Na Balkanu skoro svaka domaćica uzgaja kućno ukrasno bilje a mnogima je omijena orhideja koja spada u najelegantnije i najljepše cvijeće. Međutim njeno održavanje zna biti zahtijevno.

Ako vaša orhideja počne venuti, odbacivati ​​lišće i imati samo nekoliko korijena i stabljika, ostavite je na trenutak. Dajte mu priliku da napreduje uvodeći ga u ovu prehranu, i izaći će revitaliziran. Novo zeleno lišće će niknuti i na kraju će procvjetati! Kako biste spasili svoju orhideju, pogledajte ovaj vodič s YouTube kanala Happiness Garden. Potrebne stvari uključuju: oštre, čiste vrtne škare za dezinfekciju, svjetiljku za vosak, dvije žličice cimeta, jednu litru prokuhane vode i polipropilensku čašu.

  • Postupak: Počnite s uklanjanjem stare podloge. Izvadite biljku iz prvobitne posude. Pobrinite se da su svi mrtvi korijeni eliminirani iz orhideje, a da zadržite zdrave koji bi mogli biti prisutni među pokvarenim i osušenim korijenima. Dopustite im da napreduju. Pažljivo nakapajte otopljeni vosak iz svijeće na mjesto gdje ste odrezali peteljku. Zatim ubacite cimet u staklenku džema. Ulijte vruću vodu, stavite poklopac na vrh i ostavite da odstoji dok voda ne postigne nižu temperaturu.

Kad se ohladi, filtrirajte gnojivo kroz sito obloženo gazom. Nakon toga ga premjestite u plastičnu čašu. Potopite pripremljeni korijen orhideje u otopinu i ostavite da odstoji 30 minuta. Preostalu otopinu ulijte u bocu s raspršivačem i upotrijebite je na drugim orhidejama kako biste ih zaštitili od štetnika i gljivičnih bolesti. Nakon trideset minuta izvadite korijen orhideje iz otopine i stavite ga u odgovarajući medij za uzgoj orhideja.

Uključivanje suhog kamena plovućca i borove kore u mješavinu za sadnju pomoći će u apsorpciji vlage u korijenu, čime se smanjuje vjerojatnost truljenja korijena kod orhideja. Položite malo suhe mahovine na površinu i ostavite je na hladnom, dobro osvijetljenom mjestu tjedan dana. Nakon tog razdoblja možete početi koristiti prskalicu za održavanje vlage za biljke. Da biste uspostavili efekt staklenika, postavite modificiranu prozirnu plastičnu bocu iznad orhideje.

Ostavite biljci neko vrijeme da povrati svoje zdravlje. Unutar tri tjedna vidjet ćete kako orhideja proizvodi nove male listove. Da biste održali vlagu, zalijevajte sadnice prskalicom svakih pet dana. Nakon dva mjeseca oduševit će vas prekrasna nova orhideja koja se može pohvaliti živim zelenim lišćem. Cijeli postupak oporavka dostupan je za gledanje u priloženom videu.

DODATNI TEKST

Osjećate li se često umorom i manjkom energije iako dovoljno spavate? Je li izazovno zadržati fokus na svojim obavezama i primjećujete li da kada netko u blizini zakašlje, ubrzo se nađete u istoj situaciji? Vrlo je vjerojatno da je vaš imunološki sustav narušen, a mi ćemo vas uputiti kako ga na prirodan način ojačati čajem koji preporučuje poznati kiropraktičar i travar Miroslav Hadži Vasić.

Ključno: Prije korištenja bilo koje biljke u terapeutske svrhe, uvijek potražite savjet svog liječnika. Za jačanje imuniteta i opće dobrobiti, ovaj vam je čaj neophodan. Sastojci su: 2 supene kašike korena angelike, 1 supena kašika korena lincure, 2 supene kašike dunje, 2 supene kašike piskavice, 1 supene kašike belog pelina, 1 supene kašike lista uve, 1 supene kašike ploda kleke, 2 supene kašike lista borovnice, 2 supene kašike žlice lista maslačka, 2 žlice lista matičnjaka i 3 žlice Rta čaja.

U biljnim ljekarnama sve dostupne biljke dolaze u osušenom obliku. Za pripremu uzmite čajnu žličicu mješavine biljaka (2 grama) i dodajte u 2 dl prokuhane vode. Pokrijte smjesu i ostavite da se kuha 20-30 minuta. Nakon što procijedite čaj, zasladite ga po želji i pijte 2 dl toplog čaja 5 do 6 puta dnevno, najbolje između obroka.

Preporučujemo