U obavljanju kućnih poslova danas domaćicama pomoć pružaju mnogi kućasnki aparati i skoro svaki dom ima i mašinu za pranje suđa koja je spas za one koji imaju brojnie porodice i koji svaki dan pripremaju obroke.
Perilica posuđa nedvojbeno služi kao neophodna pomoć u svakodnevnom životu. To nam omogućuje da uštedimo vrijeme koje bi inače bilo posvećeno zadatku pranja posuđa. Mnogi pojedinci nenamjerno pogriješe s ovim kućanskim aparatom, što rezultira značajnim povećanjem potrošnje vode. Uklanjanjem ove prakse, kako predlaže portal Santeplusmag, možete povećati učinkovitost svoje perilice posuđa. Je li potrebno isprati posuđe prije stavljanja u perilicu?
- Perilica posuđa igra ključnu ulogu u kućanstvu jer štedi vrijeme i trud tijekom procesa čišćenja tanjura i pribora za jelo. Nadalje, zbog napretka u tehnologiji, ovaj uređaj je dizajniran da bude učinkovit u potrošnji vode, što rezultira značajnim uštedama. Ipak, mnogi pojedinci griješe u korištenju ovog uređaja, pogrešno vjerujući da postupaju ispravno. Kako biste povećali učinkovitost vaše perilice posuđa, savjetuje se da ne ispirete posuđe prije nego što ga stavite u uređaj. To vam oduzima vrijeme i dovodi do nepotrebnog trošenja vode.
Perilice posuđa rade na povišenim temperaturama kako bi jamčile da je posuđe temeljito dezinficirano i besprijekorno čisto nakon završetka ciklusa pranja. Čistoća posuđa prvenstveno se pripisuje kombinaciji tople vode i deterdženta, a ne samom pretpranju. Prihvaćanjem ove prakse uštedjet ćete trud koji bi inače utrošila perilica posuđa za vas, a istovremeno ćete smanjiti potrošnju vode. Nježno uklonite ostatke hrane iz posuđa bez ispiranja, a zatim ga stavite u perilicu posuđa.
Kako biste uklonili čestice hrane s posuđa, možete se odlučiti za korištenje žlice ili papirnatog ručnika za struganje ostataka, umjesto uključivanja u pretpranje. Ova oprezna mjera spriječit će začepljenje uređaja česticama hrane. Određeni modeli visokih performansi dodatno su opremljeni mehanizmom dizajniranim za uklanjanje najžilavije prljavštine. Nadalje, preporučljivo je koristiti ispravnu količinu deterdženta kako biste spriječili preopterećenje uređaja, čime se osigurava optimalna izvedba i učinkovita upotreba omekšivača vode.
To će vam omogućiti da unesete odgovarajuću količinu soli ovisno o tvrdoći vode. Stoga je korisno razumjeti tvrdoću vode. Koji deterdžent treba koristiti u perilici posuđa? Gel, prašak i tableta različite su formulacije deterdženta za pranje posuđa. Osim toga, postoje proizvodi koji se nazivaju “sve-u-jednom” rješenja koja sadrže i sol i sredstvo za ispiranje. Preporučljivo je koristiti ih s programom “tablete”, pod uvjetom da vaš uređaj ima tu funkciju, te ih staviti u ladicu za deterdžent, a ne u košaru za pribor za jelo.
Kao što ste možda već shvatili, preporučljivo je ne prati posuđe prije nego što ga stavite u perilicu kako biste osigurali optimalno čišćenje i povećali učinkovitost. Održavanje čistoće perilice posuđa zahtijeva manje od minute vašeg vremena. Česta uporaba može dovesti do nakupljanja prljavštine, što može dovesti do problema s radom. Kako bi se ublažio ovaj problem, preporuča se da se čišćenje obavlja najmanje jednom mjesečno. Nudimo vam učinkovite smjernice koje omogućuju da se perilica posuđa čisti gotovo autonomno.
Potrebno nam je jedno pakiranje praška za pecivo. Jedno pakiranje natrijevog bikarbonata. Otvorite perilicu posuđa i unutar nje ravnomjerno rasporedite sodu bikarbonu i prašak za pecivo. Ravnomjerno rasporedite tvar po cijeloj donjoj površini perilice posuđa i zatim je pustite da teče u odvod. Suzdržite se od korištenja konvencionalne tablete za pranje posuđa u ovom postupku. Provjerite je li perilica dobro zatvorena i uključite ECO program. Nakon završetka ciklusa, perilica posuđa pojavljuje se u stanju koje je jednako netaknuto kao kad je prvi put proizvedena.