Prevara u vezi ili braku je postala učestala pojava i sve više brakova se raspada upravo zbog nje. Psiholozi smatraju da postoje neki znakovi kod muškarca koji mogu ukazati da je švaler.

Nakon prvog promatranja, čini se da je sve savršeno. Posjeduje posao, pokazuje šarm, pokazuje pažnju, pamti značajne datume i dosljedno zna kako uljepšati vaš dan. Ipak, dugotrajni osjećaj sugerira da nešto nije u redu. Ova intuicija ne zavarava. Mnoštvo studija i opažanja pokazuju da muškarci koji se upuštaju u nevjeru često dijele jedinstvenu karakteristiku koju mnoge žene ne uspijevaju odmah prepoznati: intenzivnu želju za tajnovitošću u vezi s telefonskim i digitalnim interakcijama.

  • Mobilni telefon služi kao odraz prešućenih istina u suvremenom društvu. U današnjem svijetu evoluirao je u sastavni dio našeg svakodnevnog postojanja, smješta poruke, pozive, fotografije i podsjetnike. Kada pojedinci žele sakriti informacije, njihov telefon često postaje primarno mjesto za takvu tajnost. Muškarci koji su skloni nevjeri često pokazuju pretjeranu razinu zabrinutosti za privatnost svojih uređaja, što može poslužiti kao početni znak upozorenja.

Ako primijetite da vaš partner postaje sve posesivniji nad svojim telefonom, da ga nosi sa sobom čak iu kupaonicu, da drži ekran okrenut prema dolje ili da koristi lozinke za svaku aplikaciju – bez obzira na to čini li se takva zaštita potrebnom – bilo bi mudro biti oprezniji. Iskorištavanje pod izlikom “privatnosti. Kad žena opazi te promjene i počne se raspitivati, nevjerna osoba često pribjegava verbalnoj manipulaciji. Fraze kao što su: “Zar nemate povjerenja u moju pouzdanost?” “Imam pravo na privatnost. “

Preuveličavate stvar. Često takve izjave potječu od pojedinaca koji posjeduju informacije koje žele prikriti. Iako ove tvrdnje same po sebi ne predstavljaju dokaz nepoštenja, njihovo značenje može biti znatno pojačano kada se razmatraju zajedno s promjenama u ponašanju. Tajnovitost se ne pojavljuje naglo. Tipično, muškarci koji se upuštaju u nevjeru ne počinju takve radnje iznenada. Umjesto toga, ponašanja karakterizirana tajnovitošću, emocionalnom odvojenošću i isključivanjem partnera iz osobnih stvari s vremenom se razvijaju.

Brojne žene racionaliziraju takvo ponašanje pripisujući ga stresu, iscrpljenosti ili profesionalnim obvezama, često zanemarujući vlastite instinkte koji pružaju nepogrešiva ​​upozorenja. Ako primijetite da se vaš partner postupno udaljava od vašeg života, neophodno je da ne zanemarite ovu naznaku. Psihološki profil varalica: Pojedinci koji se upuštaju u nevjeru, osobito muškarci, često pokazuju visoku razinu vještine u manipulaciji. Posjeduju sposobnost stvaranja fasade tipične veze, strateški birajući kada će ponuditi ljubav, a kada se povući, što dovodi do zbunjenosti njihovih partnera.

Ovo se ponašanje naziva gaslighting – psihološka taktika kojom vas navode da povjerujete da su vaše percepcije neutemeljene ili da imate problem s povjerenjem. Vašu zbunjenost ne treba promatrati kao manu; radije, to je vaša intuicija koja nastoji prodrijeti kroz fasadu laži. Među pokazateljima koje žene najčešće zanemaruju su sljedeće promjene, koje često prolaze nezapaženo. Vaš partner je prestao ostavljati svoj telefon bez nadzora, a dok poruke i dalje stižu, on ih ne otvara u vašoj prisutnosti. Lozinke su promijenjene i on vam ih više ne otkriva.

Nadalje, počeo je brisati svoje poruke i povijest poziva te pokazuje sve manji interes za stvaranje zajedničkih planova. Iako se ove promjene mogu činiti manje, one često predstavljaju početne znakove značajnijih problema u vezi. Kada primijetite ponašanje koje izaziva sumnju, početna radnja koju trebate poduzeti je mirna i iskrena komunikacija. Postavite jednostavno pitanje bez ikakvih optužbi: “Primijetio sam da djelujete rezerviranije u vezi s telefonom; događa li se nešto?”

Odgovor koji dobijete pružit će značajan uvid – ako reagiraju obrambeno, pokrenu napad ili pokušaju preusmjeriti razgovor, vjerojatno nešto prikrivaju. Sljedeći korak uključuje usklađivanje s osobnim emocijama. Često, intuicija opaža ono što racionalna misao ima tendenciju previdjeti. Treći korak uključuje postavljanje granica. Uzajamno povjerenje je bitno, a kada jedna osoba prikriva aspekte svog života, odnos prestaje biti iskren.

Ponašanje koje prenosi više od pukih riječi često je naznačeno skrivenim digitalnim postojanjem, što često sugerira da bi problem mogao biti prisutan. Iako se želja za privatnošću može smatrati tipičnom, ne bi se smjele zanemariti nagle i neobjašnjene promjene u ponašanju. Ne odgađajte svoj odgovor dok se okolnosti ne pogoršaju. Ključno je prilagoditi se svojim emocijama i pravovremeno postaviti odgovarajuće upite. To je zbog činjenice da, skrivena iza tišine mobilnog uređaja, često postoji stvarnost koju vaš partner možda želi sakriti od vaše svijesti.

Preporučujemo