Ono što izdvaja BW Scala je suvremen pristup načinu života i stanovanja, kombinujući visok kvalitet gradnje, izuzetnu lokaciju i sadržaje usklađene s globalnim standardima, što zadovoljava i najzahtevnije korisnike. Spoj modernističke arhitekture s prirodnim okruženjem predstavlja retku urbano-arhitektonsku dragocenost koja odgovara svim aspektima savremenog životnog stila. Prva impresija očituje se u prostranom zajedničkom dvorištu koje se proteže prema impozantnom parku, pružajući prostor za relaksaciju i sportsko-rekreativne aktivnosti. BW Scala deli sa drugim zgradama iz portfolija Beograda na vodi visok kvalitet završnih radova i modernu stambenu arhitekturu. Pristup garaži s 257 parking mesta, kao i stalno obezbeđenje i recepcija 24/7, čine BW Scalu sigurnim, udobnim i praktičnim mestom za život. Uz to, blizina marketa, vrtića i dečjih igrališta čini BW Scalu idealnim izborom za porodice. S 223 stana na 13 spratova, BW Scala nudi raznolike opcije po pitanju struktura i orijentacije stambenih jedinica. Njena povoljna lokacija, smeštena na raskrsnici ključnih saobraćajnih pravaca, omogućava laku dostupnost bitnim gradskim destinacijama, dok se istovremeno nalazi u neposrednoj blizini tržnog centra Galerija i Savskog parka, upotpunjujući celokupno iskustvo stanovanja.U stvarnom pravu, pojam nekretnine odnosi se na određeni deo zemljišta, obuhvatajući sve što je trajno povezano s njim na površini ili ispod nje (naročito zgrade, kuće itd.).

 

 

Pravno gledano, jednu nekretninu može činiti više zemljišnih parcela upisanih u isti zemljišnoknjižni uložak, koje su pravno ujedinjene kao jedinstveno telo (zemljišnoknjižno telo), predstavljajući tako jednu nekretninu. Sve dok se ne odvoje od zemlje, trava, drveće, plodovi i svi korisni proizvodi koje zemlja nosi na svojoj površini smatraju se delovima te nekretnine. Sve što je izgrađeno na, iznad ili ispod površine zemlje, a namenjeno je da tamo trajno ostane, ili je integrisano, dodato, nadograđeno ili na bilo koji način trajno povezano s njom, takođe čini deo te nekretnine dok se od nje ne odvoji. Važno je napomenuti da delovi zemljišta nisu zgrade ili drugi objekti koji su s njim povezani samo zbog privremene namene. Zgrade i druge građevine nisu smatrane delovima zemljišta ako ih pravno odvaja stvarno pravo, poput prava građenja, koje omogućava nosiocu da ima takve objekte na tuđem zemljištu pod svojim vlasništvom. Isto tako, ova pravila važe i za građevine koje se pravno odvajaju od zemljišta ili općeg dobra putem zakonito uspostavljene koncesije, dajući nosiocu prava da poseduje takve objekte na toj lokaciji. Ukoliko su zabilježeni u zemljišnoj knjizi kao vlasništvo druge osobe uz pristanak vlasnika nekretnine, strojevi i slični uređaji koji bi inače bili deo te nekretnine, ne tretiraju se kao njeni delovi, već kao samostalne stvari. Prava koja koriste nekretninu smatraju se inherentnim delom te nekretnine.

 

 

Beograd, najveći i glavni grad Srbije, ima bogatu istoriju. Prva naselja na širem području Beograda potiču iz praistorijske Vinče, datirajući čak 4.800 godina pre nove ere. Grad je osnovala keltska zajednica u 3. veku pre nove ere, pre nego što je postao rimsko naselje po imenu Singidunum. Slovenski naziv “Beligrad” prvi put je zabeležen 878. godine. Beograd je postao glavni grad Srbije 1405. godine, zadržavši tu ulogu tokom vekova, postajući prestonica raznih južnoslovenskih država od 1918. do 2003. godine, a potom i Srbije i Crne Gore od 2003. do 2006. godine.Grad se nalazi na ušću reke Save u Dunav, smešten u centralnom delu Srbije, gde se Panonska nizija spaja sa Balkanskim poluostrvom. Prema popisu stanovništva iz 2002. godine, Beograd je imao 1.576.124 stanovnika. Ovo je najveći grad na teritoriji bivše Jugoslavije i četvrti najnaseljeniji u jugoistočnoj Evropi, odmah iza Istanbula, Atine i Bukurešta.

 

Preporučujemo