Svi se sjećamo lijepih i prosperitetnijih vremena Jugoslavije, a naročito brojnih hitova koje smo slali na Eurosong. Jedna od pjesama koje nikad neće prestati da se pjevaju je “Hajde da ludujemo” pjevačice Tajči.
Posljednja pjesma koja je osvojila nagradu za najbolju europsku pjesmu u ime Jugoslavije bila je “Hajde da ludujemo” Tatjane Matejaš Tajči. Pjesma je u samo nekoliko dana postala hit, nakon čega je Tajči nestala s pozornice. Odustala je od cijele karijere i preselila se u SAD. Tatjana Kamerun (rođena Matejaš), poznata pod umjetničkim imenom Tajči, svjetski je poznata po hitovima poput “Hajde da raspametimo ovu noć”, “Mala moja je opasna” i “Nemaš pravo na mene”.
Tajči je predstavljala Jugoslaviju na natjecanju za pjesmu Eurovizije 1990. godine, osvojivši publiku svojim mladenačkim šarmom poput Marilyn Monroe i izvanrednom izvedbom svog najuspješnijeg singla “Hajde da ludujemo”. Međutim, nakon rata Tagisi se odlučio povući iz glazbe i nastaviti studij u Sjedinjenim Državama, gdje je upoznao pijanista i skladatelja Matthewa Cameroona.
Godine 2011. Tajčise trijumfalno vratila u rodnu Hrvatsku i najavila svoj dugo očekivani povratnički koncert “Duše su lude za nama”. Kako bi se ovo neobično glazbeno djelo oživjelo, morala se prikupiti pozamašna svota od milijun dolara. U tu svrhu okupili smo tim iskusnih stručnjaka. Tajci je za svoj dugo očekivani povratak angažirala stručnost renomiranih profesionalaca, uključujući Intero Productions iz Nashvillea i glazbenog producenta Briana Lenoxa, dobitnika nagrade Grammy.
Tajči također ima nepokolebljivu podršku publicistice Andie Bernard i PR menadžerice Maje Brlečić, koje se smatraju sastavnim dijelom njezinog užeg kruga. Uz to, Tajisi radi s talentiranim timom od deset američkih glazbenika i marljivo vježba s njima u Nashvilleu kako bi osigurao besprijekorne izvedbe. Nažalost, Taichi je doživjela duboku tugu nakon što ju je suprug ostavio prije tri godine. Trenutno živi u Sjedinjenim Državama sa svoja tri sina.
BONUS VIJESTI:
U New Yorku, Metropolitan Museum of Art domaćin je Met Gala 2024., događaja na temu “Uspavana ljepotica: renesansa mode”. Kampanja sadrži izbor od 50 povijesnih komada od kojih su se neki smatrali preosjetljivima za buduća nošenja. Tijekom Met Gale, sudionici su morali slijediti određene smjernice kako bi ostali u dobrim odnosima s cijenjenom glavnom urednicom Voguea Annom Wintour.
Sinoćnji gosti morali su se strogo pridržavati pet jedinstvenih i strogih pravila, od dobnih ograničenja do zabrane selfija.
Zabranjeni selfiji. Kada posjećujete veliki događaj kao što je Met Gala, prirodno je poželjeti ovjekovječiti nezaboravan trenutak u nekoliko fotografija, a netko bi mogao pomisliti da bi vam to moglo biti oprošteno. Kako slavne osobe ne bi cijele noći bile prikovane za svoje telefone, organizatori su 2015. odlučili zabraniti korištenje društvenih mreža tijekom događaja.
- Prema obavijesti poslanoj svim sudionicima, tijekom ceremonije strogo je zabranjeno korištenje mobitela za fotografiranje i društveno umrežavanje. Met Gala najavila je uvođenje nove dobne granice u 2018. godini. Kao rezultat toga, značajne osobe mlađe od 18 više ne smiju prisustvovati događaju. Na pitanje o mogućnosti da se pojavi na željenom crvenom tepihu Met Gala 2018., Madi Zegler, koja je tada imala samo 16 godina, objasnila je za The Hollywood Reporter da nije mogla prisustvovati jer je bila premlada.
Iako su postojale početne sumnje da je na uvođenje nove dobne granice utjecala tema Met Gala 2018. “Nebeska tijela: moda i katolička mašta”, glasnogovornik događaja pojasnio je da se odluka zapravo temeljila na uvjerenju da događaj ne bi bilo prikladno za osobe mlađe od 18 godina. Godine 2017. nekoliko je slavnih osoba, uključujući Bellu Hadid, Dakotu Johnson i Marca Jacobsa, uhvaćeno kamerom u kupaonici u muzeju umjetnosti Metropolitan s cigaretama (i vjerojatno ilegalnim supstancama).
Te su se godine pojavila izvješća da su gosti pušači na događaju uznemirili članove povjerenstva i donatore, a jedan je rekao da to pokazuje nepoštovanje prema zbirci umjetnina. Po završetku Met Gala crvenog tepiha organizatori su pripremili koktele i večeru za sve uvažene goste. Prema New York Postu, Ventour je posebno tražio da se određene stavke namjerno uklone s jelovnika. Prema riječima bivšeg zaposlenika Voga, odluka o zabrani peršina bila je kako bi se spriječile potencijalne neugodnosti da biljka zapne za zube.
Wintour je poznata po tome što posvećuje pažnju detaljima kada je u pitanju raspored sjedenja na Met Gali i osigurava da njezini gosti budu smješteni na određenim mjestima tijekom večeri. Direktorica posebnih projekata Voguea Silvana Ward Duret otkrila je opsežno planiranje događaja u dokumentarcu iz 2016.
First Monday in May, ističući zahtjeve svoje uloge. Ward Duret je rekao da proces određivanja rasporeda sjedenja zahtijeva pažljivo razmatranje, uzimajući u obzir faktore kao što su prethodni raspored sjedenja, jesu li pojedinci prethodno sjedili zajedno i njihove interakcije na drugim događajima. Razina detalja i truda uloženog u ovaj proces doista su nevjerojatni.