa diže na glavi, što je prirodna reakcija čiji je cilj osigurati dodatnu izolaciju i podići tjelesnu temperaturu nešto više od okolne okoline. Nadalje, dlake na našem tijelu pomažu uhvatiti zrak, smanjujući gubitak tjelesne topline.

Druga važna funkcija dlake je njezin doprinos našem osjetilu dodira. Kosa pomaže koži u primanju signala iz okoline, omogućujući nam da opažamo osjete poput dodira. Kao rezultat toga, dlake su prisutne u cijelom tijelu, isključujući tabane i dlanove. Jedna je žena na YouTubeu nedavno otkrila DIY rješenje za uklanjanje neželjenih dlačica s bilo kojeg dijela tijela, što rezultira besprijekorno glatkom kožom.

Ova metoda ne zahtijeva britvu ili vosak. Ako ste umorni od zastrašujućeg zadatka brijanja, isprobajte ovu metodu i oprostite se od nje jednom zauvijek. Da biste to postigli, trebat će vam žlica sode bikarbone, dvije žlice soka od limuna, jedna žličica paste za zube i dvije žlice vodikovog peroksida.

Evo kako to možete učiniti: Započnite sipanjem sode bikarbone u posudu, zatim nastavite s dodavanjem limunovog soka.  Kako se soda bikarbona miješa s limunovim sokom, postupno će se otopiti. Jednostavno pričekajte dok se pjena ne smanji. Pomiješajte pastu za zube sa smjesom, osiguravajući temeljito miješanje.  Dodajte 3% vodikovog peroksida pred kraj postupka, osiguravajući još jednu sveobuhvatnu mješavinu.

Prebacite dobivenu otopinu u bočicu s raspršivačem radi lakše primjene. Nanesite otopinu na željena područja za uklanjanje dlačica pomoću spreja. Pustite otopinu da ostane na koži 15 minuta. Postignite besprijekoran rezultat nježnim trljanjem gaze ili tkanine o kožu kako biste uklonili pjenu, bez napora uhvativši sve dlake. Krajnji rezultat je gladak ten bez dlačica. Završite postupak nanošenjem hidratantne kreme za savršenu završnicu.

 Dodatni sadržaj:

Postoji novooznačeni kognitivni poremećaj koji često prolazi nezapaženo, jer vrlo nalikuje Alzheimerovoj bolesti. Naziv mu je limbičko-predominantni amnestički sindrom (LANS), a istraživači su utvrdili precizne dijagnostičke kriterije za njegovu identifikaciju. Namjera koja stoji iza ove klasifikacije je olakšati pružanje odgovarajuće skrbi i smjernica osobama koje imaju različite oblike oštećenja pamćenja.

  • LANS, za razliku od Alzheimerove bolesti, pokazuje izrazite promjene u mozgu, sporiju progresiju s manje izraženim simptomima, a često se opaža u starijoj populaciji. Slično kao kod Alzheimerove bolesti, konačna dijagnoza LANS-a može se postaviti samo pregledom nakon smrti. Oslikavanje mozga i biomarkeri nude uvid u razlike između ta dva stanja. David Jones, neurolog s Klinike Mayo i glavni autor, objašnjava da u svojoj kliničkoj praksi često nailaze na pacijente koji pokazuju znakove slabljenja pamćenja koji podsjećaju na Alzheimerovu bolest.

Međutim, nakon pregleda njihovih snimki mozga i biomarkera, postaje očito da oni zapravo nemaju to stanje. Ranije nije postojala precizna medicinska dijagnoza koju su mogli dati, ali sada mogu ponuditi konačan odgovor. Prilikom postavljanja točne dijagnoze uzimaju se u obzir različiti čimbenici, uključujući dob pojedinca, stupanj gubitka pamćenja, kao i snimke mozga i biomarkere.

Kroz posebnu studiju, otkriveno je da su samo ispitivanjem zdravstvenih kartona pacijenata koji su umrli od Alzheimerove bolesti ili LANS-a, novi dijagnostički kriteriji mogli učinkovito klasificirati te pacijente. Iako nije dosegla savršenstvo, stopa točnosti premašila je 70%. Čini se da je klinički kriterij za LANS snažno povezan s promjenama u mozgu koje su posljedica limbičke dominantne encefalopatije povezane sa starenjem.

Preporučujemo