Samo domaćice znaju koliko kućanski poslovi mogu biti teški i mukotrpni i koliko vremena i truda treba da se oni obave. Srećom postoje neki trikovi koji olakšavaju ove stvari a danas govorimoo čišćenju rerne.
Kako bih redovito održavao svoju pećnicu, klonim se kupovnih odmašćivača ili otopina za čišćenje. Ovo mi savršeno funkcionira. Jeftin domaći sprej koji dugo traje i učinkovito čisti i odmašćuje pećnicu. Učinkovit je tijekom cijele godine, a održavanje je jednostavno. Vrlo se učinkovito ponaša i na staklokeramičkoj površini. Potrebno nam je 60 mililitara sredstva za pranje posuđa. 120 mililitara ekstrakta limuna 235 mililitara bistrog octa … 300 mililitara bilo destilirane vode ili vode koja je prokuhana.
- Pomiješajte sve sastojke u bočici s raspršivačem. To postižem zamagljivanjem površine pećnice dok je još topla i ostavljam je da odstoji preko noći. Ujutro se čistim samo vlažnim ručnicima i to je dovoljno; Čak mi i ne treba spužvica. Za održavanje i pećnice i štednjaka, zajedno sa staklokeramičkom pločom za kuhanje. Lako očistite svoju pećnicu pomoću obične tablete za pranje posuđa uz malo tople vode. Ovaj proizvod za čišćenje omogućuje mi temeljito čišćenje pećnice i štednjaka, lako se noseći čak i s najjačim opeklinama i masnoćom.
Ne morate kupovati specijalizirana sredstva za čišćenje; svakodnevni kućanski predmeti savršeno će obaviti posao. Trebamo tablet za perilicu posuđa. Zagrijavanje vode do točke vrenja. Za čišćenje koristite spužvu zajedno s papirnatim ručnikom ili krpom. Kako biste pravilno očistili štednjak, počnite s uklanjanjem rešetke i plamenika. Na primjer, dodajte toplu vodu u tabletu i upotrijebite žlicu za njezino otapanje. Zatim koristimo tekuće sredstvo za čišćenje štednjaka i potencijalno pećnice. Ovaj postupak je prilično jednostavan, jer se ostaci prirodno sami odvajaju od površine. Zatim ga samo obrišite papirnatim ručnikom ili krpom.
Bonus tekst:
U središnjoj Africi obilje tropskih šuma pruža brojne mogućnosti hrane koje su sastavni dio lokalne kuhinje. Ova sorta sadrži korijenje poput kasave i slatkog krumpira, zajedno s lišćem koje se obično koristi u juhama i varivima. Jedno popularno jelo poznato kao “gulaš” kombinira izbor povrća i mesa, često pojačan autohtonim biljem i začinima, što dovodi do robusnih okusa i značajnih nutritivnih prednosti. Osim ovih regionalnih razlika, afrička kulinarska praksa daje prednost prehrani naglašavajući očuvanje prirodnih resursa i uključivanje sastojaka lokalnog porijekla.
Diljem kontinenta mnoge zajednice sudjeluju u praksama uzgoja i pripreme hrane kojima je prioritet održivost smanjenjem otpada i povećanjem nutritivne vrijednosti. Tradicionalne metode poput fermentacije, sušenja i dimljenja obično se koriste za očuvanje hrane i produljenje njezinog roka trajanja. Tipična afrička prehrana nudi znatne zdravstvene prednosti, jer konzumacija raznih cjelovitih žitarica, mahunarki, voća i povrća potiče životni stil bogat vitaminima, mineralima i vlaknima.
Ova metoda prehrane, usredotočena na cjelovitu i nerafiniranu hranu, može pomoći u prevenciji kroničnih bolesti poput dijabetesa i bolesti srca. Nadalje, afrička kuhinja promiče snažnu vezu s kulturnom baštinom i tradicijom stanovnika kontinenta. Svaki obrok pripovijeda priču o povijesti, vjerovanjima i kolektivnim vrijednostima, čineći vrijeme obroka vitalnom komponentom kulturnog identiteta i društvenog angažmana.
Iako je afrička prehrana pod utjecajem globalizacije, temeljne vrijednosti i metode pripreme hrane čvrsto su ukorijenjene u drevnim tradicijama koje su se prenosile generacijama. U biti, afrička prehrana obuhvaća više od puke prehrane; utjelovljuje živopisno kulturno naslijeđe, ekološki sklad i zdrave prakse prehrane koje promiču dobrobit zajednice.