Ako ste ikada u životu imali upalu mokraćnog mjehura znate koliko je to bolno i neugodno. U slučaju da osjećate peskanje tokom mokrenja koje može biti na momente i neizdrživo možete se obratiti doktoru ali i probati neke prirodne lijekove.
Osjećaj nesnosne nelagode i neprestanog nagona za mokrenjem česta je pojava kada se radi o upali mjehura. Srećom, postoje prirodni lijekovi za ublažavanje ovog stanja. Primarni krivac za infekcije mokraćnog sustava obično je prisutnost bakterije E. coli. Međutim, moćna kombinacija korijena peršina, limuna, meda i maslinovog ulja, poznata po svojim antibiotskim i antivirusnim svojstvima, može se učinkovito boriti protiv ovog bakterijskog napadača.
- Za stvaranje ovog prirodnog antibiotika potrebno je prikupiti sljedeće sastojke: Za pripremu lijeka sakupite 250 g korijena peršina, 250 g limuna s korom, 250 g meda (po mogućnosti kadulje) i 2 dl maslinova ulja. Stvaranje ovog moćnog prirodnog lijeka je jednostavan proces. Peršin i limun sitno nasjeckajte, uključujući i koru, na najmanju moguću veličinu. Pomiješajte sve komponente u blenderu dok ne dobijete glatku i kašastu smjesu.
Za optimalno zdravlje mjehura i urinarnog trakta preporuča se smjesu čuvati u hladnjaku i svako jutro konzumirati jednu žlicu. Evo nekoliko dodatnih savjeta za održavanje zdravog mjehura i urinarnog trakta. Uz ovaj inherentni antibiotik, postoje dodatni prijedlozi koji mogu pridonijeti održavanju dobrobiti mokraćnog mjehura i mokraćnog sustava. Kako bi se pospješilo uklanjanje bakterija iz urinarnog trakta, važno je održavati pravilnu hidrataciju unosom velikih količina vode.
Osim toga, ključno je redovito pražnjenje mjehura kako bi se spriječilo zadržavanje bakterija u urinarnom traktu. Redovita konzumacija čaja od peršina može pomoći u uklanjanju bakterija zbog njegovih diuretičkih svojstava. Osim toga, visok sadržaj vode u krastavcima čini ih izvrsnim izborom međuobroka za promicanje hidratacije. Olakšanje boli i nelagode može se postići primjenom topline na donji dio tijela. Kako biste iskoristili povoljna antibakterijska svojstva, savjetuje se redovita konzumacija soka od brusnice.
Kako bi se dodatno spriječili problemi s mjehurom, ključno je kloniti se hrane i pića koji mogu iritirati mjehur, stvarajući tako okruženje koje je podložnije prodoru bakterija. Čokolada Kofein Kako biste održali zdravlje urinarnog trakta i smanjili šanse za infekciju mokraćnog mjehura, preporuča se kloniti se citrusa i pridržavati se gore navedenih preporuka. Ako osjećate neugodu zbog upale mjehura, nemojte se uzrujavati!
Postoje prirodna rješenja i pravilna zdravstvena praksa koja vam može donijeti olakšanje. Jedan učinkovit lijek uključuje kombinaciju korijena peršina, limuna, meda i maslinovog ulja. Osim toga, važno je ostati hidriran, piti čaj od peršina i sok od brusnice te se kloniti hrane koja može iritirati vaš mjehur. Slijedeći ove savjete, možete se pobrinuti za svoje zdravlje na prirodan i holistički način. Tijekom hladnijih mjeseci u godini uobičajeno je doživjeti cistitis, upalu mokraćnog mjehura koju obično pokreće bakterijska infekcija.
Stručnjaci su primijetili da zima ne samo da povećava vjerojatnost respiratornih problema, već također pridonosi upali mjehura. Kada je izloženo niskim temperaturama, naše tijelo prolazi proces koji se naziva hladna diureza, koji služi kao zaštitni mehanizam protiv hipotermije. Ovo stanje, koje karakterizira značajan pad tjelesne temperature, može biti potencijalno opasno. Kako bismo to spriječili, naše tijelo smanjuje dotok krvi u kožu i preusmjerava je prema organima, osiguravajući njihovu toplinu.
Ovo preusmjeravanje je olakšano sužavanjem krvnih žila, što zauzvrat povećava protok krvi u unutarnje organe, osobito bubrege. Kao rezultat toga, bubrezi imaju zadatak filtrirati veću količinu otpada iz krvi, što dovodi do povećane proizvodnje urina iznad njihovog normalnog kapaciteta. Posljedično, pojedinci mogu doživjeti čest nagon za mokrenjem kada su izloženi niskim temperaturama.
Infekcije mokraćnog mjehura rezultat su ulaska bakterija u uretru i probijanja do mokraćnog mjehura iz perineuma, područja između vagine/penisa i rektuma. Cistitis, koji je najčešći oblik infekcije mokraćnog sustava, može se manifestirati u bilo kojem dijelu mokraćnog sustava, uključujući bubrege, uretere, mokraćni mjehur ili uretru. Prema statistikama, otprilike 60 posto žena i 12 posto muškaraca tijekom života će doživjeti barem jednu epizodu cistitisa. Infekcije mjehura, česta pojava, posebno pogađaju žene.