Svako ko ima kuću ili vikendicu bar jednom se susreo sa pojavom miševa koji u unutrašnjosti traže toplotu i hranu. Da biste se riješili ovih nametnika postoje mnogi prirodni načini.

 

Kako se približava hladno vrijeme, miševi počinju tražiti hranu i sklonište ulazeći u ljudske domove. Bez odgovarajuće zaštite od glodavaca, trebali biste predvidjeti invaziju ovih nepoželjnih posjetitelja u vaš dom. Preporučit ćemo proizvode s toliko neugodnim mirisom za miševe da se odluče potpuno kloniti vašeg doma. S portalom kulinarnie-retepti ove godine ćete se riješiti problema s miševima. Koristite ove mirise za odvraćanje miševa i oni će manje dolaziti u vaš dom.

  • Naš popis počinjemo s najjeftinijim materijalima i tkaninama koje je lako kupiti u bilo kojoj trgovini ili obično pronaći u staji bez dodatnih troškova. Pougljenjena guma Glodavci ne mogu tolerirati njegov jak i dugotrajan miris; kada ga otkriju, postaju izbezumljeni i pokušavaju brzo pobjeći izvoru neugodnog mirisa. Postupak: U ostarjeloj kanti, nakon kratkotrajnog spaljivanja, bitno je zapaliti nekoliko manjih gumenih fragmenata – kao što su komadići gume, stare galuške ili druge gume.

Nakon što se ti predmeti ohlade, trebali bi se smjestiti u okruženje pogodno za glodavce. Pristup je učinkovit u trajanju od 3 do 5 mjeseci. Pougljenjena vuna ili perje Ovaj neugodni miris također uspješno odbija sve glodavce. Obavezno je zapaliti pa ugasiti vunenu čarapu, ptičje paperje ili perje. Pougljenjene fragmente treba rasporediti na područja koja želite zaštititi od upada ovih nepoželjnih posjetitelja. Uglavnom, možete temeljito spaliti stare vunene čarape ili perje, skupiti dobiveni pepeo, pomiješati ga sa suhim kitom i nanijeti ovu mješavinu preko mišjih tragova.

U tom slučaju njihov odlazak je osiguran. Brezov katran služi kao učinkovito sredstvo za odvraćanje glodavaca. Njime natopite krpe i stavite ih na mjesta gdje miševi često putuju, poput podruma, tavana, šupa i raznih tehničkih prostorija. Terpentin Tekućina se prebacuje u posude i postavlja na staze miševa. Osim toga, možete kombinirati terpentin s kerozinom i nanijeti dobivenu smjesu prskanjem na područja kao što su podrum, tavan ili šupa. Ocat Obično se samo prska po tavanu i podrumu.

 Ovaj pristup je i tradicionalan i vrlo učinkovit. Uz dosljednu upotrebu octa u razdoblju od 1 do 3 dana, svaki miš će biti istjeran iz kuće. Za tretiranje prostora od 80 četvornih metara potrebno je otprilike 3 litre octa. Sve što trebate je obična vata i ocat. Pomiješajte jednake dijelove octa i vode za čišćenje ormara i mjesta gdje držite hranu. Temeljito usisajte svoju kuću i pospremite svaku sobu kako biste uklonili sve ostatke hrane koji bi mogli namamiti miševe i druge nametnike.

Izbjegavajte pripremati vatu neposredno prije upotrebe jer će miris octa biti najintenzivniji. Nosite plastične rukavice. Bitno je da je vata temeljito natopljena. Koristite ovu metodu za onoliko koliko vam pamuka treba. Postavio sam oko 10 komada po kući—bez brige, nećete ih primijetiti. Umetnite vatu na sva mjesta gdje ste primijetili miševe ili njihove otiske – poput ormarića, ispod sudopera, na policama, iza štednjaka ili na kuhinjskom pultu. Dodatno ispunite praznine i otvore mecima kako biste spriječili miševe da uđu unutra. Promijenite pelete kada izgledaju suhe i izgube miris octa.

Nakon nekoliko dana znakovi miševa su nestali i cijelu zimu ih nisam sreo u našem domu. Za povećanje učinkovitosti savjetuje se korištenje octa od mente! Ako više ne otkrivate znakove miševa u svojoj kući (kao što su mrvice ili izmet), to znači da su zamke postigle svoj cilj. Kao alternativu, možete ih povremeno ponoviti kao preventivnu mjeru. Ovo je učinkovita metoda za rješavanje miševa, jer uključuje njihovo tjeranje mirisom octa koji ne vole, ali i njihovo izravno eliminiranje.

Jednostavno izgube interes za vašu kuću. Miris octa smeta njihovim dišnim putovima, što im otežava kretanje u okolini. Koji su načini na koje miševi ulaze u dom? Mineralna vuna i polistiren služe kao idealni materijali za gniježđenje miševa. Iako se zaštitne mreže mogu postaviti dok se kuća gradi, glodavci će na kraju pronaći način da se provuku. Svatko to doživljava na svoj način, a ponekad bi mogli i gristi zidove fasade iz kojih se mogu čuti šuštanje i grebanje. Ipak, moguće mu je odoljeti.

Ispravna opcija – naftalin Ova tvar je štetna za miševe. Neki ga koriste u prahu na mineralnoj vuni odmah u vrijeme izolacije. Iako miševi mogu proći kroz zid, oni se ne nastanjuju u izolaciji jer je tretirana za njih otrovnom tvari. Naftalen je također vrlo učinkovit za odvraćanje glodavaca od podruma, šupa i tavana. Korisno ga je samljeti u fini prah, pomiješati s piljevinom i rasporediti po prostorima gdje žive miševi.

Preporučujemo