U našoj regiji skoro u svakoj kući postoje ukrasne biljke koje nam uljepšavaju atmosferu. Međutim za neke od njih se smatra da imaju moć da privuku sreću i blagostanje ako ih postavite na pravo mjesto.

Prema feng shuiju, postavljanje stabla novca desno od ulaza može privući financijsku energiju. U istočnjačkim praksama biljke se smatraju bitnim iscjeliteljima negativne energije u domu. Nadalje, energija i vibracije koje emitiraju okolne biljke mogu potencijalno prizvati sreću, ljubav, zdravlje ili bogatstvo u vaše životno okruženje.

Predstavnik ove kategorije biljaka je crassula succulent, obično nazivana japanskim stablom, karakteristična po svojim debelim, mesnatim, okruglim listovima koji podsjećaju na novčiće. Dugotrajno vjerovanje koje je započelo u Japanu prihvatili su Kinezi, što je dovelo do feng shui koncepta da crassula (Crassula ovate), koja se obično naziva stablom novca, stablom žada, japanskim stablom, stablom dolara ili stablom penija , privlači bogatstvo u dom gdje uspijeva.

  • Njegovo postojanje u prostoru pozitivno utječe na poslovanje, što ga čini savršenim izborom za uredska okruženja. Štoviše, ova biljka nije samo vizualno privlačna, već je i iznimno laka za njegu. Na koji način se to podržava? Ovaj sukulent koji zadržava vodu ima debeljuškasto lišće i treba ga samo dvaput zalijevati tijekom hladnijih mjeseci. Cvjeta zimi, zbog čega mora ostati u zatvorenom prostoru do travnja i zaštićen od temperatura koje padaju ispod jednog stupnja.

Iako uspijeva u svijetlim uvjetima, treba je zaštititi od izravne sunčeve svjetlosti. Podloga za uzgoj trebala bi se sastojati od 40 posto pijeska, 20 posto šumskog humusa, 20 posto zemlje za posude, a ostatak bi trebao biti sitni šljunak ili drobljena cigla. Gdje ga treba čuvati? Prema feng shui smjernicama, postavljanje stabla novca na desnu stranu vrata može poboljšati protok financijske energije. Bez obzira što mislili o istočnjačkoj filozofiji, okruženje biljkama može pojačati pozitivnu energiju i definitivno neće biti štetno.

DODATNI SADRŽAJ

Apiterapija, bitan aspekt prirodne medicine, uključuje korištenje pčelinjih proizvoda za rješavanje određenih zdravstvenih problema, zajedno s njihovim uključivanjem u svakodnevnu prehranu za poboljšanje dobrobiti i sprječavanje bolesti kod ljudi i životinja.

Primjena pčelinjih proizvoda u apiterapiji nadilazi samo oralni unos; također sadrži lokalizirane terapije, uključujući lokalnu primjenu meda za pomoć u zacjeljivanju rana koje sporo zacjeljuju, otopine propolisa za borbu protiv gljivičnih infekcija stopala i herpesa, medicinsku upotrebu pčelinjeg otrova za reumatska stanja i dodatak matične mliječi u kreme protiv starenja, među raznim drugim primjerima.

Bitno je naglasiti da se tijelo ne može oduprijeti pčelinjim proizvodima na isti način na koji to čini sintetskim alternativama. Zamršen sastav i sinergistička svojstva pčelinjih proizvoda čine ih ključnima za održavanje zdravlja i liječenje niza bolesti. Zbog blagotvornog djelovanja na organizam sve je veća potražnja za pripravcima koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ. Kvaliteta meda i njegov specifičan biljni izvor uvelike utječu na njegovu ljekovitu učinkovitost.

Jedinstveni sastav meda daje mu važna antimikrobna i antioksidativna svojstva. Osim toga, djeluje kao lako probavljiva hrana koja brzo vraća izgubljenu energiju, a redovita konzumacija poboljšava fizičku izdržljivost i psihičku ravnotežu. Fitonutrijenti pronađeni u sirovom medu i propolisu pokazali su potencijal u prevenciji raka. Osim toga, sinergistički učinak flavonoida iz meda, propolisa i peludi, posebno u kombinaciji s drugim lijekovima, ima značajnu ulogu u prevenciji i liječenju tumora.

Istraživanja su pokazala da stalna konzumacija meda podiže razinu korisnih antioksidansa u krvi, koji imaju antibakterijska svojstva. Tradicionalna medicina već stoljećima priznaje terapeutske prednosti meda u ublažavanju simptoma gripe i prehlade. Opsežne studije jasno su pokazale da je med idealan prirodni zaslađivač za osobe s dijabetesom tipa 2 i visokim razinama kolesterola.

Med posjeduje široku lepezu ljekovitih svojstava; ne samo da poboljšava apsorpciju i učinkovitost lijekova, već i detoksificira tijelo uklanjanjem štetnih tvari. Njegove terapeutske prednosti uključuju liječenje raznih bolesti poput gastritisa, čira na želucu i crijevnih infekcija, a također pomaže u regulaciji lučenja želučane kiseline i detoksikaciji jetre. Osim toga, med se koristi za rješavanje ginekoloških problema, ublažavanje jutarnjih mučnina i liječenje respiratornih bolesti poput kroničnog bronhitisa, bronhijalne astme, rinitisa, alergijskog rinitisa, faringitisa, sinusitisa i laringitisa. Štoviše, pomaže kod anoreksije ili smanjenog apetita, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pruža olakšanje kod hemoroida.

Preporučujemo