Neki ljudi se odvaže da preokrenu cijeli svoj život i krenu iz početka. U potrazi za zdravim načinom života, Natalija Mihajlova, državljanka Rusije, pokazala je izuzetnu hrabrost preselivši se iz Petrovca ​​na Mlavi u mirno selo Zabrđe. Zagrljena zelenilom, netaknutim izvorima i bujnim šumama prepunim pečuraka, Natalija je otkrila sve elemente neophodne za ispunjen život u Srbiji. Trenutno, ona i njenih pet sinova uživaju u sjaju svog prostranog imanja od 30 hektara, smatrajući Srbiju svojom pravom domovinom.

 

Magazin Novosti piše da Natalija gorljivo veliča Srbiju kao raj, zemlju koja obuhvata sve neophodne komponente za blaženo postojanje. Sa svojim zadivljujućim šumama, veličanstvenim vrhovima i besprekornim vodenim površinama, uz bogatu hranu, lekovito bilje i srdačne stanovnike, Srbija izaziva neodoljivu privlačnost na Ruse u potrazi za utehom i uživanjem. Shodno tome, ne čudi što je Srbija zaokupila naklonost brojnih Rusa koji su razvili nepokolebljivo obožavanje ovog izuzetnog naroda. Natalija je uzgajala razne useve na plodnom Mlavskom trnu, a kultna ruska repa služila je kao osnovna hrana. Zanimljivo, Natalija otkriva da krompir nije uvek zauzimao tako cenjeno mesto u ruskoj kuhinji; umjesto toga, repa je imala primarnu ulogu kao izvor hrane prije uvođenja krompira u Evropu. Kako bi iskoristila zdravstvene prednosti, Natalijina porodica je odlučila da se uzdrži od konzumiranja krompira i umjesto toga odlučila se za repu. Kada je došlo vrijeme za sadnju na svom prostranom zemljištu, Natalia je donijela svjesnu odluku da koristi lokalno uzgojenu šargarepu, a ne industrijske hibride. Kako je stiglo proleće, Natalijin vrt je procvetao, sa živim gredicama zelene salate, luka, heljde i graška koji su izranjali pod njegujućim zracima sunca. Grašak je posebno donio ogromnu radost Nataliji i njenoj djeci, koja su se na zaista izvanredan način čudila njihovoj slastnoj slatkoći. Sadnja selena i rute je dugogodišnja tradicija među ruskim ženama, što Natalija može potvrditi kao široko rasprostranjena. Ove biljke imaju značajnu važnost i o njima se pažljivo brine. Selen je posebno poznat po svojoj sposobnosti da čisti crijeva eliminacijom parazita. Natalia preporučuje uključivanje selena u salate kao sredstvo za održavanje zdravog probavnog sistema.

 

Tradicionalna upotreba korijena biljke kao lijeka za niz bolesti, uključujući hipertenziju, anginu pektoris, poremećaje želuca i jetre, bolesti kostiju i parodontalne bolesti, dobro je dokumentirana. Osim toga, odigrao je značajnu ulogu u borbi protiv tuberkuloze. Natalija Mihajlova, nepokolebljivi zagovornik prirodnih lekova i izbegavanja hemijskih tretmana, naglašava važnost berbe korena u fazi cvetanja. Kada se suoči sa bolešću, Natalija se oslanja na “prirodne antibiotike” kao što su propolis, beli luk, luk, limun i đumbir. Nadalje, u svoju dnevnu rutinu uključuje razne čajeve, uključujući čaj od peperminta, čaj od lipe, čaj od žalfije, čaj od kamilice i čaj od bršljana.

Tijekom stoljeća ili dulje, pojedinci su svoje potpuno povjerenje poklanjali farmaceutskim lijekovima, zanemarujući potencijal prirodnih lijekova. Međutim, smanjeno prepoznavanje ovih lijekova ne umanjuje njihovu inherentnu vrijednost. Zapravo je točno suprotno! Područje prirodnih lijekova sadrži riznicu vrijednih izvora koje je moderna medicina počela ponovno otkrivati ​​u novije vrijeme. Brojni farmaceutski proizvodi danas se dobivaju od prirodnih sastojaka. Nepobitna je istina da su prirodni lijekovi korisniji za naše tijelo, uzrokujući manje štete u usporedbi s kemijski sintetiziranim lijekovima. Došao je trenutak da prigrlimo čuda prirode i damo prednost svojoj dobrobiti. Otkrijte bezbroj načina na koje blagodati prirodnog svijeta mogu unaprijediti i obogatiti vaš život.

Preporučujemo