Na Balkanu skoro svaka kuća ima ukrasne biljke koje doprinosde toplini doma. Domaćice ih uzgajaju sa velikom ljubavlju a postoje trikovi koji će učiniti da vaše cvijeće izgleda veličanstveno i na njemu će vam svi zavidjeti.

Tijekom mjeseca svibnja, uz korištenje ovog potpuno prirodnog domaćeg gnojiva, imate mogućnost uzgoja i njegovanja niza biljaka uključujući geranije, petunije, ljubičice, orhideje, spahije, paprati, fikuse i još mnogo toga, u konačnici transformirajući vaš dom u besprijekorno botaničko utočište.

  • Kontinuirana proizvodnja novih pupova, jedan za drugim, omogućuje biljkama da cvjetaju i napreduju, zahvaljujući hrani koju dobivaju. Živo, bujno zelenilo biljaka koje ne cvjetaju je ono u čemu leži njihova ljepota. Ako poslušate prijedloge naše čitateljice, gospođe Viktória iz Nitre, o ishrani bilja kod kuće, imate priliku postati priča o gradu i ostaviti svoje susjede zavidnima.

Bogat sastav korisnih tvari u gnojivu služi za učinkovito pospješivanje procesa rasta biljaka, što rezultira visokom razinom učinkovitosti. Čin poticanja njihovog razvoja i njege njihovih živih cvjetova služi za poticanje rasta biljaka. Istovremeno, ovo sredstvo jača imunološki sustav cvijeta i jača njegovu otpornost na niz stresova i bolesti.

Onima koji žele presaditi ili premjestiti biljke, korištenje ovog posebnog gnojiva snažno se preporučuje kao odličan izbor. Iskusni vrtlari možda već posjeduju znanje da ricinusovo ulje pruža održivo rješenje. Korištenjem ovog neobrađenog materijala produljuje se trajanje faze cvatnje, što rezultira većim cvjetovima i znatno većom količinom.

 Da biste razumjeli proces, moraju biti ispunjeni određeni zahtjevi: Dobiveno iz biljke ricinus, ricinusovo ulje je vrlo tražen prirodni lijek i svestran sastojak koji nudi mnoštvo primjena.

Pomiješajte litru vode sa žličicom ricinusovog ulja da napravite smjesu. Kako bi se ulje ravnomjerno rasporedilo po tekućini, ključno je dobro zatvoriti bocu i snažno je protresti, jer to sprječava stvaranje većih nakupina koje bi potencijalno mogle naštetiti biljci, a ne pružiti bilo kakvu korist.

Za biljke koje imaju više ciklusa cvatnje tijekom godine, preporučljivo je osigurati im mjesečnu rutinu zalijevanja koja se sastoji od mješavine vode i ricinusovog ulja. Za optimalno cvjetanje biljke koje cvjetaju samo jednom godišnje preporuča se zalijevati jednom mjesečno, točnije 2-3 mjeseca prije očekivanog razdoblja cvatnje.

Ovaj dodatak ima potencijal oživjeti čak i uspavanu biljku, vraćajući je u život i vraćajući joj sposobnost cvjetanja. Jedan od korisnih savjeta za njegu sobnih biljaka je jačanje njihovog imuniteta prskanjem otopinom koja sadrži aspirin, uz druge učinkovite metode. Za prihranjivanje biljaka i tla potrebno je samo jednu tabletu otopiti u litri vode i ravnomjerno poprskati otopinom.

Kućanstva obično imaju pristup razrijeđenom soku aloe, koji služi kao prikladan izbor za hranjenje sobnih biljaka. Kako bi se postigla savršena mješavina, ključno je jednu čajnu žličicu umiješati u količinu od litre i pol vode. Zaslađenom vodom fikus se može zalijevati jednom mjesečno.

  • Kako bi se osigurala savršena ravnoteža slatkoće, u svaku litru vode pažljivo se umiješa jedna čajna žličica šećera. Korištenje mlijeka za čišćenje lišća ovih biljaka učinkovita je metoda. Primjena ovog proizvoda će rezultirati time da biljke poprimaju živopisnu vizualnu privlačnost koja oduzima dah.

Nakon što se usvoji ova prehrana, ljubičice će cvjetati i pokazati svoju izuzetnu ljepotu na doista nevjerojatan način. U svrhu otapanja tablete vitamina B12, to se lako može postići tako da se stavi u litru vode i dobro promiješa. Da bi ljubičice dobro napredovale, prihranjujte ih svaka dva tjedna ovom vodom koja obiluje vitaminima.

Ako tražite smjernice za izradu domaćeg gnojiva za geranije, savjetuje se upotreba oko 2,7-3 litre staložene vode. Obično koristim otprilike 100 grama kvasca, što odgovara dvije i četvrt kocke, u mojim pekarskim nastojanjima. Pola šalice šećera je potrebna količina. Pristup: Bez obzira na jamstveno razdoblje, važno je pomiješati kvasac u maloj količini tople vode, jer specifične okolnosti čine svaku razliku beznačajnom.

Nakon toga pomiješajte šećer s navedenim sastojcima i izmiksajte ih u prostranoj posudi zajedno s vodom koju ste ocijedili. Nakon što ga prekrijete gazom ili nekom drugom prikladnom tkaninom, ostavite ga da ne smeta, ne zaboravite ga povremeno lagano promiješati.

Nakon završetka procesa fermentacije, što se može prepoznati po pojavi mjehurića na površini, gnojivo se smatra potpuno pripremljenim. Za pravilnu prihranu pelargonija pridržavamo se tehnike doziranja 1 šalice gnojiva u 10 litara vode, a zatim ih zalijevajte svaka 2 tjedna.

Preporučujemo