Obavljanje kućnih poslova je jako težak i mukotrpan posao koji neprestano treba obavljati. Na sreću postoje uređaji koji nam u tome pomažu a jedan od najvažnijih je mašina za pranje veša.

Možda ste već upoznati s metodama korištenja octa i sode bikarbone za čišćenje unutrašnjosti vaše perilice. Kako vrijeme prolazi, bijela plastika često poprimi žutu nijansu, a standardni proizvodi za čišćenje neučinkoviti su u vraćanju izvorne svjetline. Unatoč tome, možete jednostavno slijediti ovu metodu i vaši će uređaji s bijelim plastičnim premazom izgledati kao novi! Nanesite vodikov peroksid na pamučni štapić i nježno trljajte obojena područja plastike dok žuta boja ne nestane.

  • U samo nekoliko minuta vaša će perilica rublja izgledati kao nova. Vodikov peroksid služi i kao dezinficijens. Također vam može pomoći ako se nosite s mirisom koji izlazi iz bubnja perilice rublja. Ispraznite dvije boce vodikovog peroksida u odjeljak za omekšivač i uključite perilicu u ciklus ispiranja bez odjeće unutra. Dodatne metode za postizanje besprijekorne perilice rublja uključuju savršeno čišćenje bubnja. Bubanj se na prvi pogled može činiti čistim, ali istina može biti sasvim suprotna.

Skrivene unutar pukotina i nevidljivih područja, bakterije, prljavština, pa čak i plijesan mogu napredovati. Najučinkovitiji pristup je pokrenuti ciklus čišćenja na perilici svakih nekoliko mjeseci, bez korištenja rublja tijekom procesa. Namjestite perilicu na 60 stupnjeva, dodajte dvije tablete u bubanj perilice i odaberite duži ciklus pranja. Tablete uklanjaju bakterije i učinkovito razgrađuju masnoću, masnoću i naslage.

Rješenje za ovaj problem je prilično jednostavno: držite vrata perilice otvorena nakon korištenja kako biste omogućili pravilnu cirkulaciju zraka umjesto da ih zatvarate. Kao rezultat toga, možete biti sigurni da se nećete morati nositi s neugodnim mirisima ili vlagom. Filter je dizajniran za zaštitu pumpe u perilici rublja. Nerijetko u perilici završe papirnate salvete, kovanice i razni drugi predmeti koji ne bi trebali biti u perilici. To dovodi do nakupljanja plijesni i bakterija.

Održavanje filtra je jednostavno i treba ga obavljati redovito. Brtva sprječava curenje vode iz perilice rublja i osigurava bubanj i unutarnje dijelove uređaja. Međutim, to je također mjesto koje služi kao savršeno okruženje za razvoj bakterija. Izbjegavajte odgađanje svojih zadataka čišćenja jer će odugovlačenje samo otežati kasnije rješavanje problema. Nakon svakog pranja držite vrata perilice otvorena kako biste bili sigurni da se brtva potpuno osuši. Osim toga, redovito ga ispirajte mješavinom vode i octa.

Korištenje stare četkice za zube najučinkovitiji je način čišćenja. Nećete se morati brinuti da ćete nešto previdjeti jer pokrivate svaki kutak. Ovo je bitno jer izlijevanje praška ili tekućine u prostore koji nisu posve čisti rezultirat će time da vaša odjeća nikada neće biti dobro oprana. Ladica se također lako pere u perilici posuđa. Odaberite odgovarajuće deterdžente za pranje rublja. Trgovine nude širok izbor proizvoda za pranje rublja.

Samo zato što postoji velika količina proizvoda ne znači da je svaki pojedini visoke kvalitete. Usredotočite se na materijale koji učinkovito čiste vašu odjeću, a istovremeno održavaju zdravlje vaše perilice rublja. Uz to, uzmite u obzir predmete koje perete i odgovarajuću temperaturu jer je svaki deterdžent dizajniran da najbolje djeluje na određenoj temperaturi.

Preporučujemo