Lovor je često začinsko bilje koje se koristi na Balkanu od davnina i daje poseban ukus hrani s kojom se koristi. Danas vam otkrivamo na koji način još možete da upotrijebite lovor.
Uvjereni smo da ste jako zainteresirani za današnju naslovnu fotografiju. Naime, netko se može zapitati zašto bi lovorov list ostao u pećnici. Ostanete li s nama do završetka, razloge za to saznat ćete ovog vikenda. Povijesno gledano, lovor je bio povezan s konceptima pobjede i trijumfa. Možda će biti iznenađenje da jedan list ove biljke može pomoći u rješavanju dugoročnih problema u kućanstvu.
Osim njihove kulinarske primjene, lovorov list ima brojne druge namjene u domu. Stavljanjem nekoliko listova lovora u pećnicu, možete imati koristi od njihove praktične korisnosti. Dakle, lovorov list ne samo da predstavlja uspjeh, već također pronalazi važnost u našem svakodnevnom životu.
U svrhu postizanja maksimalne učinkovitosti, preporučljivo je prethodno temeljito očistiti pećnicu odgovarajućim deterdžentom kako biste uklonili nakupljenu prljavštinu. Dok lovorov list nudi razne prednosti kada se ugradi u infuzije ili ulja za masažu, važno je napomenuti da se njegova upotreba ne savjetuje trudnicama i dojiljama, kao ni djeci mlađoj od šest godina. Osobe s alergijama ili astmom također bi trebale izbjegavati korištenje ove biljke.
- Osim lovora, postoji mnoštvo alternativnih metoda za poticanje ugodne arome u vašem domu. Nedostaje li vam lovor, učinkovita zamjena za okrjepljenje doma je korištenje kore citrusa.
Odabirom limuna, mandarine ili grejpa omogućit ćete ugodnom mirisu ovih elemenata da prodre u vašu pećnicu, nježno prožimajući vaš životni prostor smirujućim i ugodnim mirisom. Da bi se to postiglo, prvi korak zahtijeva umotavanje kora u aluminijsku foliju. Predmet stavite u pećnicu zagrijanu na 200 Celzijevih stupnjeva i ostavite da odstoji otprilike petnaestak minuta.
Kada otvorite vrata pećnice, dočekat će vas ugodan miris mira koji ispunjava vaš dom. Kako biste uklonili neželjene mirise koji se mogu zadržati u kuhinji, možete učinkovito kuhati mješavinu mirisnog bilja i vode u nepoklopljenoj posudi.
- Biljke poput metvice, kadulje, lavande, mažurana, kamilice i matičnjaka posjeduju izvanrednu sposobnost brzog uklanjanja neželjenih mirisa. Ako ove posebne biljke nisu dostupne, nema razloga za brigu, jer će otopina prokuhane vode pomiješane s octom dati isti učinkovit ishod.
Među domaćicama je dobro poznato da se miris munje može učinkovito ukloniti, a ambijent u prostoriji trenutno osvježiti laganim posipanjem prašine po tepihu mješavinom vanilin šećera ili sode bikarbone u kombinaciji s nekoliko kapi eteričnog ulja. Štoviše, ova metoda služi kao snažno dezinfekcijsko sredstvo u raznim drugim primjenama.
Za početak stavite predmete u vrećicu i u proreze ukapajte nekoliko kapi odabranog eteričnog ulja. Nakon što je vrećica zatvorena, ostavite je da ne smeta nekoliko sati. Ovaj proces će omogućiti ravnomjernu raspodjelu po cijelom prostoru, što će rezultirati izvanrednim ukrasom koji također funkcionira kao učinkovit osvježivač zraka.
Nadalje, postavljanjem spremnika napunjenog prahom drvenog ugljena unutar ormarića za pohranjivanje hrane, može se učinkovito neutralizirati svaki dugotrajni miris. Međutim, ključno je mijenjati ugljen u redovitim intervalima kako bi se očuvala njegova sposobnost upijanja mirisa. Želite li iskorijeniti neugodne mirise koji nastaju prženjem? Postoji jednostavno rješenje: upotrijebite običnu mrkvu.
- Stavljanjem 3-4 kriške mrkve u vrelo ulje možete učinkovito ublažiti i zapečen i jak miris. Alternativno, primjena priključnog difuzora ulja može dati usporedive rezultate s jednakom učinkovitošću.
Osim toga, jednostavna tehnika za poboljšanje arome standardnih svijeća uključuje njihovo umotavanje u cimet. Za to je potrebno skupiti nekoliko cijelih štapića cimeta i gumicama ih sigurno pričvrstiti oko svijeće. Nakon što se svijeća zapali, ispustit će ugodan miris, čime će se povećati njezina estetska privlačnost.
Osim toga, ovaj izraz posjeduje inherentnu estetsku privlačnost. Kako biste uklonili neželjene mirise, sodu bikarbonu možete jednostavno staviti u kantu za smeće. Ova tehnika će odmah neutralizirati sve neugodne mirise i poboljšati kvalitetu zraka u okolnom prostoru.
Ako je vašem tapeciranom namještaju — poput kauča, kreveta ili sofe — potrebno pomlađivanje, soda bikarbona može se učinkovito upotrijebiti za uklanjanje neugodnih mirisa. Za najbolje rezultate u distribuciji, preporučljivo je prvo prosijati sodu bikarbonu kroz sito prije nego što je lagano raspršite po površinama. Ostavite smjesu da odstoji najmanje 15 do 20 minuta prije usisavanja.
Zaprepastit ćete se kako neugodni mirisi potpuno nestaju, ne ostavljajući nikakav dokaz o postojanju. Otkrijte ekonomičnu i jednostavnu metodu za proizvodnju ugodnog mirisa koji učinkovito uklanja mušice, a jamči odsutnost bilo kakvih negativnih učinaka, kao što su glavobolje.
- Za postizanje optimalnih rezultata preporučljivo je dodati 10 kapi odabranog eteričnog ulja, poput eukaliptusa, lavande ili paprene metvice. Uz to, potrebna je jedna žlica sode bikarbone i 500 mililitara destilirane vode za točno mjerenje.
Sprej je bez sadržaja i pažljivo je dezinficiran. Za pripremu otopine pomiješajte sodu bikarbonu i vodu u bočici s raspršivačem, pazeći da je boca dobro zatvorena. Nakon dodavanja željenog eteričnog ulja, bočicu dobro protresite. Završni postupak je nanošenje smjese prskanjem na odabrana područja kako bi se dobila ugodna aroma.
- Kako biste uklonili neugodne mirise iz odvoda, preporučljivo je u odvod prosuti dva paketića praška za pecivo prije spavanja. Ostavite tvar da odstoji preko noći, a ujutro je temeljito isperite snažnim mlazom vode. Ova metoda će pružiti olakšanje nekoliko dana.