Šnicle i druga jela od mljevenog mesa su jako popularna na Balkanu, a također i u državama zapadne Azije. Iako Balkanci prave odlične šnicle, mnogi vjeruju da arapske i turske verzije budu bolje, a mi vam danas otkrivamo zašto.
Priprema je jednostavna, a okus nedvojbeno izuzetan! Vodeći recept za punjene šnicle potječe iz Turske, poznate po izuzetnoj sočnosti i okusu, s ključnom tajnom koja se nalazi u jednostavnoj tehnici. Kao što je naglašeno u videu iz naše jemenske kuhinje, ključna preporuka za postizanje ukusnog i vlažnog dimljenog odreska je korištenje samo jedne vrste mljevenog mesa, a ne mješavine.
Nadalje, turski kuhari vode brigu o tome da odrezak temeljito začine prije prženja. Uz jelo obično ide salata. Potrebni sastojci su 1 kilogram mljevenog mesa, po 1 žličica crnog papra, mljevene crvene paprike, slatke paprike, kima i korijandera, uz 1 žlicu mljevenog češnjaka, 1/2 šalice nasjeckanog peršina i 1 glavicu luka.
Započnite nasjeckanjem luka i namakanjem u vodi. U posebnoj zdjeli pomiješajte mljeveno meso sa začinima, češnjakom i peršinom, dobro izmiješajte. Nakon što luk ocijedite, umiješajte ga u smjesu s mesom. Nakon što se sve komponente dobro sjedine, rukama oblikujte kuglice i spljoštite ih. Na kraju na zagrijanom ulju ispecite oblikovane pljeskavice.
BONUS TEKST
Proces izbjeljivanja i bojanja kose nosi određene posljedice, a putovanje prema svjetlijim nijansama obično počinje s pramenovima. Prije ovog izbora, dobro je procijeniti kvalifikacije frizera koji će provesti postupak.
Time se može ublažiti vjerojatnost nezadovoljstva novim izgledom i spriječiti nesretan ishod povratka kući s oštećenom, previše tretiranom kosom. Slijede pitanja koja većina žena postavlja prije nego što se odluči na ovaj tretman. Predstavljaju li pramenovi opasnosti za zdravlje kose? Zasigurno, promjena boje nečije kose neizbježno će uzrokovati određenu štetu. Ipak, opseg ove štete ovisi o veličini učinjenih promjena.
Manje niti mogu dovesti do zanemarive ili čak neprimjetne štete, dok ciljanje na platinastu nijansu ili vađenje više niti može dovesti do značajne štete. Razlog tome je što izbjeljivač uklanja pigment iz vlasi, što rezultira povećanom osjetljivošću folikula.
- Ovaj proces može dovesti do toga da pramenovi izgledaju bez sjaja, suhi i podložni pucanju. Bitno je priznati da je određena razina oštećenja kose neizbježna, što je inherentni aspekt procesa. Postoje metode koje frizer može primijeniti kako bi smanjio rizik od oštećenja.
Ne može postići svjetliju boju kose bez upotrebe izbjeljivača, što ukazuje da je oštećenje neizbježno; usprkos tome, može poboljšati njezin izgled korištenjem specijaliziranih proizvoda za njegu kose koji sadrže učinkovite kemikalije. Osim toga, primjena ispravne tehnike tijekom nanošenja pramenova ključna je za smanjenje neželjenih oštećenja.
Također je važno da frizer provodi redovite provjere folije kako bi osigurao da proces izbjeljivanja ne premaši ono što je potrebno. Metode za održavanje dobrobiti u kućnom okruženju. Adekvatna praksa njege kose neophodna je kako bi se spriječilo daljnje oštećenje. Preporučljivo je suzdržati se od svakodnevnog pranja kose i smanjiti upotrebu alata za toplinsko oblikovanje kose, uključujući sušila za kosu, pegle i uvijače.
- Postoje učinkoviti tretmani posebno dizajnirani za kovrčavu kosu koji su dostupni za kućnu upotrebu, a preporuča se zatražiti savjet od svog frizera u vezi s odgovarajućim preporukama proizvoda.
Ovi tretmani se primjenjuju na kosu i dopuštaju im da prodru prije šamponiranja, nakon čega slijedi regenerator ili dubinski tretman, čime se opravdava uloženi trud. Koje je preporučeno trajanje prije zakazivanja sljedećeg termina kod frizera? Preporučljivo je pustiti kosu da miruje što je duže moguće.
Prilikom odlaska frizeru, ako se fokusirate na njegu kose od korijena, preporuča se zakazati sljedeći tretman svakih osam do dvanaest tjedana kako bi se smanjila vidljivost uraslih dlačica. Nasuprot tome, odlučite li se za ombre ili neku drugu tehniku koja ne utječe na cijelu dužinu vaše kose, pametno je napraviti pauzu od tri, šest ili dvanaest mjeseci prije nego što se podvrgnete drugom tretmanu.