Uzgoj ukrasnih biljaka je hobi mnogih domaćica a one koje nemaju svoj vrt il dvorište cvijeće uzgajaju u saksijama. Danas vam donosimo jedna trik koji će pomoći da ono bude raskošno.
Za postizanje lijepih cvjetova preporučuje se uzimanje ove tablete kao pomoćnog sredstva. Aminokiselina poznata kao glicin prepoznata je kao najbazičnija od svih prirodnih aminokiselina. Glicin povećava razinu klorofila u biljkama i igra ključnu ulogu u formiranju živih stanica. Među raznim dobrobitima, glicin olakšava brzi oporavak biljaka nakon izazovnih okolišnih uvjeta. Također služi za značajno pospješivanje rasta biljaka. Osim toga, potiče proces cvjetanja i rast korijenskog sustava.
- Dodatno jača imunitet biljaka. Trebamo jednu tabletu glicina. Jedna litra zagrijane vode. zdrobite tabletu žlicom. Nakon toga prebacite u vodu. Temeljito promiješajte otopinu. Nakon toga ulijte otopinu u bocu s raspršivačem. Nanesite ga na lišće biljaka. Nanesite ga izravno na korijen biljke. To će jamčiti obilno cvjetanje i snažan razvoj. Primjenjujte biljke svaka dva tjedna. Da biste obogatili biljke aspirinom, trebat će vam jedna tableta, koja se lako može nabaviti u vašoj lokalnoj ljekarni ili u vašem kućanstvu. Prema prijedlogu naše čitateljice Anke, vrsne cvjećarice, poželjno je u svaki cvijet staviti po jednu tabletu aspirina.
Preporuča se zdrobiti aspirin čajnom žličicom, staviti u supstrat oko biljke, a zatim preliti vodom sobne temperature. Alternativno, možete otopiti aspirin u vodi, pomiješati smjesu i zatim ovu otopinu nanijeti na korijenje cvijeća. Za brže ukorjenjivanje reznica preporuča se otopiti jednu tabletu aspirina (100 mg) u jednoj litri vode. Samljeti tvar, pomiješati s malom količinom vode, a zatim razrijediti dobivenu otopinu.
Aspirin potiče rast korijenskog sustava. Nježno potopite reznice u vodu s aspirinom i one će početi razvijati korijenje. Nakon što je biljka pustila korijenje, preselite je u prikladnu zemlju i osigurajte redovito zalijevanje. Primjena aspirina na sjeme pospješuje klijanje, što rezultira stopom uspješnosti koja se približava 100%. Određene studije pokazuju da je sjeme njegovano u vodenoj otopini aspirina pokazalo znatno bolju klijavost u usporedbi s onim koje je navodnjavano običnom vodom.
U tu svrhu preporučuje se jedna tableta aspirina (100 mg) na svake dvije litre vode. Upotreba aspirina kao gnojiva u vrtlarstvu doista je raširena. Uz raznovrsnu primjenu, služi i kao vrlo učinkovito gnojivo, a istraživanja pokazuju da aspirin pozitivno djeluje na razvoj plodova. Biljke navodnjavane vodom pomiješanom s aspirinom u razmacima od tri tjedna dale su veće i jače plodove. Četiri tablete aspirina otopite tako da ih zdrobite, a zatim dobiveni prah pomiješajte s četiri litre vode.
Sprej Otopite 1 aspirin u 1 litri vode i koristite ovu otopinu kao sprej za biljke u vašem vrtu. Preporuča se primjena ovog spreja u ranim jutarnjim satima, u razmacima svaka tri tjedna. To će zaštititi biljke od niza gljivičnih bolesti. Dodavanje pola tablete aspirina u vazu s rezanim cvijećem može znatno produžiti njezinu ljepotu i svježinu. Aspirin sadrži salicilnu kiselinu, koja aktivira imunološki odgovor u biljkama i tipično potiče njihov ukupni zdrav rast. U prirodnom svijetu prisutan je u kori vrbe, koja služi kao prirodna alternativa aspirinu.
Bonus tekst:
Kupus, povrće koje je uključeno u ljudsku prehranu od davnina, može se pohvaliti ne samo divnim okusima, već i nizom korisnih svojstava. Ovdje je predstavljeno nekoliko važnih činjenica o kupusu: obiluje vitaminima, posebno vitaminom C, koji jača imunološki sustav. Nadalje, kupus je izvor vlakana koja pomažu probavi i potiču održavanje zdrave crijevne flore. Postoje različite vrste kupusa, poput bijelog, crvenog i kineskog kupusa, od kojih svaki ima različite nutritivne vrijednosti i prednosti.
Povijesno gledano, kupus se koristio u tradicionalnoj medicini zbog svojih terapeutskih prednosti, uključujući ublažavanje bolova u zglobovima, poboljšanje probavnog zdravlja i potporu procesu detoksikacije. Osim toga, koriste se oblozi od listova kupusa za smanjenje oteklina i ublažavanje tegoba. I Rimljani i Grci uključivali su kupus u svoju prehranu i ljekovitu praksu.
Ovo povrće je izuzetna opcija za zdravo osviještene obroke, prvenstveno zbog izuzetno niskog udjela kalorija, što ga čini idealnim prehrambenim izborom. Iako ima minimalnu kalorijsku vrijednost, kupus obiluje vitalnim nutrijentima. Nadalje, njegova izuzetna svestranost u kuhinji omogućuje konzumaciju u različitim oblicima; može se jesti sirovo u salatama ili pripremljeno različitim tehnikama, uključujući kuhanje, pečenje ili fermentaciju, kao što je primjer kiselog kupusa.