Kroz istoriju ljudskog roda postojali su razni običaji od kojih su neki bili baš bizarni a danas pišemo o jednom takvome. Da li ste znali da su u 19 vijeku ljudi slikali svoje pokojnike u pozama kao da su živi?

Iako se na početku može činiti da ova fotografija prikazuje duboko zaljubljen mladi par, istina je znatno drugačija. Snimljen tijekom 19. ili 20. stoljeća, predstavlja ono što se čini konvencionalnim prikazom ljubavi između dvije osobe. Međutim, ispod ove fasade krije se zabrinjavajuća tajna.

  • Pojedinac prikazan na fotografiji predstavljen je u konvencionalnoj odjeći i šminki, što je čest scenarij osim ako ne postoji temeljni narativ koji ostaje skriven. Da biste dobili potpunu perspektivu, molimo kliknite ovu poveznicu da vidite cijelu sliku.

Samo dva dana nakon što je žena umrla, snimljena je njena fotografija. Detaljnim pregledom uočava se da nevjerojatno podsjeća na pokojnika. Iako su okolnosti njezine smrti ostale zagonetne, njezin ju je suprug odlučio ukrasiti i pripremiti za posljednje sjećanje.

Bonus tekst:

U aktualnoj sezoni postoji posebna voćka čije ime asocira na kupnju. Možete li prepoznati ovo voće? To je, zapravo, kupina. Kao bliska srodnica maline, kupina mami svojim izvrsnim okusom, što ju čini idealnim izborom za revitalizirajuću ljetnu deliciju. Osim toga, kupine posjeduju brojna ljekovita svojstva koja mogu pozitivno pridonijeti zdravlju.

Kako ističe viši dijetetičar-nutricionist Jasna Vujičić, kupine posjeduju značajna ljekovita svojstva te su postale nezaobilazan sastojak prehrane različitih dobnih skupina, poput djece, adolescenata, trudnica, dojilja i starijih osoba. Kako bi se maksimizirale zdravstvene dobrobiti ovog voća, preporuča se kombinirati ga s drugim bobičastim ili sličnim voćem, jer ova kombinacija poboljšava njegova terapeutska svojstva.

Prema riječima višeg dijetetičara-nutricionista Jasne Vujičić, redovita konzumacija kupina može pomoći u prevenciji upala dišnih putova i tromboze. Konzumacija kupina pruža značajne prednosti jer donosi bogatu zalihu biljnih vlakana, što doprinosi smanjenom riziku od razvoja dijabetesa i divertikuloze. Ovo voće posebno je korisno za osobe koje se oporavljaju od bolesti i one s oslabljenim imunološkim sustavom kada se uključi u njihov režim prehrane.

Istraživanja su pokazala da unos kupina pojačava apetit, potiče zdravu sintezu žuči i urina te pozitivno utječe na metaboličke procese. Kako napominje Jasna Vujičić, konzumacija kupina ne samo da pomaže u zaštiti vida, već i olakšava probavu, snižava krvni tlak i pospješuje cirkulaciju krvi. Ovo voće inherentno sadrži salicilnu kiselinu, identičan aktivni spoj prisutan u aspirinu, poznat po svojim analgetskim učincima.

Štoviše, kupine imaju sposobnost snižavanja tjelesne temperature i pokazuju protuupalna svojstva. Razni gotovi proizvodi dobiveni od kupina obuhvaćaju marmelade, sokove, džemove, sirupe, deserte i vina. Internet služi kao neprocjenjiv alat za otkrivanje recepata koji sadrže te proizvode. Dok su prerađene kupine dostupne za uživanje tijekom cijele godine, svježe kupine nemaju tu prednost. Stoga je preporučljivo odmah posjetiti tržnicu kako biste nabavili ovo jedinstveno voće. Kao pripadnik obitelji ruža, kupina pospješuje apetit, pospješuje izlučivanje žuči i mokraće te pozitivno utječe na metabolizam.

Ova biljka cvate od lipnja do kolovoza i rasprostranjena je po cijeloj sjevernoj hemisferi, osobito u kontinentalnim klimama u Europi, Aziji i Sjevernoj Americi. Bogat izbor vitamina i minerala spreman je za istraživanje. Kupine imaju energetsku vrijednost od 43 kcal na 100 grama, od čega ugljikohidrati čine 9,6%, masti 1,4%, a vlakna 0,5%. Što se tiče sadržaja minerala, kupine imaju impresivan niz kalija, kalcija, magnezija, željeza, mangana, cinka i bakra. Osim toga, obiluju vitaminima C, A, E i K.

Preporučujemo