Kada dođe ljeto i lijepo i toplo vrijeme većina nas bira hodati u otvorenoj obući jer nam je tako ugodnije. Međutim tada su i naša stopala izložena tuđim pogledima i potrebno je učiniti napor da ona izgledaju lijepo.

U nekim slučajevima, jedna pedikura možda neće biti dovoljna za uklanjanje čvrste, grube kože, stoga je potrebno više sesija kako bi se stopalima vratila željena razina mekoće i glatkoće. Važno je napomenuti da se suha i ispucala koža može ponovno pojaviti već 10 dana nakon početnog tretmana, zbog čega je bitno zakazati nekoliko pedikura tijekom ljetne sezone.  Postoji prirodno rješenje za poboljšanje estetske privlačnosti vaših stopala, koristeći osnovne sastojke.

Da biste napravili ovaj lijek, sakupite 1-3 svježa limuna, 1-3 šalice octa (bilo alkoholnog ili jabučnog) i 3 šalice morske soli. U posudi pomiješajte toplu vodu, ocat i sok od tri limuna. Potopite stopala u ovu smjesu i iskoristite unutarnji dio limunove kore. Kako biste osigurali temeljito čišćenje nožnih prstiju i stopala, savjetuje se nježno, kružnim pokretima utrljati gorku sol na stopala prije stavljanja soli u kupku.

Nakon što su vam se stopala neko vrijeme namakala u toploj vodi, izmasirajte ih kamenom za pete i turpijom uklonite mrtvu kožu. Nakon toga, njegujte i hidratizirajte svoja stopala, ostavljajući ih pomlađenima i baršunasto glatkima, prepuštajući se hranjivoj kupki od meda. Pomiješajte jednu šalicu kozjeg mlijeka, jednu šalicu meda i žlicu cimeta u prahu. Otopite med i kokosovo mlijeko u zdjeli vruće vode, a zatim dodajte cimet u smjesu. Uronite svoja stopala u ovaj umirujući pripravak za opuštajuće desetominutno namakanje.

Važno je napomenuti da koža na našim stopalima posjeduje različite kvalitete koje je izdvajaju od ostatka našeg tijela. Koža na našim stopalima osjetno je deblja i ima tendenciju isušivanja. Kombinacija tjelesne težine, nedostatka vlage i nošenja neprikladne obuće može dovesti do stvaranja grube, suhe i ispucale kože, posebice na petama. Ako primijetite prisutnost suhe i zadebljale kože na stopalima ili petama, koju karakterizira gruba tekstura, perutanje ili pucanje, velika je vjerojatnost da tražite najbolju metodu za učinkovito vlaženje i omekšavanje stopala.

  • Postizanje i očuvanje zdravih stopala uključuje kombinaciju bitnih postupaka, kao što su održavanje pravilne higijene stopala, korištenje visokokvalitetnih proizvoda za njegu kože i odabir prikladne obuće. Ovi elementi zajedno pridonose cjelokupnom zdravlju i izgledu vaše kože, jamčeći njezino optimalno stanje tijekom cijele godine. Ako želite iznimno glatka i baršunasta stopala, toplo savjetujemo da sapun za stopala uvrstite u svoj dnevni režim.

Vrijedno je spomenuti da korištenje običnog sapuna možda nije optimalan izbor kada je riječ o čišćenju stopala, budući da ima potencijal ukloniti vlagu i pogoršati suhoću. Prilikom odabira prikladnog sapuna za vaša stopala, savjetuje se da se odlučite za alternativu na biljnoj bazi. Ova vrsta sapuna je vrlo preporučljiva zbog upotrebe prirodnih sastojaka, izuzetne učinkovitosti, nedostatka neželjenih svojstava i dodatne prednosti mogućnosti korištenja bez ograničenja.

Kožu stopala možete učinkovito očistiti uz pomoć sastojaka poput eteričnog ulja ružmarina, lavande, čajevca i kadulje. Ovi sastojci ne samo da vlaže kožu nego i sprječavaju isušivanje, ublažavaju svrbež i uklanjaju neugodne mirise. Umjesto da čekate određenu priliku ili situaciju, savjetuje se redovita njega stopala. Da biste postigli glatkija stopala, možda ćete htjeti uključiti osnovnu rutinu namakanja stopala u toploj kupki dva do tri puta tjedno uz nekoliko minuta za opuštanje i opuštanje.

Osim estetskih prednosti glatkih stopala, također možete uživati ​​u osjećaju opuštenosti nakon dana punog izazova. Korištenjem odgovarajućih komponenti imate mogućnost očuvati gipkost i dobrobit svojih stopala dok istovremeno poboljšavate njihovu vizualnu privlačnost. Nakupljanje beživotnih stanica kože ima potencijal da se manifestira na bilo kojem dijelu tijela, što dovodi do isušenog i ružnog izgleda. Stopala imaju tendenciju brzog nakupljanja mrtvih stanica kože.

Kako biste uklonili ovaj sloj mrtve kože, preporučljivo je koristiti piling za stopala. Ako želite brzo i učinkovito omekšavanje stopala, najbrži i najučinkovitiji pristup je korištenje pilinga za stopala. Kroz proces pilinga i eliminacije mrtvih stanica, piling stopala ne samo da poboljšava glatkoću stopala, već i poboljšava cirkulaciju krvi u stopalima. Priznajmo još jednom izvanrednu prilagodljivost sode bikarbone, osobito kada je riječ o pilingu. Ovaj skromni sastojak pokazao se nezamjenjivim u uklanjanju mrtvih stanica kože i neutraliziranju neugodnih mirisa.

Da biste napravili ovaj piling, pomiješajte tri žlice sode bikarbone s malom količinom vode dok ne nastane pasta. Nanesite ovu pastu na svoja stopala i za bolje rezultate na debela ili gruba područja kožu, upotrijebite kamen za pete ili turpiju. Za učinkovito suzbijanje kurjeg oka može se koristiti jabučni ocat. Namočite vatu u jabučni ocat i dobro je natopite prije nego što je nanesete na područje zahvaćeno kurjim očima. Kako biste osigurali da vata ostane na mjestu, koristite zavoj, ljepljivu traku ili sigurniju čarapu.

Ostavite da odstoji preko noći. Ponavljajte ovaj postupak više puta tjedno, što češće možete, dok vaša koža ne postane dovoljno podatna. Primijetit ćete da je uklanjanje viška mrtve kože sada znatno jednostavnije. Za namakanje stopala pomiješajte jednake dijelove tople vode i jabučnog octa u lavoru. Omjer vode i octa treba biti 1:1. Uronite stopala u otopinu i ostavite ih da se namaču trideset minuta. Nakon što izvadite stopala iz umivaonika, provjerite jesu li temeljito osušena. Ovaj se postupak može ponavljati svaki dan, ali važno je ne više od tri puta dnevno.

Pomiješajte toplu vodu i jabučni ocat u jednakim količinama u posudi, održavajući omjer jedan prema jedan. Uronite stopala u smjesu i ostavite ih da se namaču trideset minuta. Nakon što izvadite stopala iz kupke, uvjerite se da su potpuno suha. Ponavljajte ovaj postupak svaki dan, a nemojte ga prekoračiti tri puta u jednom danu.

Preporučujemo