Ljudima je od davnina poznato da u prirodi postoje mnoge biljke koje imaju ljekovita svojstva i koje su dobre za naš organizam i zdravlje. Slična je stvar i sa začinima a mi danas govorimo o jednom od njih.
Moje prvo upoznavanje s ljekovitim blagodatima klinčića došlo je iz intrigantnog dokumentarca usmjerenog na tradicionalnu kinesku medicinu. Ovaj aromatični začin poznat je po svojim ljekovitim svojstvima. Za ublažavanje nelagode od zubobolje, klinčiće možete staviti izravno na bolno područje. Ovi izvanredni začini imaju antibakterijska svojstva koja se učinkovito bore protiv oralnih infekcija.
- Za osobe koje često imaju želučane probleme ili proljev, preporučljivo je žvakati klinčiće dva puta dnevno. Klinčići posjeduju kvalitete koje pomažu u probavi i štite probavni trakt od štetnih bakterija i parazita, uz sprječavanje ponovljenih oralnih infekcija. Ovdje je predstavljena alternativna metoda korištenja klinčića. Zahvaljujući svojim antibakterijskim svojstvima, klinčići učinkovito ublažavaju nelagodu u desnima i zubima. Štoviše, klinčići brzo osvježavaju dah uklanjajući neugodne mirise.
Za one koji imaju upalu grla, također mogu pružiti olakšanje od iritantnog osjećaja i nelagode u grlu! Samo sameljite klinčiće u fini prah i pomiješajte ih s medom. To stvara snažnu smjesu koja se može nježno nanijeti na neugodna područja. Osim toga, potiče živahan i mladenački izgled. Spojevi pronađeni u klinčićima pomažu eliminirati slobodne radikale, što pomaže u usporavanju procesa starenja. Nadalje, njihov visok sadržaj antioksidansa pomaže u uklanjanju štetnih toksina iz tijela.
DODATNI TEKST:
Srce je bitan i snažan organ, zadužen za cirkulaciju krvi kroz tijelo. Kada miruje, obično otkuca oko 70 puta svake minute, pumpajući otprilike 5 litara krvi. Kako navodi YouTube kanal TopTrendingCZ, određeni znakovi mogu ukazivati na moguće zdravstvene probleme. Postoje slučajevi kada naše srce može postati umorno, što dovodi do smanjenog protoka krvi. Ovo bi nas stanje moglo dovesti u ozbiljnu opasnost.
Ključno je razumjeti stanje svog srca jer bi vam to potencijalno moglo spasiti život. Dolje je pet pokazatelja koji sugeriraju da vaše srce možda ne radi ispravno. Na primjer, ekstremni umor može proizaći iz loše kvalitete sna ili pretjeranog napora, što može rezultirati sagorijevanjem. Ako osjećate uporan i intenzivan umor bez jasnog razloga, to može ukazivati na problem sa srcem. Srce koje dobro funkcionira osigurava odgovarajuću cirkulaciju krvi, dostavljajući kisik i esencijalne hranjive tvari svakom organu i mišiću u tijelu.
S druge strane, kada je ovaj proces ograničen i naši organi i mišići nemaju dovoljan protok krvi, možemo početi osjećati značajan umor. Povremeno se također može primijetiti smanjenje tempa. Ako se to nastavi, preporuča se konzultirati liječnika radi pregleda. Otok stopala može se pojaviti pod utjecajem raznih čimbenika. Na primjer, dugotrajno sjedenje u autobusu, dulja razdoblja stajanja ili prisutnost proširenih vena nekoliko je elemenata koji doprinose.
Nadalje, oticanje nogu može ukazivati na moguće probleme sa srcem. Srcu koje nije zdravo teško je održavati pravilnu cirkulaciju krvi, što rezultira nakupljanjem krvi u područjima gdje ne bi trebala, što s vremenom uzrokuje oticanje. Ti se problemi protežu izvan gležnjeva, utječući na cijelu nogu. Kratkoća daha primarni je pokazatelj zatajenja srca. Obično se smatra normalnim poteškoće s disanjem samo tijekom intenzivne tjelesne aktivnosti.
Kako se fizički napor povećava, uobičajeno je da osjećate nedostatak daha. Važno je biti oprezan ako naiđete na bilo kakve probleme s disanjem tijekom svakodnevnih aktivnosti ili dok uživate u opuštenoj šetnji. S vremenom se ove poteškoće s disanjem mogu pogoršati, čak i kada ležite noću. U takvim situacijama preporučljivo je bez odlaganja konzultirati liječnika. Jako lupanje srca obično se javlja u vrijeme pojačanog fizičkog napora ili stresa, što je česta pojava. Ako primijetimo neuobičajeno ubrzan rad srca koji se čini neusklađenim s okolinom, primjerice kada sjedimo u autobusu, to bi moglo značiti da srce pokušava prijeći na sporiji ritam.
Kao rezultat toga, broj otkucaja srca raste kako bi se nadoknadio smanjeni kapacitet tijela za cirkulaciju krvi. Može doći do povećanja tjelesne težine. Kada srce ne radi pravilno, tekućina se može nakupljati u tijelu. Ključni znak ovog problema je nagli porast tjelesne težine u kratkom razdoblju, potencijalno povećanje do 2 kg tjedno. Nadalje, zadržavanje tekućine u abdominalnom području može ometati probavu, što može dovesti do smanjenog apetita ili osjećaja mučnine tijekom jela. Stoga, ako primijetite bilo koji od ovih znakova upozorenja, važno je bez odlaganja konzultirati liječnika.