U obavljanju kućnih poslova danas nam pomaže veliki broj kućnih uređaja a ako pitate domaćice jedna od najvažnijih je mašina za pranje veša. Mnogi od nas ipak ne koriste sve njene funkcije.

Među mnogim značajkama perilica rublja, korisnici često zanemaruju ili pogrešno razumiju nekoliko aspekata. Posebno zbunjujući simbol koji je izazvao i zbunjenost i znatiželju na društvenim medijima je zagonetna ikona “leptira”. Koristeći mogućnosti digitalnog svijeta, korisnik Twittera pokrenuo je pokušaj otkrivanja značaja ovog zagonetnog amblema koji se nalazi na njegovoj perilici rublja. Tražio je pomoć od online zajednice tražeći retweetove, apelirajući na druge korisnike za pojašnjenje u vezi s tajanstvenim simbolom leptira.

  • Uvod u najavu izazvao je značajan interes i potaknuo opsežnu raspravu. Dok su se mnogi pojedinci bavili ležernim nagađanjima o značaju amblema “leptira”, neki od njih su točno shvatili njegovu pravu svrhu. Perilica ima simbol leptira koji označava specijalizirani ciklus posebno kreiran za održavanje osjetljivih materijala, poput svile, satena i zavjesa. Program “Butterfly” ima za cilj ponuditi rješenje za čišćenje koje je nježno i prikladno za predmete koji ne zahtijevaju rigorozno pranje.

Primarni cilj ovog programa je postići sveobuhvatno čišćenje korištenjem mlake vode i nježnog ciklusa centrifuge. Ovom metodom čuva se cjelovitost osjetljivih materijala, čime se izbjegava svaka moguća šteta. Osim toga, program “Butterfly” pomno je osmišljen kako bi jamčio optimalnu učinkovitost uz znatno smanjenje mogućnosti štetnih učinaka. Korisnici često ne prepoznaju široku lepezu opcija koje nude njihove perilice rublja. Program “leptir”, pokazna značajka, pokazuje kako poboljšana funkcionalnost može uvelike poboljšati iskustvo pranja rublja, posebno za osjetljive tkanine.

Potičem vas da upotrijebite ovu značajku tijekom sljedećeg pranja osjetljivih predmeta kako biste iskusili njezinu izvanrednu učinkovitost u očuvanju kvalitete vaše odjeće. Godine 1858. Hamilton Smith, stanovnik Pittsburgha, izumio je prvu perilicu rublja u povijesti. Revolucionarni izum sadržavao je bubanj opremljen ravnom osovinom i lopaticama. Okretanjem spojene ručke, osovina je započela svoje okretno gibanje. Iste godine, Smith je dobio patent za svoju kreaciju. Unatoč tome što je stroj zahtjevan za rad i njegovoj sklonosti da ošteti odjeću, on je postavio temelje za evoluciju strojnog pranja.

Sljedeće godine svjedočili smo debiju njemačke perilice rublja koja je koristila mješalicu nalik oku. Ova je miješalica funkcionirala tako što je oscilirala gore-dolje, koristeći klinove s oprugom koji su neprestano bili u interakciji s odjećom. Do kraja 19. stoljeća perilica se transformirala u osmerokutni cilindar kojim se moglo upravljati ručno pomoću ručke. Tijekom procesa pranja, vruća voda sa sapunicom je uvedena u cilindar. Nakon završetka ciklusa čišćenja, odjeća je iscijeđena pomoću valjaka.

Prvu električnu perilicu rublja razvio je 1910. godine Alfon Fisher, pionir porijeklom iz Chicaga. Unatoč predstavljanju ovog revolucionarnog uređaja na tržištu, njegova prodaja nije bila u skladu s očekivanim brojkama. Nakon završetka Prvog svjetskog rata, opća populacija pokazala je značajan porast u prihvaćanju perilica rublja. Godine 1922. Howard Snyder napravio je revoluciju u industriji svojim stvaranjem električne perilice rublja, koja je kasnije počela masovno proizvoditi u Iowi.

Sve veći entuzijazam potrošača za ovu perilicu rublja može se pripisati njezinoj poboljšanoj funkcionalnosti. Sljedeće godine proizvođači u Njemačkoj predstavili su vlastitu verziju perilice rublja, koja je za grijanje koristila peć na ugljen. Ova perilica ima spremnik s malim otvorom. Nakon što je odjeća umetnuta, aktivira se motor koji povezuje osovinu sa spremnikom, što dovodi do kontinuirane rotacije u obrnutom smjeru.

Preporučujemo