Ljudi koji su iskusili bol koju donosi upala uha znaju jako dobro koliko je ona velika i teška. Odrržavanje zdravlja naših ušiju jejako važno i zbog našeg sluha koje je vrlo važno čulo na koje se svi oslanjamo.

Osobe s kompromitiranim imunološkim sustavom koje pate od infekcije uha moraju biti oprezne. Brza identifikacija i brzo liječenje infekcija uha su od iznimne važnosti, budući da mogu uzrokovati značajnu nelagodu. U nastavku ćete pronaći dodatne pojedinosti o simptomima povezanim s infekcijama uha i preventivnim mjerama.

  • Unatoč tome, važno je priznati da je za bilo kakve brige povezane sa zdravljem mudro konzultirati se s medicinskim stručnjakom za stručne upute. 1. Na koži se može pojaviti neugodan osjećaj, peckanje ili peckanje. Ako se ne riješi, ono što se u početku čini kao manji svrbež unutarnjeg ušnog kanala može napredovati u težu bolest.

Uši pokazuju jarku nijansu grimiza, kako iznutra tako i izvana. U početku može doći do suptilne promjene boje unutar ušnog kanala. Ipak, kako stanje napreduje, upala i crvenilo postaju vidljiviji iu unutarnjem i vanjskom dijelu uha. 3. Osjećaj nelagode ili tjelesne nevolje. U početku može postojati osjećaj nelagode u uhu, osobito nakon bilo kakve manipulacije ušnim kanalom ili primjene pritiska na tragus.

Nakon toga se može pojaviti osjećaj punoće u ušima. U težim slučajevima, nelagoda se može proširiti na lice, vrat ili područje sljepoočnica. Iscjedak bez mirisa U usporedbi s drugim indikacijama, mali iscjedak u početku bez mirisa može postupno eskalirati kako infekcija napreduje. Za osobe koje pate od ovog stanja, njihova sposobnost sluha je ili otupljena ili mučena stalnim osjećajem zvonjave.

Iako se osobe s blagim slučajevima možda neće susresti s ovim specifičnim simptomom, one s težim slučajevima suočavaju se s mogućnošću oštećenja sluha. Nije neuobičajeno naići na osjećaj iskrivljenog sluha ili dugotrajne zvonjave koja potječe iz ušiju. Jedan pokazatelj na koji treba obratiti pozornost je postojanje natečenih limfnih čvorova na vratu.

Ako se infekcija ne liječi uspješno, može doći do značajne upale limfnih čvorova, koja zatim može začepiti cijeli ušni kanal i izazvati razvoj groznice. Tehnike za sprječavanje ili zaustavljanje ove pojave uključuju suzdržavanje od korištenja pamučnih štapića ili bilo kojih drugih predmeta koji nisu posebno namijenjeni za ovu svrhu. Iako su štapići od vate učinkoviti u čišćenju stijenki uha, oni također imaju sposobnost nenamjernog guranja ušnog voska dublje u ušni kanal.

U slučaju da se zbog njihove uporabe pojavi bilo kakva nelagoda, preporučljivo je u potpunosti prekinuti njihovu upotrebu. Osim toga, preporučljivo je izbjegavati češanje ušiju predmetima koji nisu namijenjeni za tu svrhu, poput ključeva, pribadača ili spajalica, jer oni mogu pogoršati problem gurajući ušni vosak dublje u uho, što može dovesti do iritacije kože i mogućnost oštećenja kože.

Ako ste netko tko je osjetljiv na infekcije uha, preporučuje se da poduzmete mjere opreza kako biste ih izbjegli. Jedna je mogućnost da navučete kapu za plivanje kako biste tijekom plivanja zaštitili uši od vlage. Alternativno, možete razmisliti o korištenju čepića za uši koji su prilagođeni vašim ušima. Nadalje, traženje savjeta od vašeg liječnika može vam ponuditi dodatne uvide o svim dodatnim preventivnim mjerama koje bi mogle biti prikladne za vas.

Kako biste pravilno njegovali uši nakon plivanja, ključno ih je temeljito osušiti. Nakon što završite s plivanjem i izađete iz vode, započnite s naginjanjem glave u stranu i ručnikom nježno očistite i osušite uši. Kako biste omogućili sigurno otjecanje preostale vode, nježno povucite ušne resice u različitim smjerovima. Ako još uvijek primijetite vodu u ušima nakon povratka kući, korištenje sušila za kosu može vam pomoći da ih osušite. Ne zaboravite prilagoditi sušilo za kosu na malu brzinu i nisku temperaturu kako biste osigurali maksimalnu udobnost.

Preporučujemo