Nakon više od dvije godine od prve najave, završen je brak između popularne pjevačice Jelene Karleuše i nekadašnjeg fudbalera a današnjeg menadžera Duška Tošića i svako je krenuo svojim putem.

Duško Tošić nedavno je postao glavna tema, ponajviše zbog razvoda od pop pjevačice Jelene Karleuše, koji je izazvao veliko zanimanje javnosti. Njihov 16-godišnji brak zaključen je sporazumnim razvodom, koji je potaknut Jeleninom javnom izjavom da je razlaz neizbježan. Mediji su pojačali ovu situaciju, što je mnoge potaknulo na razmišljanje o učincima na njihov osobni i profesionalni život.

Potencijal za novom partnericom u životu Duška Tošića izazvao je priličnu znatiželju, posebice nakon njegovog razvoda, koji je skrenuo značajnu pozornost na njegove osobne aktivnosti. Duško Tošić se od ženidbe sve više fokusirao na unapređenje svog poslovnog bavljenja. Uložio je znatna ulaganja u svoje restoranske projekte dok se također aktivno bavi nogometnim menadžmentom. Ova promjena u njegovoj karijeri privukla je više pozornosti medija. Iako je nekoć bio poznat kao uspješan nogometaš, odlučio se za nove poslovne pothvate.

Osim toga, nakon razvoda, Tošić je na svom Instagram profilu otkrio pokretanje vrhunskog restorana u otmjenoj četvrti u koji dolaze brojne poznate osobe. Zajednica Jelene Karleuše i njezinog supružnika uporno izaziva interes javnosti, što je dovelo do čestih medijskih spekulacija o njihovoj vezi. Iako su pokušavali održati svoju vezu, čini se da su tijekom godina nailazili na brojne sukobe.

Jelena Karleuša je u jednom trenutku otkrila da su se nakon 16 godina braka odlučili na razvod. Na novinarsko pitanje kakva je šansa za ponovnu vezu s Duškom, odlučno je rekla: ‘Neka svatko ide svojim putem, briga o djeci je zajednička’. Ovaj odgovor potvrđuje njihov izbor da se raziđu dok još uvijek njeguju konstruktivan odnos u vezi s njihovim roditeljskim odgovornostima. Ukratko, Duško Tošić je započeo novo poglavlje u svom životu, koncentrirajući se na poslovne i obiteljske obveze, unatoč stalnom medijskom pisanju njegovog privatnog života.

 

DODATNI TEKST

  • Jedna intrigantna značajka ljudskog mozga je njegova sposobnost stvaranja novih neuronskih veza tijekom odrasle dobi, proces koji se naziva neuroplastičnost. Dugo se vjerovalo da stvaranje novih neurona prestaje nakon određene dobi; no nedavna su istraživanja pokazala da mozak ima impresivnu sposobnost prilagodbe i rasta tijekom života pojedinca.

Neuroplastičnost se odnosi na sposobnost mozga da se prilagodi novim iskustvima, stekne znanje i ozdravi od ozljeda. Kada osoba nauči novu vještinu ili naiđe na nepoznatu informaciju, mozak stvara nove neuronske veze. Slično tome, ako je određeno područje mozga oštećeno, druge regije mogu preuzeti funkcije zahvaćenog dijela. Ova pojava posebno dolazi do izražaja u slučajevima oporavka od traumatskih ozljeda mozga ili moždanog udara, gdje intaktne regije mozga preuzimaju ulogu oštećenih područja.

Neuroplastičnost ima značajan utjecaj na procese pamćenja i prisjećanja. Svaki put kad naučimo nešto novo, naš mozak prolazi kroz reorganizaciju koja omogućuje zadržavanje novih informacija. Osim toga, mozak kontinuirano reorganizira veze između neurona kako bi poboljšao kognitivnu funkciju, čak i kada ne učimo aktivno. Određene aktivnosti mogu značajno povećati neuroplastičnost.

Na primjer, sudjelovanje u tjelesnim aktivnostima, posebice aerobnim vježbama, potiče rast novih neurona u područjima mozga koja su povezana s pamćenjem i učenjem. Štoviše, bavljenje aktivnostima poput meditacije, društvene interakcije i stalno susretanje s novim iskustvima pridonosi održavanju zdravlja mozga i njegove sposobnosti da se prilagodi promjenama. Izvanredna sposobnost prilagodbe i evolucije mozga čini ga vrlo moćnim organom, sposobnim za kontinuirani razvoj tijekom cijelog života.

Preporučujemo