Veliki broj ljudi je bar jednom u životu iskusio nadutost i zatvor što je jako neprijatan osjećaj. Naš probavni sistem koji ima ulogu da preradi hranu koju smo unijeli ponekad ne može da obavlja svoju funkciju.

Često se tvrdi da naša potrošnja odražava našu pravu bit. Probavni sustav djeluje kao složeni mehanizam u kojem se istovremeno odvija više procesa. Proces probave je složen i zahtijeva glatko izvršenje. Svaki poremećaj u ovom procesu može dovesti do nakupljanja toksina u tijelu, što bi kasnije moglo rezultirati ozbiljnim zdravstvenim problemima. Kako bi se spriječio ovaj problem, stručnjaci preporučuju usvajanje uravnotežene prehrane uz temeljitu detoksikaciju tijela svakih šest mjeseci.

To se može postići pedantnim miješanjem, koje se trenutno provodi kao što je prikazano ovdje: Sastojci: Sto pedeset grama šljiva. Stotinu i pedeset grama datulja. – pet žlica kipuće vode. priprema: Stavite vodu u lonac i zagrijavajte je dok ne zavrije. Nakon toga umiješajte datulje i šljive u kipuću vodu i ostavite da se smjesa kuha na laganoj vatri 15 minuta. Nakon toga maknite lonac s izvora topline i ostavite da se ohladi. Kad se ohladi, uzmite žlicu mješavine svako jutro prije doručka. Razlika će biti vidljiva odmah, a redovitom primjenom probavni sustav će se u kratkom roku učinkovito očistiti.

Ova kombinacija rješava sve probavne probleme i poboljšava cjelokupnu funkciju zahvaljujući značajnom sadržaju vlakana. Ako poduzmete ovaj pothvat, vjerojatno ćete u kratkom razdoblju doživjeti značajno poboljšanje svoje opće dobrobiti. BONUS: U uvjetima virusne epidemije preporučljivo je održavati robusnu i hranjivu prehranu, a kopriva je priznata kao jedna od najzdravijih dostupnih biljaka. Opće je poznato da kopriva ima niz zdravstvenih prednosti.

Da je to u njihovoj nadležnosti, naše bi je bake sigurno proglasile cijenjenom biljkom. Prednosti koprive su sljedeće: Jača i zube i kosti, što se pokazalo osobito korisnim za mineralizaciju tijekom razvojnih faza, kao i za žene koje su trudne ili doje. Jamči osnovne dnevne potrebe za kalcijem unutar uravnotežene prehrane. Zbog povećanog udjela magnezija djeluje kao zaštita od poremećaja povezanih s cerebralnim, vaskularnim, mišićno-tetaničkim i visceralnim sustavom.

  • Kopriva ima značajnu ulogu u prevenciji adenoma prostate i pomaže u liječenju akutnog prostatitisa. Osigurava ključne količine cinka, čiji nedostatak može rezultirati nizom poremećaja. Sadrži mangan, mineral poznat po svojoj sposobnosti da ublaži učinke senilnosti i smanji slučajeve gubitka pamćenja. Posjeduje dovoljne količine vitamina K za pomoć u prevenciji krvarenja; njegova vitalna uloga u tjelesnim funkcijama i njegova bitna prisutnost u svakodnevnoj prehrani pridonose njegovom označavanju kao “faktor dugovječnosti”.

Sinteza hemoglobina je poboljšana dostupnošću željeza, bakra i vitamina C, pri čemu je mangan bitan za mobilizaciju pohranjenog željeza; posljedično, dosljedna konzumacija ovih hranjivih tvari učinkovita je strategija za sprječavanje anemije. Tradicionalni recepti s pripravcima od koprive: Za doručak od koprive naberite otprilike 20 vrhova mlade koprive (ili više ako je dostupno); uključite 1 glavicu luka, 1 žlicu masti, 5 jaja, uz malu količinu mlijeka i malo vrhnja.

Priprema: Započnite postupak blanširanjem koprive u kipućoj vodi ne duže od 5 minuta. U posebnoj tavi na masnoći propirjajte sitno nasjeckani luk prije nego što stavite nasjeckanu koprivu. Ovu smjesu ostaviti da lagano kuha maksimalno 5 minuta, nakon čega je treba preliti razmućenim jajima u koja ste umiješali malo mlijeka i vrhnja. Jelo posolite i poslužite kao doručak. Teletina poslužena sa jakobovim kapicama od koprive. Potrebni sastojci su: 1 kašika masti, 1 glavica luka, 3 češnja češnjaka, 300 grama koprive, 200 grama špinata, 500 grama junećeg mesa narezanog na kockice, prstohvat soli, malo brašna i cr. od papra.

Priprema: Goveđe kocke posuti brašnom i pirjati na masnoći dok se ne stvori korica. Nakon što poprime zlatnosmeđu boju izvadite kockice i stavite ih na tanjur. Na preostaloj masnoći prodinstajte češnjak i luk, zatim umiješajte nasjeckanu koprivu i svježi špinat. Kuhajte smjesu dok zelje potpuno ne omekša. Ulijte malu količinu vode, dovoljnu da navlažite povrće, zajedno s goveđim kockama. Posolite i ostavite da se jelo lagano kuha otprilike sat vremena. Poslužite toplo uz kašiku kiselog mleka. 

Potrebni sastojci su sljedeći: tri jaja, 100 grama kiselog vrhnja, jedna kašika vrhnja, jedna kašika masti ili maslaca, 500 grama mlade koprive, 100 grama sitnog sira, malo jogurta, 100 grama bijelo brašno, jedan paketić praška za pecivo, prstohvat soli i 400 grama integralnog brašna. Priprema: Počnite sitno nasjeckati koprivu. Nakon toga umiješajte nasjeckanu i procijeđenu koprivu s jajima, sirom, kiselim vrhnjem, vrhnjem, maslacem i jogurtom, dobro izmiješajući. Zatim dodajte sol, brašno, prašak za pecivo i prosijano brašno u smjesu. Sve sastojke dobro promiješajte i smjesu stavite u pećnicu, zagrijanu na 220 stupnjeva oko trideset minuta.

Preporučujemo